با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نوشته‌های کرانه‌ای

دانلود و خرید کتاب نوشته‌های کرانه‌ای

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوشته‌های کرانه‌ای  نوشته  گابریل گارسیا مارکز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نوشته‌های کرانه‌ای

«نوشته‌های کرانه‌ای» مجموعه نوشتارهایی است از گابریل گارسیا مارکز(۲۰۱۴-۱۹۲۷)، نویسنده برجسته آمریکای لاتین به ترجمه بهمن فرزانه(۱۳۹۲-۱۳۱۸). گابریل گارسیا مارکز این مقالات و داستان‌ها را در سال‌های جوانی نوشته و چون آن‌ها را در شهرهای مختلف ساحلی کلمبیا نوشته، اسمش را نوشته‌های کرانه‌ای گذاشته است. از همان زمان سوررئالیسم شدیدی در داستان‌های او مشاهده می‌شود، آن چنان که در بعضی نوشته‌ها، مانند «خل‌بازی‌ها» خواننده ممکن است تصور کند شاید نویسنده اشتباه نوشته یا مترجم اشتباه ترجمه کرده است، ولی نه او اشتباه نوشته و نه مترجم اشتباه کرده است. متوجه می‌شویم که مارکز از همان زمان نوشتن صدسال تنهایی را در سر می‌پرورانده است. اسامی «ربکا» و «آمارانتا» ، دو شخصیت مهم صدسال تنهایی اغلب در بعضی از این داستان‌ها به چشم می‌خورد یا مثلاً در داستان «قیچی الهی» دو برادر دوقلو می‌بینیم که همان را توسعه داده و در صدسال تنهایی به کار برده است. در یکی از نوشته‌های این کتاب به نام «دیوار» می‌خوانیم: «مردک گورکن که در اتاقک خود در کنار نمازخانه قبرستان بیدار مانده است، پشت سر خود صدای جنب و جوش مردگان را می‌شنود که دارند به مرگ خود اعتراض می‌کنند. گورکن مردی است عادی؛ سر ساعت معینی می‌خوابد، سر ساعات معینی گور می‌کند، سر ساعات معینی هم غذا می‌خورد. صبحانه‌اش عبارت است از یک کاسه بزرگ قهوه بدون شیر و دو قطعه نان کره‌ای. همسرش آن را از خانه به قبرستان می‌برد. درست همان‌طور که بقیه مردم روزهای یک‌شنبه بعدازظهر دسته‌گلی می‌برند تا روی قبر مردگان خود بگذارند. مردک گورکن تنها موجود زنده‌ای است که تمام وقت خود را در آن‌جا می‌گذراند. جایی که مردگان در زیر علف‌های نیم‌گرم خفته‌اند و حس می‌کنند ظلمت شب تا مغز استخوان‌هایشان رخنه می‌کند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
طبیعت
۱۳۹۷/۰۹/۲۴

من این نویسنده بزرگ را نمیشناختم ولی در برنامه کتاب باز اقای هوتن شکیبا بازیگر توانا و مطرح کشورمان این کتاب را معرفی کردند . خوشحالم که این نویسنده بزرگ را میتوانم از اثارش بخوانم .

محمد
۱۳۹۵/۰۸/۳۰

جوووووون قیمت

كِرم كتاب خوار
۱۳۹۵/۱۱/۱۴

اینجا که نظرات کمه نوشتم شاید ببینید،ازتون خواهشمندم برای دوستان علاقه مند به کتاب رمان "عشق در زمان وبا" رو با ترجمه ی بینظیر "بهمن فرزانه" بگذارید تا متوجه بشند که مارکز فقط کتاب "صد سال تنهایی" رو نداشت که

- بیشتر
Kiarash
۱۳۹۵/۰۹/۰۵

من اگ این همه داشتم ایفون سون میخریدم نمیومدم ک کتاب بخرم😕

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۷۸۷-۰
تعداد صفحات۵۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۶/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۷۸۷-۰