با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چکیده رمان جنگ و صلح

دانلود و خرید کتاب چکیده رمان جنگ و صلح

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چکیده رمان جنگ و صلح  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چکیده رمان جنگ و صلح

کتاب حاضر چکیده‌ای است از رمان جنگ و صلح اثر لئو نیکلایویچ تولستوی که از مجموعه انگلیسی «چکیده پنجاه رمان کلاسیک» در انتشارات شکیب به چاپ رسیده است

«چکیدهٔ پنجاه رمان کلاسیک»، مجموعه‌ای برای معرفی شاهکارهای ادبی کلاسیک است، از «دل تاریکی» کنراد گرفته تا «آنا کارنینا» اثر تولستوی.

چکیده رمان‌ها معمولاً در کتابخانه‌ها به‌صورت مجموعه‌های چند جلدی در دسترس هستند؛ در دنیای مجازی نیز نسخه‌های گیج‌کننده‌ای از چکیده رمان‌ها وجود دارد. افزون بر این، در دانشگاه‌ها و دیگر مؤسسه‌ها مقالاتی به قلم کارشناسان دربارهٔ نقد و بررسی رمان‌ها در قالب «راهنمای آموزشی» نوشته می‌شود؛ اما این مجموعه کاملاً متفاوت است. خواننده در اینجا، با ارائه‌ای منظم از چکیده رمان‌های برگزیده روبرو می‌شود. این چکیده‌ها به‌صورت جامع و با نگارشی متناسب برای همهٔ خوانندگان نوشته شده‌اند. تعداد واژگانِ چکیده‌ها در متن اصلی از ۱۱۴۰ واژه برای رمان «عمارت‌های سبز» تا ۷۰۰۰ واژه برای «جنگ و صلح» متغیر است.

درباره کتاب چکیده رمان جنگ و صلح

تولستوی یکی از مشهورترین نویسندگان و بزرگ‌ترین شخصیت‌های تاریخ روسیه است. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا جایگاه او را در بالاترین رده ادبیات داستانی جهان تثبیت کرده‌ است. تولستوی چهره‌ای مشهور و محبوب در روسیه و نویسنده‌ای ماندگار در جهان به شمار می‌رود. تولستوی به رغم شهرت و محبوبیتی که با انتشار آثارش کسب کرد، زندگی خود را به شدت تغییر داد و به ساده زیستی روی آورد. از دیگر کتاب‌های مشهور او می‌توان به سه‌گانه کودکی، نوجوانی، جوانی و رستاخیز اشاره کرد.

خواندن کتاب چکیده رمان‌های مجموعه چکیده پنجاه رمان کلاسیک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه به دوست‌داران ادبیات جهان تقدیم شده است تا بیش از پیش، عشق به خواندنِ ادبیاتِ کلاسیک را برانگیزاند.

بخشی از کتاب چکیده رمان جنگ و صلح

یک مهمانی مجلل توسط آنا پاولونا شِرر زنی چهل ساله و ندیمهٔ ملکه ماریا فِدُرُونا، ترتیب داده شده است. در این میهمانی، اعضای تراز اول سنت پیترزبورگ دعوت شده‌اند. شاهزاده واسیلی کوراگین مردی برجسته در جامعه و نیز در دادگستری یکی از میهمانان دعوت شده است. شاهزاده واسیلی، دختری زیبا به نام هلن و دو پسر به نام‌های هیپولایت و آناتول دارد که پسرانش مایهٔ شرم او هستند.

پی‌یِر بزوخوف، پسر نامشروع کنت کریل ولادیمیرُویچ بزوخوف، یکی از ثروتمندترین مردان روسیه نیز در این میهمانی حضور دارد. او تازه تحصیلاتش را در فرانسه به پایان رسانده و این اولین حضورش در یک میهمانی، پس از بازگشت به کشورش می‌باشد.

پی‌یِر با وارد شدن به بحث دربارهٔ سیاست، میزبان را عصبی کرده است. یکی از دوستان پی‌یِر به نام شاهزاده اندرو بلکونسکی و همسرش لیز در این میهمانی حضور دارند. در پایان میهمانی، پی‌یِر برای صرف شام به منزل اندرو می‌رود. لیز با اندرو بر سر رفتن او به جنگ مجادله می‌کند. اندرو آرزو می‌کند کاش هرگز ازدواج نکرده بود.

پی‌یِر در منزل شاهزاده واسیلی کورگن است و درگیر بحث با او دربارهٔ زندگی از هم پاشیدهٔ پسرش آناتول می‌باشد، به اندرو قول می‌دهد که دیگر بد گویی نکند. پی‌یِر منزل اندرو را ترک کرده و تصمیم می‌گیرد برای تفریح نزد آناتول و دوستانش برود.

آن شب پی‌یِر و آناتول و دوستش دولوخوف که یک افسر ارتش قمارباز است به سختی مست می‌کنند و همراه با یک خرس اهلی به داخل شهر می‌روند. آنها به یک افسر پلیس حمله می‌کنند و او را به پشت خرس می‌بندند سپس هر دو را به میان رودخانه پرتاب می‌کنند. آنگاه فقط پلیس را که در حال غرق شدن بود نجات می‌دهند. به خاطر این شرارت پی‌یِر و آناتول از پیترزبورگ اخراج شده و به مسکو فرستاده می‌شوند. همچنین رتبهٔ نظامی دولوخف را تنزیل می‌دهند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Zahra Abasi
۱۴۰۰/۰۳/۳۰

به نظر من این است که این کتاب عالی است و رومانی خارق‌العاده می باشد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۴۴-۴
تعداد صفحات۵۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۴۴-۴