با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب‌ها و سیگارها

دانلود و خرید کتاب کتاب‌ها و سیگارها

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتاب‌ها و سیگارها  نوشته  جرج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کتاب‌ها و سیگارها

این کتاب مقالات سرگرم‌کننده و بی‌نظیری از جرج اورول دارد که با مقاله‌ای درباره مقایسه هزینه های خرید کتاب، مطبوعات و سیگارها آغاز می‌شود و مقالات دیگر درباره مشکلات کتاب‌فروش‌های دست دوم، مشکلات منتقدان ادبی، آزادی مطبوعات و معنای واقعی وطن پرستی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
کاربر ۹۷۷۸۸۳
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

بخوانید تا ببینید اگر یک رمان نویس مقالاتی در تحلیل اوضاع دور و بر زمانه خویش بنویسد چه شاهکاری میشود

faezeh
۱۳۹۹/۰۹/۰۶

دوست داشتم! نظرم اینه اگه اوایل جذبتون نکرد صبوری به خرج بدین و تا انتها ادامه بدین

mohammad safaei
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

فصل(متن) آخر فوق العاده بود!!! ولی با اوایل کتاب حال نکردم در کل پیشنهاد میکنم بخریدش و فصل اخرش رو بخونید که البته نیمی از کتاب رو تشکیل میده

Farzane H
۱۴۰۰/۰۱/۲۷

بعد از خوندن قلعه ی حیوانات و ۱۹۸۴ خیلی کنجکاو بودم با تفکرات و شخصیت اورول آشنا بشم و فصل پایانی این کتاب، توصیفی دقیق از کودکی جورج اورول ارائه کرد که برای من خیلی جذاب بود. تفکرات منتقدانه ی اورول

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۷/۰۴/۱۵

چند مقاله خواندنی از جورج اورول درباره مواردی مثل مقایسه هزینه سیگار و کتاب در انگلستان.تجربه زندگی و تحصیل در مدرسه شبانه روزی،بستری شدن در بیمارستانی در فرانسه و مقایسه آن با بیمارستانهای انگلیس،مقاله ای در نقد کمونیسم و...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۸)
تنها دلیلی که انسان می‌خواهد زنده بماند، ترس از مرگ است. اما به نظر من بهتر است انسان هر موقع که واقعا مجبور است یا از روی فشار بمیرد تا اینکه به خاطر کهولت و بیماری در زمان پیری بمیرد. اغلب مردم از جنگ می‌ترسند و با وحشت در مورد آن صحبت می‌کنند. اما به واقع انسان چه نوع سلاحی اختراع کرده تا بتواند به مانند بعضی از بیماری‌های کشنده بی‌رحم باشد؟"مرگ طبیعی"به واقع چیزی آرام و کند و زجرآور و بدبو، معنی می‌شود.
Farzane H
کتابهایی هستند که دوست داری بارها و بارها بخوانی، کتابهایی که بخشی ازذهنت می‌شوند و تمام نگرش انسان به زندگی را تغییر می‌دهند
ــسیّدحجّتـــ
کتاب دعا به شما یاد می‌دهد که خدا را دوست داشته باشید و از او حساب ببرید. اما چطور می‌توان همزمان هم کسی را دوست داشت و هم از او ترسید؟
Hossein Mehrabi
اگر خواندن کتاب در کشورمان به همین میزان اندک که تا به حال بوده است بماند، باید پذیرفت دلیلش این است که کتاب خواندن نسبت به سگ گرداندن، رفتن به سینما یا میخانه‌ها هیجان کمتری دارد، و نه بخاطر اینکه کتابها چه قرضی و چه خریدنی، بسیار گران قیمتند. ‌
reza
اگر بتوانیم تنها یک یا شاید دو سال دوام آوریم شاهد تغییراتی خواهیم بود که نادان‌هایی که حتی فکرش را هم نمی‌کنند غافلگیر خواهند شد.
Farzane H
انگار هزینه خواندن- حتی اگر بجای قرض گرفتن از کتابخانه آنها را بخری و مشترک تعداد زیادی از مجله‌ها و نشریات دوره‌ای شوید، - باز هم کمتر از خرید الکل و سیگار در می‌آید.
reza
در اینجا نمی‌خواهم سعی کنم بر این ادعا باشم که آزادی یک توهم است یا بگویم آزادی در کشورهای استبدادی بیشتر از کشورهای دموکراتیک است اما موضوع قابل دفاع و در عین حال خطرناک این است که آزادی مفهومی نامطلوب به نظر می‌آید و صداقت ذهنی شکلی از خودخواهی ضد اجتماعی است.
Farzane H
علم فیزیک جدید ثابت می‌کند که آن چیزی که در نظر ما دنیای واقعی است توهمی بیش نیست.
Farzane H
هرگاه اعتقادات مذهبی بیش از حد اعمال شود نوشته‌های خوب یک به یک رنگ می‌بازند.
Farzane H
در این زمان شروع به نوشتن تجربیات خود کرد که به نخستین کتابش آس و پاس‌ها در پاریس و لندن (ترجمه درست تر: فقر و دربدری در پاریس و لندن) انجامید. بی‌درنگ پس از این کتاب، به رمان‌نویسی پرداخت و دو رمان نخستش نیز بر اساس همین تجربیاتش در برمه (روزهای برمه) و انگلیس (دختر کشیش) شکل گرفت.
zbabaxni

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴