با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دستنوشته‌ها نمی‌سوزند

دانلود و خرید کتاب دستنوشته‌ها نمی‌سوزند

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دستنوشته‌ها نمی‌سوزند  نوشته  بیژن  اشتری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دستنوشته‌ها نمی‌سوزند

«دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند: یک زندگی در نامه‌ها و یادداشت‌های روزانه میخائیل بولگاکف» نوشته جی.ای.ئی. کرتیس است. این کتاب را می توان به نوعی زندگینامه خود نوشت بولگاکف دانست که ۲۰ تا ۳۰ سال زندگی وی را در قالب نامه‌ها و یادداشت‌های روزانه خودش و همسرش روایت می‌کند. میخائیل بولگاکف نویسنده روسی است که شهرتش از دهه‌های گذشته مدام رو به افزایش بوده است. با این‌حال، داستانِ زندگی بولگاکف، داستانِ به‌ویژه نامعمولی است. زیرا آثار وی طی دوران حیاتش به ندرت در شوروی یا در غرب چاپ و منتشر شدند، و نمایشنامه‌هایش هم تنها بعد از طی دشواری‌های فراوان به روی صحنه رفتند. نظارت‌ها و فشارهای شدیدی که طی دوره استالین به ادبیات شوروی تحمیل شد به راستی بولگاکف را از پا در آورد؛ اما او نمی‌خواست تسلیم شود. ما بارها و بارها شاهدیم که وی چگونه به محضِ غلبه بر ضربه روحی ناشی از ممنوع اعلام شدنِ نمایشنامه‌هایش یا عدمِ صدورِ مجوزِ چاپ کتاب‌هایش، دوباره قد علم کرده و با الهاماتی تر و تازه مشغولِ نوشتنِ کارهای جدید شده است. انتشار مکاتبات بولگاکف نیز به صورت تدریجی و تکه‌تکه‌ای بوده است، و این شامل یادداشت‌های روزانه بولگاکف و همسر سومش، ییلنا سیرگییونا، هم می‌شود. آثار بولگاکف سوژه بررسی‌های تحلیلی فراوانی بوده است. نامه‌های بولگاکف و یادداشت‌های روزانه ییلنا سیرگییونا از جمله دربردارنده خبرهایی از دستگیری و مرگ دوستان و آشنایان این زن و شوهر طی دوره وحشت بزرگ است. این اسناد ارائه کننده تصاویر تکان‌دهنده‌ای از آن دوره است؛ دوره‌ای که استالین از طریق کمیته مرکزی حزب کمونیست، شدیدترین نظارت‌ها را بر روی هر نویسنده‌ای اعمال می‌کرد. مجموعه‌ای از جاسوس‌ها که به دستور پلیس مخفی شوروی و حزب برای سالیان طولانی در قالب دوست به بولگاکف نزدیک شده بودند، همواره سعی می‌کردند که با دادن امیدهای واهی به وی در مورد بهتر شدن وضع کاری‌اش او را تحت کنترل داشته باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
erfan kaharkaboodi
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

اصلاً خوب نبود من فقط بخاطر اینکه بیژن اشتری ترجمه کرده بود خریدم ولی اشتباه کردم موضوع کتاب چند تا نامه است که میخائیلبه اطرافیانش نی نویسه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۷۸۰-۱
تعداد صفحات۴۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۷۸۰-۱