با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و چند داستان دیگر

دانلود و خرید کتاب کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و چند داستان دیگر

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و چند داستان دیگر  نوشته  گابریل گارسیا مارکز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و چند داستان دیگر

«کسی به سرهنگ نامه نمی‌نویسد و چند داستان دیگر» نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز(۲۰۱۴–۱۹۲۷)، نویسنده‌ی کلمبیایی برنده‌ی نوبل ادبیات است. این کتاب مجموعه‌ای از ۹ داستان کوتاه نوشته‌ی مارکز است. داستان نخست این مجموعه روایت انتظار افراد برای ایجاد تغییری نومیدانه در زندگی آن‌هاست. داستان روایت سرهنگی است که مدت مدیدی است در انتظار دریافت نامه‌ای از سوی دولت است. او از دولت درخواست داشته تا به پاس حضور و خدمتش در یک جنگ داخلی بسیار قدیمی مبلغی به عنوان پاداش یا دستمزد به او تعلق گیرد. مارکز در زمان نوشتن این داستان وضعیت مالی بسیار وخیمی داشت و از این‌رو شرایط سرهنگ به شرایط آن روز مارکز شباهت بسیار دارد. انتظار سرهنگ نتیجه‌ای در برندارد و او در شرایط سختی قرار می‌گیرد که باید میان زندگی سخت و یا انتقام یک راه را برگزیند. مارکز شخصیت سرهنگ این رمان را از سرگذشت پدربزرگ‌اش که از سرهنگ‌های درگیر در جنگ‌های داخلی کلمبیا بود الگو برداری کرده‌است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: سرهنگ در دفتر کار ساباس منتظرش باقی ماند. او در گاوصندوق را باز کرد و چند دسته اسکناس را درون جیب‌اش چپاند و چهار اسکناس را به طرف سرهنگ گرفت: «رفیق این شصت پزو را بگیر! خروس را که فروختی با هم حساب می‌کنیم.» سرهنگ به اتفاق دکتر در خیابان حاشیه‌ی لنگرگاه شروع به حرکت کردند. از مقابل دکه‌ها که در اواخر بعد از ظهر و خنک‌شدن هوا داشت یواش‌یواش رونق می‌گرفت، گذشتند. سرهنگ متوجه شد که دکتر سخت گرفته است: «خب، دکتر حال‌تان چطور است؟» دکتر شانه‌هایش را بالا انداخت: «طبق معمول گمان می‌کنم خودم به یک دکتر نیاز دارم.» «از هوای زمستان است. مرا هم که از درون می‌خورد.» جلوی در مطب دکتر که رسیدند، سرهنگ منظور خود را از فروش خروس توضیح داد: «کاری غیر از این نمی‌توانم انجام بدهم. خوراک حیوان شده است گوشت آدمی‌زاد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
AS4438
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

مجموعه داستانهای بسیارعالی وخواندنی ازنویسنده ای بزرگ که بدست مترجم یا ویراستاری نامسئول ازجذابیتش کمی کاسته شده، داستان آشنای سرهنگ که منطبق بربازنشستگان کنونی است مملو ازغلط املائی وحتی چند بار، چند صفحه تکراری نوشته شده، اگر جناب مترجم پس

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۶/۰۲/۱۰

بسیار عالی.داستانهایی بسیار خواندنی

شیوا
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

اصلا توصیه نمیکنم به نظر من کتابی که مارو به فکر کردن وادار نکنه پس برای چی بخونیمش هیچ چیز مفیدی یاد نگرفتم داستان اصلا جذاب و گیرا نبود ترجمه در حد ترجمه یک مبتدی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
وقتی می‌خواهی برای فروش چیزی بروی باید همان قیافه را به خودت بگیری که می‌خواهی برای خرید بروی.»
شیوا
«جان یک حیوان هم از نظر پروردگار به اندازه‌ی جان یک انسان عزیز است.»
شیوا
«جناب سرهنگ! تنها چیزی که آمدن‌اش حتمی است، مرگ است.»
شیوا
حرکات او کارایی ملایم آدم‌هایی را داشت که به واقعیت‌ها عادت دارند.
شیوا
نمی‌داد. به زحمت قادر به شنیدن ملودی روان و واضحی شد که از چشمه‌ی راکد روان‌اش که از آغاز پیدایش جهان سرچشمه گرفته بود، شد. این یقین توأم با سردرگمی، کلمات او را به طور دقیق و بجا و روان، و طبق روش قابل انتظارش، به موقع در فضا پخش می‌کرد.
شیوا
«ما هم داریم از گرسنگی می‌میریم. باید تا حالا دریافته باشی که کرامت و شرافت انسانی را نمی‌توان فروخت.»
Amir Shahin
زندگی در کشوری آن‌قدر وحشی که مردم را فقط به خاطر عقاید سیاسی‌شان بکشند، غیرقابل زیستن است.
شیوا
«گفتم که فرقی نمی‌کند. اگر بتوانی برای چیزهای بزرگ صبر کنی پس می‌توانی برای چیزهای کوچک هم صبر کنی.»
شیوا
«سائلین حق انتخاب ندارند.»
شیوا
به نظر نمی‌رسید که به خاطر از دست دادن قطار یا سپری‌کردن پایان هفته‌اش در شهر به خودش زحمت یادگرفتن نام‌اش را نداده است، ناراحت شده باشد.
شیوا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۲
شابک‬‌۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۲۱۰-۲‬
تعداد صفحات۱۹۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۰۲
شابک‬‌۹۷۸-۹۶۴-۳۷۴-۲۱۰-۲‬