با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هشت قتل حرفه ای اثر پیتر سوانسون

دانلود و خرید کتاب هشت قتل حرفه ای

۴٫۱ از ۵۴ نظر
۴٫۱ از ۵۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هشت قتل حرفه ای  نوشته  پیتر سوانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هشت قتل حرفه ای

کتاب هشت قتل حرفه‌ای نوشته پیتر سوانسون است. کتاب هشت قتل حرفه‌ای داستانی جنایی و جذاب است که با ترجمه روان فرانک سالاری منتشر شده است. 

درباره کتاب هشت قتل حرفه ای

کتاب هشت قتل حرفه ای داستان مردی است که صاحب یک کتاب فروشی است و تخصصش در تحلیل و معرفی داستان‌های جنایی است. او یک کتابفروشی دارد و زندگی‌ای ساده‌اش را می‌گذراند، یک روز برفی تلفن مغازه زنگ می‌خورد. زنی پشت تلفن می‌گوید مامور مالوی از اف‌بی‌آی است و می‌خواهد با او صحبت کند. مرد می‌پذیرد و با او قرار می‌گذارد. زن کمی بعد به کتابفروشی می‌آید و به او می‌گوید می‌خواهد درباره چند قتل با او مشورت کن. مامور مالوی توضیح می‌دهد چندین پرونده قتل به او واگذارشده که حس می‌کند می‌تواند از تخصص کتاب‌ فروش کمک بگیرد. مالوی توضیح می‌دهد پرونده اول مربوط به سه قتل است که مقتولین فقط یک اشتراک با همدیگر داشتند و آن نام‌هایشان است،‌پرونده دوم مربوط به صحنه‌سازی یک قتل کنار ریل قطار است، قتل سوم مرگی است که به ظاهر یک سکته ساده است و این پرونده‌ها همچنان ادامه دارد.

مامور اف‌بی‌آی برای کتاب فروش توضیح می‌دهد چیزی که در این پرونده‌ها وجود دارد این است که گویا همه تقلیدی از کتاب‌های مشهور جنایی هستند، اما نه هرکتابی، کتاب‌هایی که او سال‌ها قبل در وبلاگش با نام هشت قتل حرفه ای معرفی کرده است. مامور الوی از او می‌خواهد به عنوان کارشناس کتاب‌های جنایی به او کمک کند تا از بین پرونده‌های حل نشده قتل‌های دیگر را هم پیدا کند و بتوانند به یک الگو برسند تا قاتل یا قاتلین پیدا شوند. از طرف مالوی همچنان به خود کتاب‌فروش هم مشکوک است و از او می خواهد بگوید تاریخ انجام قتل‌ها کجا بوده و او دلایلی می‌آورد که نشان می‌دهد در شهر نبوده، اما سوال‌ها و شکل قتل‌ها نشان می‌دهد قاتل کتاب‌فروش را می‌ششناسد و یا از دور او را زیرنظر دارد و این شروع ماجرایی است که بسیار گسترده‌تر از تصور راوی است. 

نثر کتاب سریع و پرچالش است و خواننده را منتظر نگه نمی‌دارد، او سریع وارد دنیای قتل‌ها و جنایت‌ها می‌شود و همراه با شخصیت‌ها سعی می‌کند معماها را حل کند، ترجمه کتاب روان است و خواننده را با خود همراه می‌کند. 

خواندن کتاب هشت قتل حرفه ای را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب هشت قتل حرفه ای

او روی صندلی چوبی خم شد تا کیفش را بردارد اما انگار فکری به ذهنش رسیده باشد پشیمان شد و دوباره کیف را سر جایش گذاشت. گفت: «اول این‌طور فکر نمی‌کردیم به‌جز اینکه اینها قتل‌های حل‌نشده‌ای باقی موندند. اما یه نفر متوجه نکته‌ای دربارهٔ اسامی این قتل‌ها شد.»

گفتم: «ببخشید فکر کنم من توی این امتحان رد می‌شم. نفهمیدم منظورتون چیه.»

گفت: «یه‌کم فکر کنید. یا می‌خواید خودم بهتون بگم.»

گفتم: «اسامی پرنده‌ست.»

او سرش را تکان داد و گفت: «بله. رابین، جی، و فامیلی بِرد. فهمیدم به موضوعی اشاره داره. بدون اینکه بخوام جزئیات رو بگم منظورم اینه که... بعد از هر قتلی پلیسِ نزدیک محل وقوع قتل... به‌نوعی پیامی از قاتل دریافت کرده.»

«پس به هم مربوطند؟

«به این شکل بله. اما به یک شکل دیگه‌ای هم به هم مربوطند. این قتل‌ها شما رو یاد چیزی نمی‌ندازه؟ برای این از شما می‌پرسم چون شما کارشناس داستان‌های پلیسی هستید.»

گفتم: «به نظرم شبیه داستان افسانه‌ای یا قتل زنجیره‌ای یا داستان‌های آگاتا کریستیه؟»

روی صندلی‌اش صاف نشست و گفت: «داستان به‌خصوصی از آگاتا کریستی یادتون می‌آد؟»

«به نظرم کتابِ جیبی پر از دانه‌های چاودار؛ توی اون کتاب هم پرنده داشت.»

«نمی‌دونم اما این کتاب منظورم نیست.»

گفتم: «خُب شاید قتل‌های اِی. بی.سی.»

مأمور مالوی لبخندی زد؛ انگار جایزه برده است: «درسته، من هم به همین کتاب فکر کردم.»

«چون هیچ‌چی توی این قتل‌ها به‌جز نام به هم مربوط نبود.»

«دقیقاً. نه‌تنها اسم، بلکه نحوهٔ ارائه به پلیس هم شباهت داره. توی اون کتاب پوآرو نامه‌هایی از قاتل با امضای اِی. بی.سی دریافت می‌کرد.»

«پس شما این کتاب رو خوندید؟»

«بله. وقتی چهارده سالم بود؛ تموم کتاب‌های آگاتا کریستی رو خوندم. احتمالاً این کتاب رو هم خونده باشم.»

کمی مکث کردم و گفتم: «یکی از بهترین رمان‌هاشه.» آن کتابِ به‌خصوص از کریستی را فراموش نمی‌کنم. یک سری قتل‌های زنجیره‌ای رخ می‌دهد که در تنها چیزی که به هم مرتبط هستند اسامی قربانیان این قتل‌هاست. اول جسد یک نفر که اولِ اسمش با حرف اِی در شهری که با حرف اِی شروع می‌شد پیدا شد. نفر دوم فردی با حرف بی در اول اسمش در شهری با حرف بی. خُب ایدهٔ کلی مشخص بود. قاتل از ابتدا به‌دنبال یک نفر خاص بوده اما طوری برنامه‌ریزی کرده بود که قتل‌های زنجیره‌ای به‌نظر بیاید که یک قاتل حرفه‌ای ترتیب می‌دهد.

مأمور گفت: «این‌طور فکر می‌کنید؟»

سایر کتاب‌های پیتر سوانسون

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۳)
فاطمه.م
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

رمان جنایی پرکشش. راوی داستان مرد مسن کتابفروشی است که به دلیل نوشتن فهرستی از هشت قتل حرفه ای در کتابها، برای یافتن قاتل زنجیره ایی که در حال اجرای فهرست است، طرف مشورت کاراگاه پلیس قرار می گیرد ولی

- بیشتر
Sevda
۱۴۰۰/۰۹/۲۴

این کتاب روباتوجه به نظرات مثبتی که گرفته، خریدم ولی رضایتمو جلب نکرد !! داستان درمورد کتابفروشی به نام مالکوم کرشاوِ که تو وبلاگ کتابفروشی درمورد هشت کتاب جنایی،متنی روباعنوان هشت قتل حرفه ای نوشته والآن طبق همون لیست،قتلهایی انجام میشه

- بیشتر
tata.b
۱۴۰۰/۱۱/۰۵

* کتابی که به همه شک میکنید * 🌿 🌿🌿🌿🌿🌿 --------------------------------------------------------------------------------- اگه جنایی خون حرفه ای باشید ، این کتاب رضایت تون رو برآورده نمیکنه ولی از اون دسته رمان های قاتل سریالیه و شمارو وارد میکنه به دنیای کتاب های

- بیشتر
ali.ameri.e
۱۴۰۰/۱۲/۲۳

من در قسمتی از داستان قلبم از تپش ایستاد و مجدد با ده برابر حالت عادی شروع به تپیدن کرد........... من که به خاطر خوندنش ۲۴ ساعت قید خواب زدم و واقعا برام جذاب بود امیدوارم تمام کسانی که این کتاب

- بیشتر
امید
۱۴۰۰/۰۶/۳۰

امکانش کمه بتونید کتاب رو پیش‌بینی کنید داستانی تکراری نداره و متنی جذاب و فوق العاده قابل درک که از اواسط کتاب قطعا نمی‌تونید خواندن رو متوقف کنید!

{♡fati°mah♡}
۱۴۰۰/۰۷/۲۳

متن و ترجمه ساده و روان بود ،تصویر سازی خوبی داشت،ابتدای کتاب کمی خسته کنندست ،به نظر من بیشتر به معرفی کتاب ها و داستان های دیگه توجه شده بود ،درکل بد نبود و به یکبار خوندنش می ارزه

"سپیدار"
۱۴۰۱/۰۱/۲۶

🚫 هشت قتل حرفه‌ای 🚫 داستان کتاب درباره صاحب کتابخانه ای هست که در وبلاگ کتابخانه خود فهرست از ۸ کتاب جنایی برتر می‌نویسد و نام لیست را هشت قتل حرفه‌ای می گذارد اما در این میان این لیست در دنیای

- بیشتر
Sogol
۱۴۰۱/۰۱/۲۵

من از کتاب‌های معمایی و جنایی واقعا خوشم میاد و در نگاه اول اسم کتاب توجه منو به خودش جلب کرد بعد معرفی کتاب رو مطالعه کردم و از تصمیم خودم مبنی بر شروع مطالعه کتاب مطمئن شدم. کشش داستان

- بیشتر
melik
۱۴۰۱/۰۱/۲۵

به نظرم کتاب خوبی در ژانر معمایی جنایی بود. ترجمه هم خوب و روان بود. من تا آخر کتاب که خود نویسنده می‌گه اون قاتل سریالی کیه متوجهش نشده بودم. بارها در طول کتاب انگشت اتهامم! رو سمت کاراکتر‌های مختلف

- بیشتر
Asmaras
۱۴۰۰/۱۲/۲۶

داستان کم کم جالب میشه بخصوص وقتی با جنبه های جدیدی از شخصیت اصلی آشنا شدم برام جذابتر شد و مدام به همههه شک میکردم. ای کاش روی شخصیت پردازیا بیشتر کار میشد مخصوصا قاتل اصلی. بنظرم پایان خوبی داشت👌

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۶)
از آن مدل خانه‌هایی که جان می‌دهد در آن قتلی رخ بدهد
مهدی بهرامی
به نظرم دنیا ادامه دارد؛ همین.
tata.b
هیچ‌کس نمی‌دونه که توی دل و ذهن کسی دیگه چی می‌گذره.
melik
هیچ‌وقت تمام حقیقت را از کسی نخواهیم فهمید. زمانی‌که با کسی ملاقات می‌کنیم حتی قبل از اینکه کلامی بین ما ردوبدل بشود دروغ و نیمه‌دروغ وجود دارد. لباس‌هایی که می‌پوشیم حقیقت بدن ما را می‌پوشاند و البته آن‌طور که دلمان می‌خواهد ما را به دنیا معرفی می‌کند. در اصل، آنها پارچه‌هایی دارای حرکت و کلام هستند.
nina61
همیشه حق با مشتری نیست.
melik
او همیشه قفسهٔ کتاب‌های ترسناک را نگاه می‌کند اما چیزی نمی‌خرد
مهدی بهرامی
زندگی نه ماجراجویانه است و نه معمایی. البته قبل از اینکه تبدیل به یک قاتل بشوم نیز به این نتایج رسیده بودم. این شغل جنایت‌کارانه اصلاً تصور فانتزی من از زندگی در دوران کودکی‌ام نبود. در هیچ‌یک از خیال‌پردازی‌هایم خودم را قاتل تصور نمی‌کردم. همیشه فکر می‌کردم آدم خوبِ داستان، یعنی بازرس باشم.
tata.b
«اما پنهون کردن یه جسد کار راحتی نیست.» «بر حسب تجربه که نمی‌گید.» «من داستان‌های معمایی-جنایی زیاد خوندم.»
مهدی بهرامی
پدری مشغول پاک کردن برف از روی مجسمهٔ مرغابی‌ها بود تا بتواند فرزندش را روی آن بنشاند و عکس بگیرد. شاید هزاران بار از کنار مجسمه‌ها رد شدم و همیشه پدر و مادری مشغول عکس گرفتن از فرزندان خود بودند. در فصل تابستان که صف می‌ایستادند تا نوبتشان برسد و عکس بگیرند. همیشه فکر می‌کنم پدر و مادرها چه چیزی از ثبت این لحظه درمی‌آورند که آن‌قدر اصرار به این موضوع دارند. چون پدر نیستم هیچ نظری هم ندارم.
tata.b
کتاب تو را فقط به زمانی که نوشته شده نمی‌برد؛ بلکه با شخصیت‌های مختلفی از خودت نیز آشنا می‌کند
zahra

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۵۱۶۱-۸
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۵۱۶۱-۸