با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هشت قتل حرفه ای

دانلود و خرید کتاب هشت قتل حرفه ای

۴٫۴ از ۹ نظر
۴٫۴ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هشت قتل حرفه ای  نوشته  پیتر سوانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هشت قتل حرفه ای

کتاب هشت قتل حرفه‌ای نوشته پیتر سوانسون است. کتاب هشت قتل حرفه‌ای داستانی جنایی و جذاب است که با ترجمه روان فرانک سالاری منتشر شده است. 

درباره کتاب هشت قتل حرفه ای

کتاب هشت قتل حرفه ای داستان مردی است که صاحب یک کتاب فروشی است و تخصصش در تحلیل و معرفی داستان‌های جنایی است. او یک کتابفروشی دارد و زندگی‌ای ساده‌اش را می‌گذراند، یک روز برفی تلفن مغازه زنگ می‌خورد. زنی پشت تلفن می‌گوید مامور مالوی از اف‌بی‌آی است و می‌خواهد با او صحبت کند. مرد می‌پذیرد و با او قرار می‌گذارد. زن کمی بعد به کتابفروشی می‌آید و به او می‌گوید می‌خواهد درباره چند قتل با او مشورت کن. مامور مالوی توضیح می‌دهد چندین پرونده قتل به او واگذارشده که حس می‌کند می‌تواند از تخصص کتاب‌ فروش کمک بگیرد. مالوی توضیح می‌دهد پرونده اول مربوط به سه قتل است که مقتولین فقط یک اشتراک با همدیگر داشتند و آن نام‌هایشان است،‌پرونده دوم مربوط به صحنه‌سازی یک قتل کنار ریل قطار است، قتل سوم مرگی است که به ظاهر یک سکته ساده است و این پرونده‌ها همچنان ادامه دارد.

مامور اف‌بی‌آی برای کتاب فروش توضیح می‌دهد چیزی که در این پرونده‌ها وجود دارد این است که گویا همه تقلیدی از کتاب‌های مشهور جنایی هستند، اما نه هرکتابی، کتاب‌هایی که او سال‌ها قبل در وبلاگش با نام هشت قتل حرفه ای معرفی کرده است. مامور الوی از او می‌خواهد به عنوان کارشناس کتاب‌های جنایی به او کمک کند تا از بین پرونده‌های حل نشده قتل‌های دیگر را هم پیدا کند و بتوانند به یک الگو برسند تا قاتل یا قاتلین پیدا شوند. از طرف مالوی همچنان به خود کتاب‌فروش هم مشکوک است و از او می خواهد بگوید تاریخ انجام قتل‌ها کجا بوده و او دلایلی می‌آورد که نشان می‌دهد در شهر نبوده، اما سوال‌ها و شکل قتل‌ها نشان می‌دهد قاتل کتاب‌فروش را می‌ششناسد و یا از دور او را زیرنظر دارد و این شروع ماجرایی است که بسیار گسترده‌تر از تصور راوی است. 

نثر کتاب سریع و پرچالش است و خواننده را منتظر نگه نمی‌دارد، او سریع وارد دنیای قتل‌ها و جنایت‌ها می‌شود و همراه با شخصیت‌ها سعی می‌کند معماها را حل کند، ترجمه کتاب روان است و خواننده را با خود همراه می‌کند. 

خواندن کتاب هشت قتل حرفه ای را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب هشت قتل حرفه ای

او روی صندلی چوبی خم شد تا کیفش را بردارد اما انگار فکری به ذهنش رسیده باشد پشیمان شد و دوباره کیف را سر جایش گذاشت. گفت: «اول این‌طور فکر نمی‌کردیم به‌جز اینکه اینها قتل‌های حل‌نشده‌ای باقی موندند. اما یه نفر متوجه نکته‌ای دربارهٔ اسامی این قتل‌ها شد.»

گفتم: «ببخشید فکر کنم من توی این امتحان رد می‌شم. نفهمیدم منظورتون چیه.»

گفت: «یه‌کم فکر کنید. یا می‌خواید خودم بهتون بگم.»

گفتم: «اسامی پرنده‌ست.»

او سرش را تکان داد و گفت: «بله. رابین، جی، و فامیلی بِرد. فهمیدم به موضوعی اشاره داره. بدون اینکه بخوام جزئیات رو بگم منظورم اینه که... بعد از هر قتلی پلیسِ نزدیک محل وقوع قتل... به‌نوعی پیامی از قاتل دریافت کرده.»

«پس به هم مربوطند؟

«به این شکل بله. اما به یک شکل دیگه‌ای هم به هم مربوطند. این قتل‌ها شما رو یاد چیزی نمی‌ندازه؟ برای این از شما می‌پرسم چون شما کارشناس داستان‌های پلیسی هستید.»

گفتم: «به نظرم شبیه داستان افسانه‌ای یا قتل زنجیره‌ای یا داستان‌های آگاتا کریستیه؟»

روی صندلی‌اش صاف نشست و گفت: «داستان به‌خصوصی از آگاتا کریستی یادتون می‌آد؟»

«به نظرم کتابِ جیبی پر از دانه‌های چاودار؛ توی اون کتاب هم پرنده داشت.»

«نمی‌دونم اما این کتاب منظورم نیست.»

گفتم: «خُب شاید قتل‌های اِی. بی.سی.»

مأمور مالوی لبخندی زد؛ انگار جایزه برده است: «درسته، من هم به همین کتاب فکر کردم.»

«چون هیچ‌چی توی این قتل‌ها به‌جز نام به هم مربوط نبود.»

«دقیقاً. نه‌تنها اسم، بلکه نحوهٔ ارائه به پلیس هم شباهت داره. توی اون کتاب پوآرو نامه‌هایی از قاتل با امضای اِی. بی.سی دریافت می‌کرد.»

«پس شما این کتاب رو خوندید؟»

«بله. وقتی چهارده سالم بود؛ تموم کتاب‌های آگاتا کریستی رو خوندم. احتمالاً این کتاب رو هم خونده باشم.»

کمی مکث کردم و گفتم: «یکی از بهترین رمان‌هاشه.» آن کتابِ به‌خصوص از کریستی را فراموش نمی‌کنم. یک سری قتل‌های زنجیره‌ای رخ می‌دهد که در تنها چیزی که به هم مرتبط هستند اسامی قربانیان این قتل‌هاست. اول جسد یک نفر که اولِ اسمش با حرف اِی در شهری که با حرف اِی شروع می‌شد پیدا شد. نفر دوم فردی با حرف بی در اول اسمش در شهری با حرف بی. خُب ایدهٔ کلی مشخص بود. قاتل از ابتدا به‌دنبال یک نفر خاص بوده اما طوری برنامه‌ریزی کرده بود که قتل‌های زنجیره‌ای به‌نظر بیاید که یک قاتل حرفه‌ای ترتیب می‌دهد.

مأمور گفت: «این‌طور فکر می‌کنید؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
فاطمه.م
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

یک رمان جنایی پرکشش، حرفه ای و به یادماندنی، راوی داستان مرد مسن کتابفروشی است که برای یافتن یک قاتل زنجیره ای طرف مشورت کاراگاه پلیس قرار می گیرد ولی کتابفروش نیز رازهایی پنهان دارد و نگران است درگیر شدن

- بیشتر
کاربر ۲۹۴۸۲۵۰
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

داستان جنایی فوق العاده ای بود همونطور که یه داستان جنایی باید باشه یعنی ایده جدید و خاصی داشت و حقیقتا غیرقابل پیش بینی بود.البته به نظرم میتونست داستان پرکشش تری داشته باشه و مظنونین داستان رو به نحوه واضح

- بیشتر
امید ط س
۱۴۰۰/۰۶/۳۰

امکان نداره بتونید کتاب رو پیش‌بینی کنید.به هیچ وجه داستانی تکراری نداره به نظرم سبک جدیدی درکتاب های جنایی هست!متنی روان و جذاب و فوق العاده قابل درک که از اواسط کتاب قطعا نمی‌تونید خواندن رو متوقف کنید! یکی ازبرترین کتاب

- بیشتر
Avicenna Mohamadhashem
۱۴۰۰/۰۷/۰۲

یک کتاب جذاب معمایی، پلیسی_جنایی زیبا اگر به این دسته کتاب ها علاقمند هستید این کتاب راضی تون میکنه

melik
۱۴۰۰/۰۶/۰۸

لطفا کتاب را در طاقچه بی‌نهایت قرار بدین.❤

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۵۱۶۱-۸
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۳۵۱۶۱-۸