با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب انحراف ناپذیر اثر نیر ایال

دانلود و خرید کتاب انحراف ناپذیر

اَبر نیرویی به نام تمرکز حواس

۳٫۸ از ۵ نظر
۳٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انحراف ناپذیر  نوشته  نیر ایال  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب انحراف ناپذیر

کتاب انحراف ناپذیر؛ ابر نیرویی به نام تمرکز حواس اثری از نیر ایال و جولی لی با ترجمه عادله میرزایی است. این کتاب درباره متمرکز کردن حواس و نیروی ما بر روی کارهایمان است و راهکارهای مفیدی دارد. 

درباره کتاب انحراف ناپذیر

نیر ایال و جولی لی در کتاب انحراف‌ناپذیر از سختی‌های متمرکز بودن در زمانه‌ی معاصر می‌گویند و راهکارهای مقابله با آن‌ها را به ما نشان می‌دهد. احتمالا این حالت برای شما هم پیش آمده است که در زندگی دیجیتال غرق شده باشید و حواستان از کاری که باید انجام دهید، پرت شده باشد. اما در حال حاضر زندگی ما بدون استفاده از امکانات دیجیتال، واقعا عیر ممکن است. پس چه باید کرد؟ 

در این کتاب راهکارهایی عملی را می‌خوانیم که به ما کمک می‌کنند تمرکز حواسمان را دوباره به دست آوریم. در حقیقت ما برای اینکه از رنج‌های زندگی واقعی فرار کنیم، سعی می‌کنیم به چیزهای دیگر پناه ببریم و به این واسطه حواسمان را پرت کنیم. اما راهی هم برای انحراف ناپذیر شدن وجود دارد. این کتاب این راه‌ها را به شما معرفی می‌کند و راهکارهای مفید را در اختیارتان قرار می‌دهد. 

کتاب انحراف ناپذیر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب برای تمام افرادی که نیاز به تمرکز حواس دارند مفید است. اگر به دنبال اثری می‌گردید که به شما کمک کند تا در بین مسئولیت‌هایی که دارید و زندگی‌تان یک تعادل برقرار کنید، کتاب انحراف ناپذیر برای شما است.

بخشی از کتاب انحراف ناپذیر

یک روز، من و دخترم داشتیم از روی کتاب کاری که برای نزدیک‌تر کردن رابطهٔ دخترها و پدرها طراحی شده بود، بازی می‌کردیم. در اولین بازی باید چیزهای مورد علاقهٔ همدیگر را نام می‌بردیم. پروژهٔ بعدی ساختن یک هواپیمای کاغذی با یکی از صفحات کتاب بود. سومی یک سؤال بود که هر دو باید جواب می‌دادیم: «اگر می‌توانستید یک ابرنیرو داشته باشید، دوست داشتید چه باشد؟»

ای کاش می‌توانستم بگویم دخترم در آن لحظه چه گفت، اما نمی‌توانم. نمی‌توانم چون حواسم آنجا نبود. جسمم در اتاق بود، اما ذهنم جای دیگری بود. دخترم گفت: «پدر، تو چه ابرنیرویی را انتخاب می‌کنی؟»

کوتاه و بریده گفتم: «هان؟ یک لحظه صبر کن. اول باید جواب این را بدهم.» حواسم متوجه گوشی‌ام شد و او را فراموش کردم. چشمانم به صفحهٔ گوشی خیره مانده بود و انگشتانم روی چیزی که آن موقع به نظر مهم می‌آمد تندتند ضربه می‌زد، اما قطعاً می‌توانستم آن را به تعویق بیندازم. او ساکت شد. وقتی سرم را بالا آوردم، رفته بود.

لحظه‌ای جادویی با دخترم را از دست داده بودم چون چیزی در گوشی‌ام توجهم را جلب کرده بود. این به‌خودی‌خود مسئلهٔ مهمی نبود، اما اگر به شما بگویم همین یک بار این اتفاق رخ داد، دروغ گفته‌ام. این صحنه قبلاً هم بارها و بارها تکرار شده بود.

من تنها کسی نبودم که مشغولیت‌ها برایم از آدم‌ها مهم‌تر بودند. یکی که قبل از من آن کتاب را خوانده بود به من گفت وقتی از دختر هشت‌ساله‌اش پرسیده ابرنیروی دل‌خواه او چیست، گفته که می‌خواهد با حیوانات صحبت کند. وقتی دلیلش را پرسیده، دختر گفته: «برای اینکه وقتی شما و مامان مشغول کار با رایانه‌هایتان هستید کسی باشد که با او حرف بزنم.»

بعد از اینکه دخترم را پیدا کردم و از دلش درآوردم، به این نتیجه رسیدم که دیگر وقت تغییر است. ابتدا زیاده‌روی کردم. از آنجا که مطمئن بودم مسبب همهٔ این‌ها فناوری است، «سم‌زدایی دیجیتال» را امتحان کردم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Amin Rostami
۱۴۰۰/۱۱/۱۷

خلاصه یا به عبارت بهتر؛ معرفی این کتاب رو می‌تونید در قسمت ۴۷ از پادکست «بی‌پلاس» با نام «ذهن حواس جمع» بشنوید. . براتون پیش اومده که مثلا در زمان امتحان، هر کار نامربوط دیگه‌ای رو انجام بدید الا درس خواندن؟ امروزه بیشترین

- بیشتر
😊😋
۱۳۹۹/۱۲/۰۷

من ترجمه دیگه این کتاب (ذهن حواس جمع از نشر آموخته) رو به صورت نسخه کاغذی دارم و محشره. خیلی عالی. تحسین های بسیاری در مورد این کتاب وجود داره.

newsinanas
۱۴۰۱/۰۲/۱۱

زیاد حرف زد و روشای پراکنده و غیر مرتبط یا کم مرتبط زیادی رو گفت. وقتم رو گرفت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳)
گرایش افراد به سرزنش خود، همراه با میزان فکر کردن آن‌ها به یک مشکل، تقریباً به‌طور کامل تسهیل‌کنندهٔ رایج‌ترین عوامل مرتبط با افسردگی و اضطراب است.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
اگر متوجه شدید دارید به صدای خفیفی در سرتان گوش می‌دهید که گاهی شما را اذیت می‌کند، مهم است بدانید چطور به آن پاسخ دهید؛ به جای قبول آنچه صدا می‌گوید یا مشاجره با آن، به خود یادآوری کنید که موانع بخشی از روند رشد هستند؛ ما بدون تمرین بهتر نمی‌شویم؛ البته عمل کردن به این توصیه گاهی دشواری‌هایی دارد.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
«هنر عاقل بودن هنر آن است که بدانید چه چیزی را نادیده بگیرید»
Anahid
با خودتان همان‌طور صحبت کنید که با دوستتان صحبت می‌کنید. از آنجایی که ما دربارهٔ خودمان اطلاعات زیادی داریم، تمایل داریم بدترین منتقد خودمان باشیم؛ اما اگر با خودمان با همان روشی صحبت کنیم که انگار می‌خواهیم به یک دوست کمک کنیم، وضعیت را در جهت آنچه واقعاً هست می‌بینیم؛ گفتن جملاتی مانند «این همان احساس بهتر شدن در کار است» و «تو در مسیر هستی» به خودمان راه‌های بهتری برای مدیریت خودتردیدی به شمار می‌روند.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
مؤثرترین شیوه برای فراهم کردن زمان برای کشش، از طریق «محدوده‌های زمانی» است
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
به تمامی قفل‌ها، سیستم‌های امنیتی و واحدهای انبارداری که برای محفاظت از دارایی‌هایمان استفاده می‌کنیم فکر کنید و بعد به این موضوع که چقدر برای صرفه‌جویی در زمان کم‌کاری می‌کنیم.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
با گذاشتن گوشی در میدان دیدتان، مغز شما باید سخت کار کند تا آن را نادیده بگیرد؛ اما اگر گوشی شما به‌راحتی قابل دسترسی یا در دیدتان نباشد، مغز شما قادر است روی کاری که در دست دارید، تمرکز کند.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
خودکنترلی محدود است؛ محدود به ماهیت خلق‌وخوی ما و ارادهٔ ما فراتر از آن نیست. علاوه بر این، براساس این باور، هنگامی که ما بیش‌ازحد تقلا می‌کنیم، بیشتر امکان از دست دادن قدرت اراده‌مان وجود دارد.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
باور معتادان به ناتوانی‌شان، در تعیین امکان لغزش آن‌ها پس از درمان، به همان اندازه مؤثر بود که میزان وابستگی جسمی آن‌ها. بگذارید این موضوع خوب برایتان جا بیفتد: ذهنیت به‌اندازهٔ وابستگی جسمی اهمیت داشت! آنچه به خودمان می‌گوییم اهمیت زیادی دارد. اینکه به خودتان برچسب ضعیف بودن در خودکنترلی بزنید، درحقیقت منجر به خودکنترلی کمتر می‌شود؛ به جای اینکه به خودمان بگوییم شکست خوردیم چون به نوعی ضعیف هستیم، وقتی شکست می‌خوریم باید به خودمان رحم کنیم و با خود با مهربانی صحبت کنیم. چندین مطالعه نشان داده است افرادی که نسبت به خودشان دلسوزترند، حس سرزندگی بیشتری تجربه می‌کنند.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲
لازم نیست به همهٔ چیزهایی که فکر می‌کنید باور داشته باشید؛ فقط وقتی فکرش را بکنید که ناتوان هستید، دیگر ناتوانید.
کاربر ۳۱۳۱۵۹۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۶۹-۳
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۶۹-۳