با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی درمان شوپنهاور اثر اروین  د. یالوم

دانلود و خرید کتاب صوتی درمان شوپنهاور

۴٫۱ از ۱۰۹ نظر
۴٫۱ از ۱۰۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی درمان شوپنهاور  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس اروین  د. یالوم
اروین د. یالوم
آمریکایی | تولد ۱۹۳۱

اروین د. یالوم روانپزشک اگزیستانسیال آمریکایی است. او استاد بازنشسته روانپزشکی در دانشگاه استنفورد و همچنین نویسنده روایت‌های واقعی و تخیلی داستانی و آثار فلسفی و روانشناسانه است.

او متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۳۱ در واشنگتن دی سی بود. خانواده او تقریبا ۱۵ سال پیش از تولد او از روسیه (روستایی به نام سلتز در نزدیکی مرز لهستان) به آمریکا آمده بودند و برای گذران زندگی مغازه خواروبارفروشی دست و پا کرده بودند و در طبقه بالای آن هم زندگی می‌کردند. خانواده او از آن دسته خانواده‌های اهل کتاب نبودند اما خواندن کتاب برای اروین یالوم کم سن و سال پناه بود. او هفته‌ای دوبار به کتابخانه مرکزی محله خود می‌رفت و کتاب‌هایی درباره زندگینامه افراد یا ادبیات داستانی می‌خواند. در طول زمان او متوجه شد رمان نوشتن را دوست دارد.

یالوم تحصیلات خود را در رشته پزشکی و روانپزشکی در دانشگاه جورج واشنگتن و دانشگاه بوستون ادامه داد و در سال ۱۹۶۳ پس از دو سال سربازی در بیمارستان مانت ساینای هونولولو، استاد داشنگاه استنفورد شد.

اروین یالوم آثار زیادی دارد که درونمایه آن‌ها اغلب روان‌درمانی، فلسفه و روایتگریِ داستانی است. شیوه درمانی و آثار او مدت‌هاست که در برنامه‌های آموزشی آمریکا جایی پیدا کرده است و مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد.

او معتقد است برای هر بیماری باید درمان مختص خودش را یافت، چرا که هرکدام از انسان‌ها داستان منحصر به فرد خود را دارند و گویی همین نگرش او را از آنچه به عنوان درمان یکدست برای همه در روانپزشکی متداول شده است، دور کرد.

نخستین آثار منتشر شده از اروین د یالوم، آثار علمی در مجلات تخصصی و نخستین کتابی که نوشت، نظریه و عمل روان‌درمانی گروهی در سال ۱۹۷۰ بود. او «رواندرمانی اگزیستانسیال» را در سال ۱۹۸۰ منتشر کرد.

«خیره به خورشید نگریستن» که در ایران به نام خیره به خورشید هم ترجمه شده است نخستین بار در سال ۲۰۰۸ چاپ شد و درباره ترس از مرگ و نمودش در هر تجربه انسانی با ما سخن می‌گوید.

«من چگونه اروین یالوم شدم» را یالوم در سال ۲۰۱۷ در قالب روایتی از زندگی شخصی خودش ارائه می‌کند و با نزدیک شدن به ذهن خود مراحل مختلف زندگی خود را شرح می‌دهد.

کتاب «موضوع مرگ و زندگی» آخرین اثر منتشرشده از اروین یالوم و همسرش مریلین است. این اثر نوعی جستارنویسی است که هر فصل آن را یکی از این دو نفر در مواجهه با مرگ و در جریان بیماری مریلین نوشته‌اند. این جستارها ادامه یکدیگر نیستند. مریلین در سال ۲۰۱۹ بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

یالوم در سال ۱۹۷۴ جایزه ادوارد استرکر را برای کمک به بیماران روانپزشکی و در سال ۲۰۰۱ نیز جایزه انجمن روانشناسی آمریکا (APA) با عنوان ادوارد فیتسر دریافت کرد.

در سال ۲۰۰۳ با تعدادی از روانشناسان، انسانشناسان و فیلسوف‌ها درباره ترس از مرگ در مستند «پرواز از مرگ» مصاحبه کردند؛ اروین یالوم یکی از این افراد بود که از نگاه منحصر به فرد خود در این باره سخن می‌گوید.

در سال ۲۰۱۴ نیز فیلمی با نام درمان یالوم (Yalom’s Cure) براساس زندگی اروین د. یالوم ساخته شد.

معرفی کتاب صوتی درمان شوپنهاور

کتاب صوتی درمان شوپنهاور نوشته اروین یالوم، داستانی زیبا است از پریشانی‌های ذهنی فیلیپ و جولیوس می‌گوید و در کنارش از فلسفه‌ی شوپنهاور و روش‌های روان‌درمانی گروهی صحبت می‌کند.

نسخه صوتی درمان شوپنهاور را با ترجمه‌ی کیومرث پارسای و صدای میلاد فتوحی بشنوید.

درباره کتاب صوتی درمان شوپنهاور

اروین یالوم در کتاب صوتی درمان شوپنهاور هم فلسفه و مفاهیم روانشناسی را بهم آمیخته است. داستان کتاب درمان شوپنهاور از زبان سوم شخص بیان می‌شود. فیلیپ و جولیوس که شخصیت‌های اصلی این داستان هستند، در طی ماجرایی با یکدیگر آشنا می‌شوند و این آشنایی کتاب را تشکیل می‌دهد. فیلیپ مردی گوشه‌گیر است. او به اعتقادات فیلسوف مشهور، شوپنهاور پایبند است و این گفته‌ی او را سرلوحه‌ی زندگی‌اش قرار داده است: «مردی که بتواند یک دفعه برای همیشه از رابطه با تعداد زیادی از آدمیان اجتناب کند، مرد خوشبختی‌ست.» جولیوس یک روان‌درمانگر است که به بیماری سرطان مبتلا شده است. او بعد از ابتلا به بیماری به معنای زندگی، کارهایی که در طول زندگی‌اش انجام داده و هدفش فکر می‌کند. فیلیپ که می‌خواهد از این گوشه‌گیری بیرون بیاید، پایش یه جلسات درمانی جولیوس باز می‌شود. او می‌خواهد که طبق نظریه‌ی آرتور شوپنهاور به مشاور فلسفی تبدیل شود و برای اینکار به کمک جولیوس احتیاج دارد.

آشنایی فیلیپ و جولیوس و حضور فیلیپ در این جلسات، باعث گفتگوهای بسیاری می‌شود. گفتگوهایی درباره‌ی علت تجربه‌ی زندگی، اهمیت آگاه شدن به مشکلات فردی بر انسان در جهت رفاه شرایط شخصی و سپس جامعه و همین گفتگوها دیدگاه‌های مختلف افراد را آشکار می‌کند.

کتاب صوتی درمان شوپنهاور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دوست‌داران رمان‌های روانشناسی و فلسفی از شنیدن کتاب صوتی درمان شوپنهاور لذت می‌برند.

درباره اروین. د یالوم

اروین دیوید یالوم روانپزشک اگزیستانسیالیست اهل آمریکا است. او متولد ۱۹۳۱ واشنگتن است. اروین یالوم در رشته پزشکی و سپس در رشته روانپزشکی تحصیل کرد و پس از آن استاد دانشگاه استنفورد شد. وی در دوران استادی در این دانشگاه الگوی روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم در دوران زندگی خود آثار دانشگاهی متعددی تألیف کرده‌ است و چند رمان موفق نیز دارد. بیشترین شهرت اروین یالوم مربوط به رمان‌های روان‌شناختی وی و به‌خصوص رمان مشهور وقتی نیچه گریست است.

بخش هایی از کتاب صوتی درمان شوپنهاور

زندگی، رقت‌آور است. تصمیم دارم همه مدتی که زنده هستم، به آن بیندیشم.

خیابان یونیون، انباشته از نور خورشید و بسیار شاد بود. صدای برهم خوردن کارد و چنگال و همهمه گفتگوهای هنگام صرف ناهار، از میزهای متعدد چیده‌شده در پیاده‌رو و مقابل رستورانهای پره‌گو، بیتلنات، اگزوتیک پیتزا، و په‌ری، فضا را می‌انباشت. بادکنکهایی را به رنگهای آبی سیر و زرشکی به نشانه تبلیغ حراج آخر هفته، به پارکومترها بسته بودند. جولیوس به سمت دفتر کار فیلیپ می‌رفت و چون شتاب داشت تنها نگاهی به مشتریان رستورانها و دکه‌های کنار خیابان می‌انداخت که باقیمانده لباسهای تابستانی را عرضه می‌کردند. در مقابل ویترین هیچکدام از فروشگاههای مورد علاقه، یعنی عتیقه‌فروشی ژاپنی موریتا، فروشگاه تبتیها، و حتی فروشگاه گنجینه آسیایی با آن سقف خوش‌رنگ و سفالی سده هجدهم، و نقش برجسته زنی جنگجو که به ندرت از کنار آن، بدون تحسین و تمجید می‌گذشت، توقف نکرد.

به مرگ نمی‌اندیشید، زیرا رمز و رازهای مربوط به فیلیپ اسلیت، چنین اندیشه هراس‌آوری را از ذهن او می‌زدود: نخست، رمز و راز خاطرات و چهره واضح و دقیقی که از فیلیپ، در ذهن‌اش مانده بود به طوری که به دشواری می‌توانست بر این واقعیت تمرکز یابد که خاطره تجربیات با فیلیپ، بخشی از قشر مغز او را به گونه‌ای می‌پوشاند که گویی فیلیپ در شبکه‌ای ظریف، متشکل از سلولهای عصبی متصل یا مرتبط با هم، تعبیه شده است و هرگاه پیامهای عصبی به درستی ارسال شوند، مغز به کار می‌افتد و تصویری از او را بر پرده‌ای در قشر بینایی مغز، می‌اندازد. تصور اینکه مغز جولیوس، مأوای یک آدم آهنی مسؤول نشان دادن این تصویر میکروسکوپی باشد، او را بیشتر دچار هراس می‌کرد.

دوم، رمز و راز انباشته از کنجکاوی تصمیم‌گیری جولیوس برای دیدار مجدد فیلیپ بود. چرا از میان آن همه بیمار قدیمی، مصمم شد فیلیپ را از ژرفای انبار خاطره بیرون بیاورد؟ آیا تنها به این دلیل که درمان او به گونه‌ای اندوهبار، موفق نبود؟ بدون تردید دلیل دیگری داشت. جولیوس برای بسیاری از بیماران دیگر نیز نتوانسته بود موفق باشد، ولی نام و چهره هیچکدام از آنها را به یاد نمی‌آورد. شاید به این دلیل که اغلب آنها، درمان را زود کنار گذاشته بودند. غیرعادی بودن ناکامی در مورد فیلیپ، ادامه دادن او به درمان، تا آخرین جلسه بود. به یاری خداوند، در سه سال درمان بی‌نتیجه، حتی یک جلسه هم غیبت نداشت و حتی یک دقیقه هم دیر نکرد. در واقع نمی‌خواست پولی که می‌پردازد، هدر برود. روزی بدون خبر قبلی، در پایان جلسه با لحنی ساده، ولی قاطع اعلام کرد که این، آخرین جلسه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۲)
azar
۱۴۰۰/۰۵/۰۲

اولین کتاب صوتی بود که گوش کردم. یه جمله از کتاب خوندم،حس میکنم کل زندگی منو ساخت: در مقابل همه بی خردیها،کاستیها و پلیدی های انسان،باید گذشت نشان دهیم و به یاد داشته باشیم که آنچه میبینیم،در واقع همان بی خردیها، کاستی

- بیشتر
Amirmohamad Mahdinia
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

این کتاب فوق العاده رو با این گویندگی بی نظیر به همه عزیزان توصیه میکنم به خصوص به افرادی که با شوپنهاور بزرگ آشنایی دارند و تفکراتش رو میپسندند تجربه ای به شدت شیرین به همراه تصویرسازی ای فوق العاده رو براتون

- بیشتر
علي رستمي ابيوردي
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

کتاب های اروین د یالوم را دکتر سپیده حبیب ترجمه بسیار قوی و سلیس لطفاً هنگام انتخاب کتاب به مترجم خیلی توجه کنید./ر

S.s
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

هربار کتابی می خونم از کل کتاب همین که چند نکته یاد بگیرم و باهاش به آرامش برسم برام کافیه در کل خیلی متوجه ترجمه و غیره نمیشم اعتراف می کنم نسخه صوتی با اصل کتاب یکم متفاوته اما گویندگی

- بیشتر
فهیمه فرح خواه
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

لذت بردم ولی نیچه وقتی گریست نمره اولم بود

arastou1981@
۱۳۹۹/۰۷/۱۲

داستانی بی نظیر از اروین یالوم. اجرای کم نظیر، میلاد فتوحی

noble
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

ترجمه اش بسیار نامفهوم بود برای من ..بعضی جملات رو اصلا نمیفهمیدم.. اما برای دوستانِ روانشناسی که به کار گروه درمانی علاقه دارند میتونه پیشنهاد خوبی باشه. اینکه چطور در گروه صحبت کنی و رفتار همگروهیت رو آنالیز کنی و

- بیشتر
Khashayar
۱۳۹۹/۰۸/۱۹

به راوی ۵از۵ میدم. صداسازی برای اشخاص داستان و انتخاب لحن و حجم صدای متناسب با فضای احساسی جمله نقاط قوت و دوست داشتنی روایت بودند. به کتاب ۴از۵ میدم. کتاب‌های زیادی از یالوم خوندم و از همه لذت بردم.

- بیشتر
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۴۰۰/۰۹/۱۳

همه ما دیر یا زود با چهره فرشته مرگ آشنا خواهیم شد. «جولیوس هرتسفیلد» این حقیقت را زمانی فهمید که برای معاینات معمول، پیش دکتر رفته بود. پس از آن بود که این روانشناس معروف ارتباط با بیماران قدیمی خود

- بیشتر
MajidNik
۱۴۰۰/۰۴/۰۵

این کتاب به صورت بسیار جذابی زندگی و ایده‌های شوپنهاور رو شرح داده. خلاقیت نویسنده اینجاست که این ایده‌ها رو در دنیای مدرن امروزی، در قالب داستان تحلیل می‌کنه. نقاط اوج و پایان بسیار زیبایی داره.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۳۶٫۲ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۳۶٫۲ مگابایت