با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیگر انسان نیست

دانلود و خرید کتاب دیگر انسان نیست

۵٫۰ از ۷ نظر
۵٫۰ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیگر انسان نیست  نوشته  اوسامو دازای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیگر انسان نیست

دیگر انسان نیست رمانی نوشته اوسامو دازای نویسنده مشهور ژاپنی است که با ترجمه سیده سحر ساغروانیان می‌خوانید. او در این داستان به توصیف فاصله‌گیری و جدایی فردی از جامعه انسانی می‌پردازد و تلاش‌های بی‌نظیر او را برای اینکه عضوی از جامعه انسانی بماند، بیان می‌کند.

درباره کتاب دیگر انسان نیست

اوسامو دازای در رمان دیگر انسان نیست از زندگی انسانی صحبت می‌کند که بی وقفه تلاش می‌کند تا در جامعه محل زندگی‌اش پذیرش شود و مورد انطباق با آن‌ها و معیارهایشان قرار بگیرد. 

این داستان زندگی فردی به نام یوزو اوبا است. او در کودکی متوجه می‌شود که درکش از دنیا، با مردم دور و برش بسیار متفاوت است. همین تفاوت او و جامعه اطرافش سبب می‌شود تا او توانایی ابراز خود حقیقی‌اش را از دست بدهد. او نمی‌تواند افکارش را با آنان درمیان بگذارد و بر اساس تجربه درمی‌یابد که اطرافش با آدم‌هایی احاطه شده است که خودخواهی و دورویی ویژگی مشترک همه‌شان است و منافع خودشان، تنها چیزی است که به آن اهمیت می‌دهند. 

یوزو درک می‌کند که در چنین جامعه‌ای نمی‌تواند مورد پذیرش واقع شود. بنابراین تصمیمی می‌گیرد. او با نقاب دلقک، با چهره‌ای که همیشه خندان است و همیشه تلاش می‌کند تا دیگران را بخنداند، در جمعشان ظاهر می‌شود. او سخت تلاش می‌کند اما این موضوع هم کمکی به او نمی‌کند. او به شدت احساس جدا افتادگی می‌کند. حوادثی که در ادامه برایش اتفاق می‌افتند او را به درک جدیدی می‌رسانند: او شایستگی و صلاحیت زیستن به عنوان یک انسان را ندارد.ٰ

خواندن کتاب دیگر انسان نیست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب دیگر انسان نیست مخاطب خاص ندارد، این کتاب برای تمام افراد جامعه جذاب و تاثیرگذار است؛ چه آنان که دچار بیگانگی و غرابت با آن هستند و چه آنان که در انطباق و سازگاری با آن به سر می‌برند. اگر به ادبیات ژاپن علاقه دارید نیز از خواندن این داستان فلسفی و عمیق لذت می‌برید. 

درباره اوسامو دازای

اوسامو دازای نویسنده‌ ژاپنی ۱۹ ژوئن ۱۹۰۹ به دنیا آمد. او عمر کوتاهی داشت اما در همان عمر کوتاهش خوش درخشید و اثر ماندگار شایو؛ پایین رفتن خورشید را از خود به جا گذاشت. در حقیقت اوسامو دازای در دوران جنگ جهانی دوم که اکثر نویسندگان به‌خاطر محدودیت و شرایط سخت چاپ، نوشتن را کنار گذاشته بودند، به تنهایی بار تمام ادبیات ژاپن را به دوش می‌کشد و نمی‌گذارد این آتش خاموش شود.

اوسامو دازای ۱۳ ژوئن ۱۹۴۸ در ۳۸ سالگی در توکیو، ژاپن چشم از دنیا فروبست.

بخشی از کتاب دیگر انسان نیست

در زندگی‌ام سه تصویر از یک مرد را دیده‌ام.

اولین تصویر را می‌توان تصویری از کودکی نامید که او را در حدود سن ده سالگی نشان می‌دهد، پسری کوچک که با تعداد بیشماری از زنها (خواهران و سایر دختران فامیل) دوره شده و در حالیکه شلوار چهارخانه روشنی به پا دارد بر لبه استخر باغ ایستاده است. سرش با زاویه‌ای ۳۰ درجه‌ای به سمت چپ خم شده و دندان‌هایش در نیشخندی کریه نمایان هستند.

کریه؟ شاید انتخاب این واژه سوال برانگیز باشد، چرا که آدم‌های فاقد احساس (منظور کسانی هستند که نسبت به زیبایی و زشتی بی تفاوتند) ماشین وار با حالتی بیمزه و پوچ خواهند گفت: «چه پسر کوچک دوست داشتنی‌ای!»

هرچند آن چه معمولا «دوست داشتنی» خوانده می‌شود، به قدر کافی در چهره‌ی این پسر وجود دارد تا اندکی به تعریف و تحسین ابراز شده معنا ببخشد؛ اما من معتقدم هرکسی که در معرض کوچکترین مواجهه و برخوردی با آن چه که زیبایی را می‌سازد، قرار گرفته باشد، به احتمال زیاد آن عکس را با حرکت دستی سریع شبیه حرکتی که هنگام راندن حشرات موذی استفاده می‌شود، به گوشه‌ای پرتاب خواهد کرد و با انزجاری عمیق زیرلب خواهد گفت: «چه پسر وحشتناکی!»

حقیقتا هرچه با دقت بیشتری چهره خندان پسرک را بررسی کنید، بیشتر حس می‌کنید که وحشتی توصیف ناپذیر شما را در برمی‌گیرد، خواهید دید که چهره پسربچه به هیچ عنوان یک چهره خندان نیست. در واقع او هیچ نشانه‌ای از یک لبخند را ابراز نمی‌کند. اگر باور ندارید و دنبال مدرک هستید به مشت‌های سخت گره خورده‌اش نگاه کنید. ممکن نیست که موجودی انسانی بتواند با مشت‌هایی چنین گره خورده لبخند بزند. باید یک میمون باشد، چهره خندان یک میمون. آن لبخند چیزی جز مجموعه‌ای از چین و چروک‌های زشت نیست. آن عکس حسی بسیار غریب و در عین حال پلید و حتی تهوع‌آور را به آدم القا می‌کند که هر لحظه خواهید گفت: «عجب پسربچه چروکیده ترسناکی!»

تا به حال هرگز بچه‌ای با چنین قیافه توصیف ناپذیری ندیده‌ام...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
جواد
۱۴۰۰/۰۱/۰۵

از اول داستان انتظار داشتم که یوزرو اخرش انسانی متعادل و دارای تعادل باشه که آینده اش رو میسازه و نگاهش به زندگی تغییر می کنه وقتی اون همه لجاجت برای تغییر نکردن رو می بینم، با ان همه محبت

- بیشتر
m
۱۴۰۰/۰۱/۲۶

کتاب جالبیه،شخصیات های درونگرا باهاش خوب ارتباط میگیرن،واقعا ارزش خوندن داره،جدابیت کتاب هم به اینه که اصلا و ابدا کلیشه ای نیست و ازون شخصیت های حوصله سربر نداره،بین دوتا ترجمه موجود من این ترجمه رو بیشتر دوست داشتم،سعی بیشتری

- بیشتر
Setayesh Momivand
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

ببخشید من یه سوالی دارم . این کتاب و از کجا میتونم تهیه کنم ؟ من میخوام نسخه چاپیش رو پیدا کنم .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۶۰-۶۶-۳
تعداد صفحات۱۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۶۰-۶۶-۳