با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ادبیات روس به روایتی دیگر

دانلود و خرید کتاب ادبیات روس به روایتی دیگر

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ادبیات روس به روایتی دیگر  نوشته  زهره روحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ادبیات روس به روایتی دیگر

«ادبیات روس به روایتی دیگر» نوشته زهره روحی(-۱۳۳۶)، تحلیلگر اجتماعی و منتقد ایرانی است. این کتاب نگاهی تحلیلی دارد به ۵ نویسنده برجسته ادبیات روسیه و آثار ادبی آنان با رویکردی اجتماعی و تاریخی. نیکلای گوگول (۱۸۵۲-۱۸۰۹)، فئودور داستایوفسکی (۱۸۸۱ـ۱۸۲۱)، لئو تولستوی (۱۹۰۹ -۱۸۲۱)، آنتوان چخوف (۱۹۰۴ـ۱۸۶۰) و آرکادی آورچنکو(۱۹۲۵-۱۸۸۱) نویسندگانی هستند که در این کتاب آثارشان مورد بررسی و کاوش قرار گرفته است. آنچه شاهکار بودن آثار ادبی روسیه را تایید می‌کند، نگاه توانا، شفاف، و صریح این متون ادبی به تحولاتی است که با پوشاندن چهره‌ای‌ دروغین به نام تمدن و پیشرفت، به سیاه‌کاری و نابودی جهان کمر بسته‌اند. بنابراین با خواندن این آثار به لحاظ فرهنگی نمی‌توانیم با ملت روسیه امروزی ارتباط برقرار کنیم، بلکه فقط می‌توانیم از هوشیاری و حساسیت ملتی آگاه شویم که هر کدام ا‌ز آثار ادبی‌شان در برابر تحولاتی که در حال سلطه بر جهان بود واکنشی خاص خود نشان می‌دادند و نه تنها برای ملت روسیه زمانه خود، بلکه حتی برای ملت‌های دیگر، توصیف‌گر واقعی وضع موجود بودند و هستند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
لئو تولستوی در مقام منتقد ساختار اجتماعی فاسد و پوسیده‌ روسیه‌ قرن نوزده، بی‌نیاز از لحن طنز و شوخ‌طبعانه، تنها با اتکا به افقی عارفانه و اگزیستانسیالیستی، موفق می‌شود تا نه‌تنها بی‌ارزشی دلیل مرگ ایوان ایلیچ (یکی از بهترین نمونه‌هایی که این ساختار پوسیده می‌توانست پرورده باشد) را در معرض دید آورد، بلکه به لحاظ دقت در ترسیم جزییات روزمرگی به نحوی تحسین‌آمیز توانسته پوچی بینش و سبک زندگی این مرد خواهان‌ترقی در منزلت‌های اجتماعی را به تصویر کشد. آن‌ هم برای ترغیب مخاطب زمانه‌اش در بازنگری ارزش‌هایی که ساختار اجتماعی فاسد و مبتذل تولید کرده است.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۷۸-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۰۰۴-۷۸-۳