با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کودک ۴۴ اثر تام راب اسمیت

دانلود و خرید کتاب کودک ۴۴

رمان

۴٫۶ از ۱۸ نظر
۴٫۶ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کودک ۴۴  نوشته  تام راب اسمیت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب کودک ۴۴

کتاب کودک ۴۴ اولین رمان نویسنده‌ی انگلیسی تام راب اسمیت، بر اساس ماجرایی واقعی داستان تلخ قتل‌های زنجیره‌ای بیش از چهل کودک را در عصر استالین در روسیه است، این کتاب با تصویری سیاه آن دوران را به تصویر کشیده است. 

درباره کتاب کودک ۴۴

کتاب کودک ۴۴ سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این کتاب بعد از انتشار با سرعت مشهور شد و برنده هفت جایزه بین‌المللی ادبیات شد. این کتاب فقط در انگلستان بیش از یک و نیم میلیون نسخه فروخته است. سال ۲۰۱۵ ریدلی اسکات یک فیلم با اقتباس از این کتاب ساخت.  که تام هاردی و گری الدمن در آن ایفای نقش کرده‌اند. 

این کتاب روایت زندگی آشفت مأمور مخفی پلیس لئو دمیدوف را در  شوروی روایت می‌کند، این پلیس که با محکوم نکردن همسر خود رایسا به عنوان یک خیانتکار، موقعیت، قدرت و خانه خود را از دست داده است. لئو و رایسا که از مسکو به یک پایگاه استانی تبعید شده‌اند، به نیروهای ژنرال میخائیل نستروف می‌پیوندند قهرمان این داستان که یک افسر شوروی است، دچار بحران‌های زندگی خود و اتهام خیانت همسرش است که کودک دوستش مفقود شده و پس از مدتی جسد او پیدا می‌شود. پزشکی قانونی قتل را خودکشی اعلام کرده و از بیان حقیقت و تجاوز صورت گرفته به این پسربچه سرباز می‌زند. لئو دمیدوف تصمیم می‌گیرد که به تنهایی به دنبال قاتل این کودک برود و او را پیدا کند. در این مسیر متوجه می‌شود که این کودک، چهل و سومین کودکی است که توسط آن قاتل، به قتل رسیده‌است.

این کتاب، اولین بخش از یک کتاب سه‌گانه است. بخش دوم، کتاب «گزارش محرمانه» بوده که، از نظر تاریخی، دنباله‌ای بر کتاب «کودک ۴۴» است و در سال ۲۰۰۹ چاپ شد. شخصیت لئو دمیدوف و همسرش، رایسا، در کتاب دوم اسمیت هم حضور دارند.

خواندن کتاب کودک ۴۴ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان و ادبیات پر هیجان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب کودک ۴۴

قطار سرعت گرفت؛ موازی با خروجی بود. رایسا در چشم‌انداز آشکاری ایستاده بود. لئو احساس کرد توی معده‌اش خون جاری شده. به‌آرامی سرش را چرخاند تا واکنش مأمور را ببیند. مرد میانسال درشتی کنار زن میانسال درشتش توی راهروِ واگن ایستاده بود و هر منظره‌ای را که ممکن بود مأمور از آنجا سکو را ببیند، بسته بودند. قطار تلق‌تلق‌کنان وارد تونل شد. او رایسا را در خروجی ندیده بود. نمی‌دانست رایسا دیگر در قطار نیست. لئو، که به‌سختی می‌توانست آرامشش را پنهان کند، پانتومیم خیره بودنش به واگن جلویی را ادامه داد.

لئو در ایستگاه تئاترال نایا، تا جایی که ممکن بود، پیش از پیاده‌شدن صبر کرد و به‌گونه‌ای رفتار کرد که گویی دنبال زنش است، گویی به سمت خانه می‌رود. به سمت خروجی حرکت کرد. وقتی به عقب برگشت، دید مأمور هم پیاده شده و در تلاش است فاصلهٔ خود را با او کم کند. لئو راه خود را به سمت جلو باز کرد.

راهرو به معبری با صفوف مختلف و خروجی هم‌سطح خیابان می‌رسید. باید این بختک را بدون اینکه متوجه شود، گم می‌کرد. تونل سمت راست او را به قطارهایی می‌رساند که به سمت شرق در خط آرباتسکو پاکروفسکایا، مسیر خانه، می‌رفتند. لئو به سمت راست چرخید. همه‌چیز به رسیدن قطار بعدی بستگی داشت. اگر می‌توانست به اندازهٔ کافی از او فاصله بگیرد، قادر بود پیش از اینکه مأمور به او برسد و بفهمد رایسا در سکو نیست، سوار قطار شود.

حالا توی تونلی که به سمت سکو می‌رفت، پیش رویش با انبوهی از مردم مواجه شد. ناگهان صدای قطاری را که وارد سکو می‌شد، شنید. هیچ راهی نبود که سر وقت برسد، نه با وجود این‌همه آدم در جلویش. دستش را توی جیب ژاکتش کرد، کارت شناسایی امنیت دولتی را درآورد و آن را آرام به شانهٔ مرد جلویی‌اش زد. مرد، مثل کسی که با آب جوش سوخته باشد، کنار کشید. زن کنار رفت، کلاف جمعیت از هم باز شد. با این روش باز قادر بود با عجله جلو برود. قطار آنجا بود، درهایش باز، و آمادهٔ حرکت. کارتش را توی جیبش گذاشت و سوار شد. برگشت ببیند بختکش چقدر از او فاصله دارد. اگر مرد توانسته بود برسد و سوار قطار شود، بازی ادامه پیدا می‌کرد.

میان مردمی که راه را باز کرده بودند، فاصلهٔ زیادی نبود و مأمور میان آنها گیر کرده بود. او با روش‌های زیرکانه‌ای کوشید مردم را با تنه‌زدن به کناری هل بدهد. به قطار نزدیک و نزدیک‌تر می‌شد. چرا درها بسته نمی‌شدند؟ مأمور حالا روی سکو بود و فقط چند متر با قطار فاصله داشت. درها در حال بسته‌شدن بودند. دستش را با سرعت پرت کرد و کنار در را چسبید، ولی مکانیسم برگشت‌پذیر نبود و مرد - که لئو او را برای اولین‌بار از نزدیک می‌دید - انتخابی نداشت جز اینکه اجازه بدهد قطار برود. لئو با نشان دادن خونسردی خود، سعی کرد واکنشی نشان ندهد و از گوشهٔ چشمانش، وقتی مأمور موفق نشد سوار شود، او را نگاه کرد. در تاریکی تونل، لئو کلاه خیس از عرقش را از سر برداشت.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
vasnetsova
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

دوستان به شدت پیشنهاد میدم حتما حتما این کتاب رو بخونید که البته سه جلد هست و دنباله داره،داستان روایتی از یک مامور مخفی در دوره ی شوروی و حکومت استالین هست که یک قاتل سریالی تعدادی کودک رو به

- بیشتر
کاربر ۱۷۹۹۲۰۲
۱۳۹۹/۱۱/۰۷

خیلی جالب بود واقعا از خوندنش راضی ام حتما ادامه اش رو در گزارش محرمانه و مامور 6 میخونم این سه گانه از دست ندید واقعا ارزش خوندن رو داره.

Star
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

جامعه‌ای که بخاطر ترس در جهل قرار می‌گیرد و زندگی که بهایش سکوت در برابر واقعیت است. نویسنده به خوبی تاثیر شرایط بد سیاسی- اجتماعی شورویی را در زمان استالین در زندگی جسمانی و روانی شخصیت‌های داستان نشان داده است. شرایط

- بیشتر
Mr....kh
۱۴۰۰/۰۴/۱۹

شروع و میانه بسیار قوی ولی در پایان بندی قدری عجله شده و سریع خط میانه داستان به پایانش وصل شده که بنظرم کمی در باور پذیری داستان خلل وارد کرده...ترجمه بسیار قوی..فضا سازی بسیار زیبا اما بنظرم طوری تمام

- بیشتر
رکسانا
۱۴۰۰/۰۵/۱۶

این کتاب رو خیلی دوست دارم ، داستانش به شدت جذاب و پر هیجانه ، با خوندن هر جمله میشه اون ترس و هیجان و خفقان جامعه و داستانمون رو حس کرد . نکته جالب توجه برای من این بود

- بیشتر
فرزانه مردیان
۱۴۰۰/۰۷/۱۵

رمانی بسیار جذاب با داستان پردازی فوق العاده قوی که تا آخرین صفحات خواننده را با خود همراه میکند، از خواندن این کتاب بسیار لذت بردم و بلافاصله کتاب دوم این سه گانه یعنی گزارش محرمانه را شروع خواهم کرد

یحیی
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

داستان از نظر جنایی پرکشش با جذابیت متوسط است. اما خواندن داستانی از کشوری که دیگه وجود نداره ،ما رو با تفکرات و ترسهای آدمهایی آشنا میکنه که شاید در نگاه اول خیلی از ما دورند ولی با پیشرفت داستان

- بیشتر
اندیشه
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

این کتاب رو دو سال پیش خوندم ولی کاملا تو ذهنم مونده خیلی داستان جذابی داره و یه نفس خوندمش جلد اولش جذابتر از دو جلد دیگه هست ولی اون دو تا دیگه هم خیلی خوبن

Adrian T
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

لطفا بی نهایتش کنید

میس سین
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

طاقچه عزیز میشه لطفا این کتاب و دو کتاب بعدی که ادامه اش هست رو به طاقچه بی نهایت اضافه کنید؟ ممنون

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
مردم بی‌گناهی در سراسر این کشور وجود دارند که رنج می‌کشند و هیچ کاری از دست من برنمی‌آید، مگر اینکه تلاش کنم خودم یکی از آنها نباشم.
Star
پدر، که در جبههٔ میهن‌پرستانهٔ کبیر جنگیده بود، می‌دانست که نازی‌ها برای اطمینان از اینکه سربازان‌شان بدسگال، بدون احساس مسئولیت و بی‌رحم شوند، به آنها دارو می‌دادند. مطمئن بود این قاتل‌ها محصول چنان داروهای خلق‌شده به‌دست نازی‌ها بودند.
Star
- چیزی احمقانه‌تر از حقیقت وجود ندارد. به‌خاطر همین شما این اندازه از آن متنفرید. شما را می‌رنجاند. به‌خاطر همین می‌توانم به‌سادگی تو را با گفتن اینکه من، آناتولی تاراسوویچ برادسکی، دامپزشکم ناراحت کنم. بی‌گناهی من تو را می‌رنجاند، چون آرزو می‌کنی گناهکار باشم. آرزو می‌کنی گناهکار باشم، چون تو دستگیرم کرده‌ای.
casper
غیبت یک رهبر می‌تواند به‌شکل موقت فلج‌کننده باشد. هیچ‌کس نمی‌خواست تصمیمی بگیرد، مگر اینکه بداند تصمیم او مورد موافقت قرار خواهد گرفت. طی دهه‌ها کسی با توجه به اعتقادش به اینکه چه چیزی صحیح و چه چیزی اشتباه است، کاری نکرده بود، و فقط با این فکر که چه چیزی می‌تواند رهبرشان را خوشحال کند، عملی انجام داده بود.
casper
ضربه‌ای بر در که تعیین‌کننده سرنوشت‌شان باشد، به لئو و رایسا اجازهٔ شرکت در تدفین حکومتی رهبر کبیرشان داده شد. لئو و رایسا، که همچنان در خانه بازداشت بودند، همراه با دو نگهبان‌شان از روی وظیفه به جمعیتی که به سمت میدان سرخ در حرکت بودند، پیوستند. زن و مرد و کودک گریه می‌کردند، بعضی هم گریه‌شان غیر قابل کنترل بود. لئو با تعجب فکر می‌کرد آیا میان این صدها هزار آدمی که در این سوگ مشترک جمع شده‌اند کسی هست، که عضوی از خانواده یا دوستی را به‌خاطر این مرد که برایش سوگواری می‌کنند، از دست نداده باشد. جو حاکم آکنده از غمی تحمل‌ناپذیر بود، که شاید به بت‌سازی از این مرد مرده مربوط می‌شد.
casper
وظیفهٔ بازپرس این بود که تا وقتی افراد مقصر شناخته شوند، دور نام بی‌گناهان را خط بکشد. اگر گناهکاری پیدا نشد، دور نام همه را خط نکشد.
Mohammad Zarei
ارعاب ضروری بود. ارعاب از انقلاب محافظت می‌کرد. بدون آن، لنین سقوط کرده بود. بدون آن، استالین سقوط کرده بود. چرا شایعاتی که دربارهٔ این ساختمان به وسیلهٔ عوامل ام‌جی‌بی در مترو یا تراموا، عمداً پخش شده بود، مثل آزاد شدن ویروسی میان مردم زمزمه می‌شد؟ ترس ترویج می‌شد. ترس بخشی از شغلش بود. و برای اینکه چنین درجه‌ای از ترس تقویت شود، نیاز به منبع ثابتی از مردم بود که از آن تغذیه کنند.
Mr....kh
فکر می‌کنی اگر بتوانی مقصر را صادقانه بگیری، تمام زنان و مردان بی‌گناهی را که دستگیر کرده‌ای، از حافظه‌ها پاک می‌شوند؟
Star
متوجه شد بمب‌ها از خطوط آلمانی‌ها شلیک نشده. آنها از بالای سرش سوت‌کشان رد شده بودند، مستقیم از خط جبههٔ روس‌ها. بعدها، وقتی فراری بود، برای تأیید این ادعا شنید که ارتش کشورشان دستور داشته هر شهر و دهکده‌ای را که ممکن بود به دست آلمانی‌ها بیفتد، خراب کند. نابودی کامل خانهٔ دوران کودکی‌اش اقدامی پیشگیرانه بود. هر مرگی را با این واژگان می‌شد توجیه کرد. از بین بردن مردم خودت بهتر از دادن فرصتی به یک سرباز آلمانی برای یافتن قرصی نان بود. تردید، پوزش و اجازهٔ هیچ پرسشی وجود نداشت. اعتراض به کشتارها خیانت بود.
Star
سیستم، اجازهٔ انحراف یا تصحیح خطا را نمی‌داد. بازدهی بسیار مهم‌تر از حقیقت بود.
Star

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۵۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۰۹۲-۳
تعداد صفحات۴۵۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۶/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۰۹۲-۳