لوگو طاقچه

معرفی ۶ سایت دانلود رایگان کتاب

در 5 دقیقه بخوانید
317,066 بازدید

در اینترنت سایت‌های زیادی هستند که کتاب‌های رایگان برای دانلود می‌گذارند. برخی از این سایت‌ها بدون در نظر گرفتن قانون حق نشر هر کتابی که به آن دسترسی داشته باشند، روی سایت می‌گذارند. در مقابل سایت‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید از آنجا کتاب‌های رایگان را به صورت قانونی دانلود کنید.در این یادداشت ۶ مورد از جاهایی که می‌توانید کتاب رایگان دانلود کنید، معرفی می‌کنیم. در این سایت‌ها شما می‌توانید کتاب‌های متنوعی از رمان، کتاب‌های علمی، تاریخی و… پیدا کنید.

سایت و اپلیکیشن طاقچه

طاقچه فعالیتش را از سال ۱۳۹۲شروع کرده است. در این اپلیکیشن و سایت دانلود کتاب می‌توانید کتاب‌های فارسی را به فرمت EPUB، PDF و کتاب صوتی پیدا کنید. علاوه بر کتاب، در طاقچه به مجله‌ها و روزنامه‌‌های فارسی نیز دسترسی خواهید داشت. تمام روزنامه‌ها رایگان هستند و همچنین می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی و صوتی رایگان متنوعی در این اپلیکیشن پیدا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن طاقچه را دانلود کنید و از خواندن کتاب‌ها در آن لذت برید. 

معرفی ۲ کتاب رایگان طاقچه

همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم، در طاقچه کتاب‌های بسیاری برای دانلود وجود دارد. اما ممکن است در نگاه اول نتوانید کتابی انتخاب کنید. برای دانلود کتاب های آنلاین رایگان که در این بخش معرفی شده‌اند کافی است به روی دکمه‌ی کتاب‌ها کلیک کنید. قبل از شروع این قسمت باید مجددا بگوییم که برای دانلود رایگان کتاب pdf می‌توانید به قفسه کتاب‌های رایگان طاقچه سر بزنید و در این قسمت فقط بخشی از کتاب‌های رایگان را معرفی کردیم. 

بوف کور

بوف کور

نویسنده: صادق هدایت

طاقچه

اطلاعات بیشتر و دانلود

بوف کور صادق هدایت داستان مردی نقاش است که روز و شب روی قلمدان‌ها نقاشی می‌کشد. آن هم فقط یک نقش! دختری با لیاس سیاه که شاخه‌ی یک نیلوفر آبی را به سمت پیرمردی گرفته. پیرمردی که شبیه هندی‌هاست و زیر درختی نشسته و بین آن دو یک جوی آب قرار دارد. روزی از سوراخ دیوار خانه‌اش این صحنه را در عالم واقعیت می‌بیند.

این داستان را در قالب یادداشتی به صورت مفصل بررسی کرده‌ایم. اگر می‌خواهید بررسی کتاب را بخوانید، پیشنهاد می‌کنیم یادداشت « آشنایی با بوف کور صادق هدایت » را بخوانید. یا برای دانلود رایگان کتاب بوف کور صادق هدایت از طریق دکمه‌ی مقابل وارد فروشگاه طاقچه شوید. 

مدیر مدرسه

مدیر مدرسه

نویسنده: جلال آل احمد

طاقچه

اطلاعات بیشتر و دانلود

راوی داستان که از آموزگاری به تنگ آمده است، برای آسودگی خود و داشتن درآمد بیشتر و بی‌دردسر به مدیریِ دبستان رو می‌آورد، بی ‌آنکه بداند چه دردسرهایی درپی‌ خواهد داشت. مدیر که خود را هیچ‌کاره می‌داند و آمده تا گوشه‌ای آرام در دفترش از گچ خوردن و بیهودگی کار آموزگاری خود را برهاند، با دشواریِ سرپرستیِ «یک ناظم و هفت معلم و دویست و سی و پنج شاگرد» روبرو می‌شود. پس همه توان خود را به کار می‌گیرد تا کمبودها و نارسایی‌ها را به گونه‌ای سروسامان دهد؛ اما در این شرایط محیطی امکان اصلاح وجود ندارد و مدیر تصمیم می‌گیرد که استعفا دهد.

۲. سایت Many book

این سایت یکی از بهترین منابع اینترنتی برای پیدا کردن کتاب آنلاین رایگان انگلیسی به فرمت‌های مختلف است. صدها کتاب در ژانرها مختلف در این سایت وجود دارد که کاملا رایگان هستند. یکی از مزیت‌های این سایت که همه کتاب‌ها کلاسیک و قدیمی نیستند. کتاب‌‌ها بر اساس نام نویسنده، ژانر، مجموعه‌های محبوب، پیشنهادهای سردبیر و… تقسیم‌بندی شده‌اند تا راحت‌تر بتوانید کتاب مورد نظرتان را جستجو کنید.

همه‌ی کتاب‌های این سایت قابل دانلود شدن هستند. بعضی‌ها را می‌توانید از خود سایت دانلود کنید و برخی دیگر را به سایت‌های دیگر لینک می‌دهد. وقتی کتابی را پیدا می‌کنید می‌توانید فرمتی که می‌خواهید انتخاب کنید؛ PDF، EPUB و… تا بتوانید با فرمت دلخواهتان کتاب را بخوانید یا دانلود کنید. این سایت فعلا در مرحله بتا (آزمایشی) است و باید منتظر باشیم تا در اینده کامل‌تر شود.

متاسفانه این سایت هنوز کتابی به زبان فارسی ندارد و برای کسانی خوب است که دنبال کتاب‌هایی به زبان انگلیسی می‌گردند.

اگر نمی‌دانید فرق  PDF و EPUB چیست، پیشنهاد می‌کنیم پست «کتاب‌الکترونیکی چیست؟» را بخوانید.

۳. سایت آرشیو اینترنت Internet Archive

آرشیو اینترنت یک موسسه غیرانتفاعی است که تلاش می‌کند مانند یک کتابخانه کاغذی، محتوای مورد نیاز پژوهشگران، مورخان و عموم مردم را به صورت رایگان در اختیارشان بگذارد. ماموریت این کتابخانه در دسترس قرار دادن دانش به تمام مردم جهان است. در این سایت کتابخوانی رایگان می‌توانید تنوعی از کتاب‌های داستانی، تاریخی، علمی، کتاب کودک و… پیدا کنید.

آرشیو اینترنت قعالیتش را از سال ۱۹۹۶ شروع کرده و محتوای بیست ساله‌ی اینترنت را در اختیار عموم قرار می‌دهد که شامل؛ ۲۷۰ میلیارد صفحه وب، ۱۱ میلیون کتاب و متن، ۴ میلیون محتوای صوتی، ۳ میلیون ویدئو و یک میلیون فایل تصویری است.

با این حال تمرکز این سایت بیشتر روی کتاب است. به همین خاطر از سال ۲۰۰۵ شروع به اسکن کردن کتاب‌ها در ۲۸ جای مختلف در سرتاسر جهان کرده است و روزانه ۱۰۰۰ کتاب اسکن می‌کند. برای رعایت قانون کپی‌رایت کتاب‌هایی که قبل از سال ۱۹۲۳ منتشر شده باشند به صورت رایگان قابل دانلود هستند. صدها هزار کتاب جدید و به روز نیز در سایت وجود دارند که می‌شود آنها را امانت گرفت.

شما می‌توانید در این سایت به صورت فارسی هم جستجو کنید و کتاب‌هایی برای دانلود رایگان به صورت PDF پیدا کنید.

۴. بنیاد کتابخانه جهانی worldebookfair

بنیاد کتابخانه جهانی بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌ها و مقاله‌های را به شکل الکترونیکی دارد. این بنیاد در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد. هدف این بنیاد حفظ و انتشار نسخه‌ دیجیتال کتاب‌های تاریخی، آثار کلاسیک ادبیات، دایره‌المعارف‌ها و متن‌هایی است که در زبان‌ها و کشورهای دیگر ارزشمند هستند و جزء میراث جهان به شمار می‌روند.

بنیاد کتابخانه جهانی یک نهاد غیرانتفاعی است. ماموریت این بنیاد فراهم کردن مجموعه کاملی از کتاب‌های الکترونیکی، اسناد و مقاله‌های علمی برای دانشجویان و محققان است. دسترسی و استفاده از منابع بنیاد کتابخانه جهانی برای عموم آزاد است و همه می‌توانند از امکانات این سایت به صورت رایگان استفاده کنند.

با جستجوی فارسی در این سایت می‌توانید برخی از منابع علمی و تاریخی را به صورت رایگان دانلود کنید. البته تعداد منابع فارسی و تنوع آن بسیار محدود است.

۵. کنسرسیوم محتوای ملی

کنسرسیوم محتوای ملی، مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سازمان‌های ایرانی است که محتوای دیجیتال دارند. این کنسرسیوم سال ۱۳۸۷ با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی تاسیس شد.

کنسرسیوم محتوای ملی دوازده عضو موسس اصلی دارد و بقیه اعضا به مرور به آن اضافه شده‌اند؛ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات،

کتابخانه ملی، مرکز اسناد آستان قدس، کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و… چند تا از اعضای مهم این کنسرسیوم هستند.

اگر دنبال مقاله علمی یا نسخه خطی و محتوای دیجیتال خاصی باشید با یک بار جستجو در این سایت می‌توانید در محتوای تمام اعضای سایت جستجو و نتایج را مشاهده کنید. برای این کار به قسمت جستجوی پیشرفته بروید. بعد از پر کردن قسمت «عنوان» و «پدید آورنده» روی «صاحب محتوا» کلیک کنید و جاهایی که می‌خواهید در آن جستجو انجام شود، انتخاب کنید و دکمه جستجو را بزنید.

برخی از منابع این سایت فروشی هستند و برخی رایگان. این سایت منبع خوبی از اسناد و نسخه‌های خطی دارد که می‌توانید به صورت رایگان این نسخه‌ها را در سایت مشاهده کنید. همچنین این امکان را دارد که اگر برای مثال شما نیاز به بخشی از پایان‌نامه‌ای در دانشگاه تهران دارید و فایل دیجیتال آن موجود نیست، صفحاتی که می‌خواهید سفارش دهید تا برای شما اسکن کنند و فایل را بفرستند. البته این امکان رایگان نیست.

۶. کتابخانه مجلس

این کتابخانه بعد از انقلاب مشروطه تاسیس شد و  با ۱۲۹۳ کتاب شروع به کار کرد. هم اکنون در این کتابخانه بیش از ۱۴ میلیون سند ملی و پارلمانی، ۶۱ هزار عنوان کتاب خطی، ۵۰۹ هزار کتاب چاپی، ۹۶۰۰ پایان‌نامه و… نگهداری می‌شود. 

بخش دیجیتال‌سازیِ ‌این کتابخانه در سال ۱۳۳۰ راه افتاد و شروع به عکس‌برداری از نسخه‌های خطی کرد. از سال ۱۳۸۷ با خرید اسکنرهای جدید، کار تولید محتوای دیجیتال سرعت بیشتری پیدا کرد. کتابخانه مجلس با تهیه‌ تصاویر رنگی از نسخه‌های خطی، کتاب‌های چاپ سنگی و سربی، کتاب‌های چاپی و نشریات یکی از بزرگ‌ترین منابع آرشیو دیجیتالی کشور را در اختیار دارد.

برای اینکه بتوانید کتاب یا محتوایی را که دنبالش هستید در کتابخانه مجلس  پیدا کنید، به این لینک بروید. در قسمت جستجو عنوان کتاب یا محتوایی که می‌خواهید بنویسید. در قسمت «انتخاب مدرک» نوع محتوایی که می‌خواهید انتخاب کنید. گزینه «فایل دیجیتال دارد» را انتخاب کنید و دکمه جستجو را بزنید.

برخی از منابع کتابخانه مجلس فروشی هستند، اما می‌توانید منابع رایگانی هم در آنجا پیدا کنید. همچنین مانند کنسرسیوم محتوای ملی، امکان سفارش دیجیتال‌سازی از منابع کتابخانه نیز وجود دارد.

بهترین سایت دانلود کتاب چیست؟

اگر می‌خواهید کتاب‌ها را به صورت قانونی دانلود کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به سایت طاقچه بزنید. چرا که در طاقچه کتاب‌های رایگان بسیاری برای دانلود وجود دارند و اگر کتابی حق کپی‌رایت داشته باشد، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای اندک آن کتاب را به صورت قانونی دانلود کنید و همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

بعد از دانلود کتاب چگونه می‌توان آن را مطالعه کرد؟

یکی از مزیت‌های دانلود کتاب در طاقچه این است که شما کتاب را با فرمتی خاص و غیر از PDF می‌توانید مطالعه کنید. در این فرمت شما نیاز نیست مدام صفحه کتاب را زوم کنید و با این کار به چشمان خود آسیب برسانید. بلکه به راحتی فونت مناسب خودتان را انتخاب می‌کنید و کتاب را مطالعه می‌کنید.

آیا امکان دانلود کتاب‌های صوتی هم به صورت رایگان وجود دارد؟

بله بخشی از کتاب‌های صوتی در طاقچه به صورت رایگان در دسترس شماست. شما می‌توانید به راحتی با مراجعه به بخش کتاب صوتی وارد قفسه کتاب‌های صوتی رایگان شوید. در این یادداشت هم یک کتاب صوتی رایگان معرفی کردیم.


Avatar

طاقچه


اشتراک گذاری یادداشت
3.3 7 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
70 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد داخلی
نمایش همه کامنت ها
من
من
2 سال قبل

سلام
سپاس. تا حالا استفاده نکردم اما ممنون

امیرحسین
امیرحسین
1 سال قبل

کتاب Captin Under pants رو رایگان میدید یا باید پول دهیم؟
اگر کسی‌ کتابش رو دید اطلاع بده

نهال
نهال
10 ماه قبل

سلام
ایا کتابایی که رایگان گذاشتین نسخه ی کاملشه یا خلاصه شده است؟

سینا
سینا
6 ماه قبل

سلام.من تا حالا چندین کتاب از شما خریدم.دو تا درخواست داشتم.اول از لطفا از سیدنی شلدون هم کتاب بزارید دوم لطفا کتاب جدید بیشتر بزارید نزارید کتابای کتابخانه قدیمی بشه.مخصوصا رمان خارجی و کتاب نجوم ممنون.

اکبر سخنور
اکبر سخنور
2 ماه قبل

سلام دنبال روش مطالعه بروش صوتی هستم که هنگام قدم زدن استفاده کنم ضمنا هنوز چهارچوب ها را انتخاب نکرده ام .درست نمی دانم برای پیدا کردن نوع کتابهای می خواهم چه باید بکنم .

محمد اشراقی
محمد اشراقی
1 سال قبل

سلام من امروز متوجه این سایت شدم بسیار عالی وجالب دست مریزا به عوامل ان موفق باشید

Baktsh
Baktsh
1 سال قبل

کتاب میخواهیم

حسن
حسن
1 سال قبل

سایت تاریخ ما قانونی است؟ و کتب منتشر شده در این سایت با توجه به حق نشر و رضایت ناشر میباشد؟

سدید
8 ماه قبل

من کتآب کارآگاه سیترورا دوست دارم

هدیه
هدیه
3 ماه قبل

سلام چگونه می توانم از کتابهای رایگان شما بهره مند شوم تشکر

هانیه
هانیه
1 سال قبل

کتاب menschen b1.1میخواستم

ابوالفضل
ابوالفضل
9 ماه قبل

سلام ببخشید طاقچه آیامجموعه رمان های خیابان وحشت مخصوص نوجوانان رایگان است.

محبوبه
محبوبه
7 ماه قبل

سلام من دنبال کتاب اصول و مبانی مربیگری پرورش اندام ویژه مربیان اثر دکتر نصیر زاده هستم آیا دانلودش رایگان هست ؟؟

ایمل
ایمل
1 سال قبل

عرض سلام خدمت شما من می خواهم که کتاب ها رای رایگان دانلو کنم اما نتوانستم یا ندانستم که چگونه دانلود شود نه که برای خود کتاب خانه در سایت داشته باشم ممنون

محمد حسن
محمد حسن
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید راستش من دنبال یه کتاب علمی تخیلی هستم که ادمو غرق خودش کنه کتاب جالب میشه معرفی کنید

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام آیا از نظر شرعی دانلود کتابهایی که بهصورت رایگان قرار میدهید مشکل ندارد؟

مهدی ستارزاده
مهدی ستارزاده
1 سال قبل

سلام ببخشید کتاب های عهد عتیق به درد نسل امروز نمی خوره کتاب اقای ال احمد رو تماما در سطل زباله انداختم و مثل ال احمد دیگه دنیا دنیای ال احمدها نیست کتاب ال انیشتین و ال جابز مورد نیازه
لطفا از این کتاب ها مجانی در سایت تون تهیه بفرمایید برای نسل بیکار و بی پول

پیمان رضازاده
پیمان رضازاده
1 سال قبل

با احترام کامل به نظر شما نکته ای رو خواستم عرض کنم. اگر بدقت کتابهای جلال آل احمد رو مطالعه کرده باشید حتما متوجه تطابق درصد زیادی از نظرات ایشون و نگاه لااقل بخشی از نظام سیاسی- فقهی حال حاضر کشور هستید. بطور مثال بدون خواندن کتاب غربزدگی جلال نوع رفتار اون قسمت از حاکمیت با روشنفکران عرفی رو نمیتونید درک کنید. پس قرار نیست اگر کتابی صد سال پیش نوشته شده دیگه ارزش نداشته باشه. ایا شما کتاب شاهنامه یا گلستان رو هم دور میریزید چون فی المثل بترتیب حدود هزار و یا هفتصد سال از نوشتن اونها میگذره یا همزبانان انیشتین و جابز کتابهای امثال شکسپیر رو نخواهند خواند چون مربوط به گذشته است. البته این نظر شخصی من هستش و بازهم عرض میکنم نظر شما کاملا برای من محترم بوده و خواهد بود

نرگس
نرگس
8 ماه قبل

چه طرز تفکر احمقانه ای.

ابوذر
ابوذر
1 سال قبل

با دورود:
بنده یک جلد کتابچه جیبی در حدود ۱۰۰ صفحه بصورت pdf در زمینه عرفان و وحدت وجود را در فضای مجازی به رایگان منتشر کرده ام و علاقه دارم که در سایت شما نیز به اشتراک گذاشته شود. از چه راهی میتوانم برای شما آپلود کنم. با سپاس فراوان.

پیمان رضازاده
پیمان رضازاده
1 سال قبل

با تشکر از طاقچه . خیلی وقته من از اپلیکیشن آندروید طاقچه برای خرید کتابهای پی دی اف استفاده میکنم و کاملا ازش راضیم حق این بود که در ابتدای کامنتم از شما هم بدلیل این اپ پرمحتوا هم بخاطر مقاله فوق تشکر کنم.
البته چند سایت دیگر دانلود کتاب هم هستند که با تمرکز بر کتابهای منتشرشده بزبان فارسی و رعایت کامل حق مولف ( کپی رایت) اجازه دانلود کتاب رو به بازدیدکنندگان و اعضای ثابتشون اعطا میکنند که جامعترین اونها عبارتند از **** و ****

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام
خدا قوت
سایت بسیار عالی
http://gen.lib.rus.ec/
از قلم افتاده
تشکر

محمد حسن
محمد حسن
11 ماه قبل

سلام خسته نباشید راستش من دنبال یه کتاب علمی تخیلی هستم که ادمو غرق خودش کنه کتاب جالب میشه معرفی کنید

نساجی
نساجی
11 ماه قبل

سلام الان این سایت هایی که گذاشتید کاملا قانونی هستن و با در نظر گرفتن حق نشر کتاب ها رو میگذارن ؟مثلا کتاب کیمیاگر در طاقچه رایگان نیست اما در یکی از سایت های مذگور به طور رایگان موجود بود

khald
khald
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید میخواستم کتاب می خواستم در مورد اثبات قوانین ریاضی و فیزیک
اگه معرفی کنید ممنون میشم

khald
khald
10 ماه قبل

خوب نظر من درباره طاقچه این است که خیلی پولکی هزینه بالا کتاب نداشتن کتاب های خوب آموزشی کم رایگان کردن کتاب های به درد نخور
کتابراه بهتره از شما

Faezeh
Faezeh
9 ماه قبل

این برنامه طاقچه میتونیم ازش کتاب سفارش بدیم و بخونیم یا وقتی پول میدم واسش کتابو باید تو گوشی بخونیم ؟؟؟؟؟

Sanam
Sanam
9 ماه قبل

سلام ممنون میشم پی دی اف کتاب ده مرد رشید نویسنده آقای شاپور آرین نژاد را برای دانلود بزارید
با تشکر

ریحانه سلیمی
ریحانه سلیمی
4 ماه قبل

البته نسخه ویندوزش ظاهرا ویندوز ۷ بالاست
و هنوز این ویندوز را پشتیبانی نمی کند متاسفانه.

sajad
sajad
9 ماه قبل

من چطوری می تونم کتاب هاتون رو روی کیندل بخونم؟

الناز
الناز
9 ماه قبل

من کتاب خانه ای بر بلندی جلد دوم رو میخام نوشته فریبا فاتحی نیکویی. در چطور میتونم پیدا کنم ?

Man
Man
8 ماه قبل

سلام ببخشید کتاب داستان بچهگانه دارید ؟

Rosa
Rosa
8 ماه قبل

سلام اپلیکیشن طاقچه کتاب های ژانر نوجوان هم داره؟ ضمنا میخواستم بدونم این اپلیکیشن فقط کتاب های نویسنده های ایرانی رو میزاره یا کتاب های ترجمه شده ی نویسنده های خارجی رو هم میزاره؟ ببخشید برای بچه های ۱۲،۱۳ ساله چه کتاب هایی پیشنهاد میکنید که هم قشنگ باشه هم محبوب؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ناصر
ناصر
8 ماه قبل

سلام لطفا کتابهای زیرمجموعه پزشکی وارشد را بیشترکنید

حیدری
حیدری
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر
کتاب حسابداری حقوق و دستمزد شهرام روزبهانی رو میخواستم با تشکر از سایت خوبتون

حیدری
حیدری
8 ماه قبل

سلام وقت بخیر
کتاب حسابداری حقوق و دستمزد شهرام روزبهانی رو میخواستم با تشکر از سایت خوبتون

مهدی
مهدی
6 ماه قبل

سلام من کتاب نمونه انسان های نخستین و شهریار نخستین در تاریخ افسانه ایرانیان رو میخواستم

محمدرضا
محمدرضا
6 ماه قبل

خدا شفاتون بده
تو عنوان نوشتین رایگان بعد تو معرفی مینویسین رایگان نیست ؛ مثل کنسرسیوم ملی کجاش رایگانه ؟؟؟

yoko
yoko
6 ماه قبل

سلام خدا قوت
کتاب کمک درسی را در کجا دانلود کنیم؟
با سپاس

دکتور فاروق اعظم

سلام. این سایت را بسیار مفید یافتم. ولی ترجمه فارسی (کتاب سبز) معمر قذافی را نتوانستم یافت کنم. اګر در مورد همکاری نمائید متشکر خواهم بود. بنده کتب راجع به نظام سیاسی اسلام میخواهم. لطفا معلومات را به ایمیل من روان کنید. احترام. دکتور فاروق اعظم

پارسا
پارسا
5 ماه قبل

ببخشید این برنامه مناسب سن من که ۱۲ ساله ام کتاب داره؟

حمید
حمید
4 ماه قبل

سلام قربان وقتتون بخیر
من کتاب تاریخچه کتابت نوشین دخت نفیسی رو میخواستم رفتم از گوگل سرچ کردم بعد سایت شما رو انتخاب و ۷۳۵۰ تومن هم پرداخت کردم حالا نمیتوتونم کتاب رو دانلود کنم یا حتی بخونم نمیخوام هم طاقچه رو نصب کنم. چکار کنم حالا

مهدی
مهدی
4 ماه قبل

سلام و خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم چجوری میشه کتاب ها رو انتقال بدیم؟؟

esmail
esmail
2 ماه قبل

سلام ببخشید شما کتاب هارو از کجا تهیه میکنید؟؟

ساناز
ساناز
2 ماه قبل

سپاس از این معرفی کتاب ها و سایت خوبتون

محمد عابد شریفی
محمد عابد شریفی
1 ماه قبل

سلام ببخشید من کتاب بخشنده ستارگان رو می خواهم با پرداخت مشکل دارم اگه لطف کنید شماره حساب بدهید من پرداخت کنم کتاب رو بی فرستید

محمد
محمد
1 ماه قبل

بسیار عالی اجرتان با خدوند متعال

سوسو
سوسو
29 روز قبل

میشه مجموعه میدگارد رو رایگان در اختیارمون بزارین؟؟لطف بزرگی میکنین🙏

یادداشت های مشابه