با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
میشل استروگف

دانلود و خرید کتاب میشل استروگف

۴٫۷ از ۱۳ نظر
۴٫۷ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب میشل استروگف  نوشته  ژول ورن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب میشل استروگف

سفر» جزو لاینفک و عنصر محوری اکثر داستان‌های ژول‌ ورن است. میشل استروگف نیز اگرچه با «سفر» عجین است اما حکایتی دگر دارد. داستانی است دربارهٔ یک فرمانده جنگی تزار که در سفری پرخطر و پرماجرا، به دنبال جلوگیری از دسیسه‌ای علیه میهن است. او در راه خود به ایرکوتسک که از سیبری می‌گذرد، باید از مناطق خطرناکی که در اشغال تاتارها است، عبور کند تا نامه‌ای را به یکی از مقامات برساند و مسئله مهم دیگر ان است که هویت میشل استروگف به هیچ عنوان نباید افشا شود: «میشل استروگف در چنین شرایطی خود را برای مقابله با هر خطری آماده کرده بود. اما او در وضعیت معمول یک پیک تزار قرار نداشت؛ کسی نمی‌بایست از هویتش باخبر می‌شد چون در سرزمینی اشغالی، جاسوس فراوان بود و اگر او را می‌شناختند، مأموریتش با خطر مواجه می‌شد. همچنین ژنرال کیسلف مبلغ قابل‌توجهی را در اختیار او قرار داد که سفر را برایش آسان می‌کرد، اما هیچ حکم مکتوبی از طرف امپراتوری به او داده نشد. تنها چیزی که به او دادند، یک مجوز عبور بود.» چیره دستی ژول ورن در داستان‌پردازی، خواننده را تا انتها رمان در هیجان و تب‌وتاب نگه می دارد و توصیفات قدرتمندانه او از محیط نیمه‌وحشی سیبری بر جذابیت داستان می‌افزاید. ژول ورن با همکاری «دِنری» نمایش‌نامه‌یی از این اثر تهیه کرد که در ۱۸۸۰ بر صحنه رفت. یک فیلم سینمایی در سال ۱۹۵۶و یک مینی‌سریال هم در سال ۱۹۷۵ بر اساس این فیلم ساخته شده است که موسیقی متن زیبای آن، اثر ویلادیمیر کوزما آهنگساز رومانیایی، ماندگار شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
هانا F
۱۳۹۸/۰۴/۲۷

عالی بود .

معتقد
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

پر از حادثه، جذاب، مهیج...

SIR_SARAB
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

از بهترین کتابایی هست که خوندم

سپیده
۱۳۹۷/۰۹/۱۵

واو👌

Amirali rez
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

واقعا عالی بود

shams.j
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

مرجان لب لعل تو،مر جان مرا، قوت. یاقوت نهم نام لب لعل تو، یا قوت. این رمان را ۳۰ سال پیش خوندم، زمانی که فقط ۱۴ سال داشتم. چه زیبا بود،

خشم مهرشاد
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

بنظرم ژول ورن بجزء نویسنده بودن یک (جهان گرد) ماهری هست

فاطمه ظفرپور
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

داستان درمورد پیک تزار است که باید ماموریتی مهم را مخفیانه انجام دهد. داستان روان است و سیر خوبی دارد. طوری که در یک نشست آن را تمام کردم. ارزش خواندن را دارد اما کمی چالش‌های آن کم است.

امین
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

به نظر من کتاب خوبی بود البته من نسخه چاپی قدیمیشو که سال ها پیش خریده بودم خوندم و از ترجمه این نسخه خبر ندارم ولی خود کتاب خوب بود و مهیج.

سرو ازاد
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

در اکثر بخش ها ژول ورن خیلی خوب کنترل داستان رو در دست داشت اما متاسفانه برای داشتن پایانی خوش منطق داستانی رو فدا کرد و در اواخر، داستان خیلی بی منطق شده بود. در کل ارزش یک بار خوندن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«جایی که ظالمی از آن گذشته باشد، دیگر علف نمی‌روید.»
راضیه بهرامی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۲۴
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۲۴