با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه رمان کوتاه

دانلود و خرید کتاب سه رمان کوتاه

۳٫۹ از ۸ نظر
۳٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سه رمان کوتاه  نوشته  گابریل گارسیا مارکز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سه رمان کوتاه

«سه رمان کوتاه» از گابریل گارسیا مارکز را باید قبل از «صد سال تنهایی» او بخوانید. با توجه به وقایع پیچیده‌ای که داستان‌های کتاب «سه رمان کوتاه» بر آن بنا شده‌اند و همچنین نوع روایت و پرداخت آنها به ویژه بازگشت‌های زمانی و اصطلاحاً فلش-بک‌های داستانی، این کتاب مخاطب را به خوبی با سبک نگارش و جهان داستانی مارکز آشنا می‌کند. از این‌رو با توجه به پیچیدگی‌های بیشتری که از این نظر در کتاب «صد سال تنهایی» وجود دارد، خواندن «سه رمان کوتاه» می‌تواند مقدمه مناسبی باشد برای مطالعه شاهکار مارکز یعنی «صد سال تنهایی».

«برگ باد»، «کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد» و «وقایع‌نگاری مرگی اعلام‌شده» نام داستان‌هایی است که در این مجموعه از مارکز بزرگ خواهیدخواند.

«برگ باد»، نخستین رمان مارکز، روایتی چندصدایی است با پایانی باز که گوشه چشمی به نمایشنامه «آنتیگونهِ» سوفوکلس دارد و در آن نویسنده، ضمن افشای فساد اجتماعی به شکلی استعاری، به پیشواز برخی از پرسوناژها و مضامین کلیدی «صد سال تنهایی» رفته است، که سرهنگ آئورلیانو یوئندیا و یورشِ «کمپانی موز» از آن جمله‌اند.

«کسی نیست به سرهنگ نامه بنویسد»، دومین رمان کوتاه مجموعه حاضر، درباره سرهنگی است که ۱۵ سال منتظر یک نامه مانده تا شاید خبر خوشی برای او داشته‌باشد. سرهنگ سال‌هاست که انتظار حقوق بازنشستگی را می‌کشد اما هیچ خبری از آن نیست. در این میان زنش هم از بیماری آسم رنج می‌برد و زندگی به سختی پیش می‌رود و…

داستان «وقایع‌نگاری مرگی اعلام شده» هم آخرین داستان از کتاب «سه رمان کوتاه» است که با خبر قتل «سانتیاگو نصار» آغاز می‌شود. بعد از این‌که مارکز، خواننده را از همان ابتدا از مرگ وی آگاه می‌کند، به گذشته بازمی‌گردد و از کارهایی که او در گذشته انجام داده است، می‌گوید. از انگیزه‌های قاتل می‌گوید و…

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ارش
۱۳۹۷/۰۵/۱۳

به علاقه مندان داستان مدرن پیشنهاد میکنم

:/
۱۳۹۹/۱۰/۱۱

دوسش داشتم😍

کاربر ۲۴۶۷۳۰۴
۱۳۹۹/۱۲/۲۶

عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
انگار آن قدر کم از لبخندش استفاده کرده بود که طرز استفادهِ عادی از آن فراموشش شده بود.
Jack
توی این دنیا چیزی دلخراش‌تر از ویرانه‌های وجود یک آدم نیست.
کاربر ۱۳۴۱۴۰۵

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۸۱-۳
تعداد صفحات۳۰۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۵۳-۸۱-۳