انتشارات نوژین

نشر نوژین

«نشر نوژین» با ترکیب معناییِ نو (جدید) و ژین (نسل)، در سال ۱۴۰۰ با هدف زیبایی‌شناسی و عملی کردنِ دقایقی اثربخش در روند مطالعه و توجه هر چه بیشتر به ذائقهٔ نسل نو، کتاب‌خوانان و اهالی خواندن و شنیدن تأسیس شده است. ما بر این باوریم که می‌توان با نگاهی جدید به مطالعه و کتاب‌خوانی تجارب جدیدی را رقم زد. در این راستا ما به مجموعه‌سازی کتاب‌های خود پرداخته‌ایم و راهی را آغاز نموده‌ایم تا با شبکه‌سازی محتوا و ایجاد زیبایی‌شناسی در الگو و سبک ارائهٔ کتاب‌ها، انتخاب مخاطبان را آسان‌تر کنیم و متناسب با زمان مطالعه و شنیدن، شخصی‌سازی برای هر خواننده را برنامه‌ریزی کنیم.

«نشر نوژین» با هدف ساده و کاربردی کردنِ یادگیری مهارت‌های زندگی، به ترجمهٔ مجموعه کتاب‌های «نیترو» همت گمارده است. به‌طورکلی، وجه تمایز آثار منتشر شدۀ‌ نوژین این است که به اصل موضوع می‌پردازند و می‌توان آنها را در زمان‌های طلایی (30 دقیقه تا یک ساعت) خواند، شنید و استفاده کرد.

از جمله مجموعه کتاب‌های نشر نوژین می‌توان به موارد پیش رو اشاره کرد:

مجموعه آلبوم: چرا نباید کتاب مورد علاقهٔ خود را با صدای خوانندهٔ محبوب خود بشنوید؟ مجموعه «آلبوم» تلاش می‌کند با هدف تشویق نسل جدید و جوان به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی،‌ صدای خواننده‌های مطرح کشور را به حوزهٔ کتاب‌خوانی باز کند. از جمله آلبوم‌های کتاب صوتی می‌توان به «ما عوض بشو نیستیم» با صدای آرش و مسیح عدل‌پرور و آلبوم «بینوایان» با صدای رسای سهراب پاکزاد اشاره کرد که تهیه شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

در تلاش هستیم تا با ارائۀ موسیقیِ گفتارِ خوانندگان محبوب برای نسل‌های جدید، بتوانیم پیوندی جذاب میان علاقه‌مندان حوزۀ موسیقی و حوزۀ کتاب ایجاد نماییم.

مجموعه نیترو: شامل زیرمجموعه‌های خودیاری، جعبه‌ابزار، خلاصه کتاب‌ها، آشپزی و سبک زندگی مدرن می‌شوند. «نیترو» کتاب‌هایی کوتاه، کاربردی و جذاب است که به موضوعات روزِ جهانی و مهارت‌های نوین زندگی می‌پردازد. این کتاب‌ها در فروشگاه‌های مطرح مانند آمازون و گودریدز از جمله عناوین پرفروش و پرمخاطب محسوب می‌شوند و برای جزئی‌ترین مهارت‌های زندگی چارچوبی ساده، علمی و کاربردی ارائه می‌دهند.

زیرمجموعهٔ دیگرِ نیترو «خلاصه کتاب‌ها» هستند، از آنجایی که بسیاری از کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز کتاب‌هایی قطور و پرحجم هستند ما به سراغ ناشران بین‌المللی و معتبر رفته‌ایم که اقدام به خلاصه‌سازی این کتاب‌ها می‌کنند و ترجمهٔ این کتاب‌ها را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌ایم تا بتوانند در زمان کمتری کتاب مورد علاقۀ ‌خود را بخوانند و در حال و هوای آن کتاب قرار بگیرند. به‌عنوان نمونه برخی کتاب‌های معروف ریچل هالیس در این مجموعه خلاصه‌سازی شده و حجم کتاب به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است؛ خلاصه‌سازی‌ها همگی به دست نویسندگان و ناشران انگلیسی‌زبان انجام شده است.

مجموعه نوولا: این دسته شامل خلاصه رمان‌های کلاسیک و معاصر است که در کنار داستان‌های کوتاه و برگزیده یک مجموعهٔ ادبیِ مفید را برای علاقه‌مندان کتاب‌خوانی به ویژه طرفداران رمان‌های کلاسیک و جدید گردآورده است. نشر نوژین در اقدامی ابتکاری مجموعه‌ای ۵۰ جلدی از خلاصه رمان‌های کلاسیک گردآورده است،‌ که این رمان‌ها توسط نویسندهٔ انگلیسی‌زبان و آشنا با ادبیات کلاسیک خلاصه شده و سپس به فارسی ترجمه شده است.

مجموعه رمانا: این مجموعه شامل رمان‌های بلند، جذاب و پرفروش روز است. ما رمان‌های بلند روز را بررسی کرده‌ایم و در این مجموعه به سراغ رمان‌های جذاب و پرمخاطبی رفته‌ایم که حقیقتی در آنها نهفته است و با حال و هوای روزگار معاصر همخوانی دارند.

مجموعهٔ کانگرو: نشر نوژین کودکان و نوجوانان را فراموش نکرده است و برای فرزندپروری و رشد شناختی کودکان و نوجوانان برنامهٔ ویژه‌ای دارد. ما به این هدف، مجموعه‌ای از کتاب‌های مصور، جذاب و دوزبانه را که می‌توانند در غم و شادی بهترین دوست بچه‌ها باشند و از طرف دیگر، الگویی برای ارتقای مهارت‌های تربیتی و شناختی والدین محسوب شوند، تهیه و تصویر کرده‌ایم.

مجموعهٔ بانو: روایت دنیای زنان و دختران را در این مجموعه می‌توانید بخوانید یا بشنوید، در این مجموعه به موضوعات روانشناسی، موفقیت، هنر و بهداشت بدن برای زنان و دختران پرداخته‌ایم و تلاشمان این بوده است که کتاب‌های روز و بسیار مفید را عرضه کنیم.

مجموعهٔ زندگی: با این مجموعه حال و هوای زندگی خود را تغییر دهید و رنگی جدید و خلاق به سبک زندگی خود بدهید؛ همچنین در این مجموعه می‌توانید با ترفندهای مفید برای زندگی بهتر آشنا شوید.

مجموعهٔ خاطره: شامل زندگی‌نامه (بیوگرافی یا اتوبیوگرافی) و تجربه‌اندوزی از آخرین رویدادها و تغییرات و الگوهای اجتماعی از دوره کلاسیک تا مدرن می‌باشد.

مجموعهٔ تکنو: در این مجموعه به کتاب‌های کاربردیِ مرتبط با فناوری‌های نوین، جهش سریع اطلاعات و دگرگونی ارتباطات مجازی پرداخته شده است، از جمله زیرمجموعه‌های تکنو می‌توان به کتاب‌های مشهور و معتبرِ «تد TED/» اشاره کرد.

مجموعه تیتر: این مجموعه شامل عناوین مرجع با موضوعات مدیریت، آینده‌پژوهی، نورومارکتینگ، کسب‌وکار و تجربه‌آموزی می‌باشد که بیشتر این کتاب‌ها مرجع هستند و کتاب‌های جدی و طولانی محسوب می‌شوند.

down

تازه‌ها

مشاهده همه