با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی زنبق دره اثر انوره دوبالزاک

دانلود و خرید کتاب صوتی زنبق دره

۴٫۳ از ۹ نظر
۴٫۳ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زنبق دره  نوشته  انوره دوبالزاک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی زنبق دره

کتاب صوتی «زنبق دره» نوشتهٔ انوره دوبالزاک با ترجمهٔ م. به آذین گویندگی راضیه هاشمی و رضا عمرانی در انتشارات ماه آوا منتشر شده است. کتاب زنبق دره از دو بخش تشکیل شده و در قالب دو نامه به رشته‌ٔ تحریر درآمده است. نامه‌ٔ اول، اعترافات کنت فلیکس دو واندنس است که برای کنتس ناتالی دو مانرویل نوشته است. بخش دوم رمان، نامه‌ٔ کنتس را دربرمی‌گیرد. بالزاک را پیشوای مکتب واقع‌گرایی می‌دانند. «کمدی انسانی» نامی است که بالزاک برای مجموعه آثار خود که حدود ۹۰ رمان و داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد برگزیده‌است.

درباره کتاب زنبق دره

زنبق دره داستان عشق سوزانی است كه می‌خواهد پاک بماند و همین خود فاجعه دلخراش این عشق است كه بالزاک با قدرت غول آسایی آن را پرورانده است. یك دوران كودكی خالی از مهر مادری، زناشویی با مردی در هم شكسته و نیمه‌دیوانه، رنج پرستاری از فرزندانی پیوسته بیمار، این همه خانم دومورسوف را آماده آن ساخته است كه با همه شور روح مهربان و دوشیزه‌وار خود در عشق نوجوانی به نام فلیكس دوواندنس كه او نیز در خانواده خویش از هر گونه محبتی محروم مانده است چنگ بیندازد. در واقع، این كشش و این احتیاج محبت از هر دو جانب به یك اندازه است. این دو نفر در آستانه ازدواج با یکدیگرند، اما مادام دو مانرویل، که نامزدش را دستخوش خیال‌ها و رویاهای دور و دراز و ناگهانی می­‌بیند، علت این امر را از او می­‌پرسد. فلیکس دو واندنس با شرح زندگی­‌اش به این سوال جواب می­‌دهد. ویکنت دو واندنس جوان، که با خشونت و محروم از محبت بزرگ شده است، به مجلس میهمانی که به افتحار دو دانگولم ترتیب داده شده است، می­‌رود. بانوی بسیار زیبایی در گوشه­‌ای از سالن در کنارش می­‌نشیند. نوجوان که مجذوب شده است،به او ابراز علاقه می کند.

درباره انوره دوبالزاک

الزاک در خانواده‌ای میانه‌حال در شهر تور، فرانسه به دنیا آمد. در هشت سالگی به مدرسه‌ای شبانه‌روزی فرستاده شد، اما در ۱۸۱۳ مدرسه را ترک کرد و سال بعد همراه با خانواده راهی پاریس شد. در ۱۸۱۹ در رشته حقوق مدرک گرفت، اما به رغم خواست خانواده بر آن شد تا به ادبیات بپردازد. اولین اثر قابل توجه بالزاک، «روان‌شناسی ازدواج» نام داشت که در سال ‍۱۸۱۹ منتشر شد. او پس از نوشتن چند رمان عامه‌پسند و فکاهی، برای کسب درآمد بیش‌تر به عرصه‌ چاپ و نشر وارد شد که این امر به‌جز بدهی سنگین برای او چیزی به ارمغان نیاورد. انتشار رمان «چرم ساغری» در سال ۱۸۳۱ موجب شهرت او شد. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه روحیات شخصیت‌های داستان، بالزاک را به یکی از شناخته‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌نویسان دو قرن اخیر تبدیل کرده‌است.

کتاب زنبق دره را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به علاقه‌مندان به رمان‌های عاشقانه و سبک نگارش نامه‌نگاری پیشنهاد می‌شود.

بخشی از کتاب زنبق دره

آری شبحی بر زندگی من چیره است که به کمترین سخنی که آن را برانگیزد به طور مبهم سر بر می‌آورد و غالباً هم به خودی خود بالای سرم به حرکت در می‌آید. مانند آن محصولات دریایی که در هوای آرام به چشم می‌آید و امواج و طوفان تکه‌هایی از آن را به ساحل می‌افکند، خاطرات سنگین و پرشکوهی در اعماق روح من نهفته است. گرچه زحمتی که لازم است تا اندیشه در بیان آید از شدت این هیجان‌های دیرینه می‌کاهد، با این همه اگر پاره‌هایی از آن موجب آزار تو گردد، به خاطر بیاور که تو خود مرا در صورت سرپیچی از فرمان خویش به چه تهدید کرده‌ای! پس مرا برای آنکه از تو اطاعت نموده‌ام تنبیه مکن. آرزومندم رازی که با تو در میان می‌نهم محبت تو را دو چندان کند. به امید دیدار امشب.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
azadeh
۱۴۰۱/۰۲/۱۹

من نسخه چاپی اش رو چند سال پیش خواندم.داستانش جذاب و عاشقانه است.

s.h
۱۴۰۱/۰۲/۲۷

کتاب یکم کش دار شده ولی قطعا بالزاک عالیه پر از توصیف و تشبیهات زیبا نامه آخر کتاب شاهکار بود

Tasnim
۱۴۰۱/۰۷/۰۳

سلام. موضوع غیر اخلاقی و کشش بسیااار داستان و متن نه چندان روان کتاب باعث شد شنیدن کتاب رو به سختی تموم کنم. تنها به نظرم نامه آخر کتاب که توسط ناتالی در جواب نوشته شده بود، جالب و صدای گوینده

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۵۵٫۸ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۵۵٫۸ مگابایت