دانلود و خرید کتاب بائودولینو رضا علی‌زاده ترجمه اومبرتو اکو
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب بائودولینو اثر اومبرتو اکو

کتاب بائودولینو

دسته‌بندی:
امتیاز:
۴.۰از ۱۲ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب بائودولینو

کتاب بائودولینو نوشته اومبرتو اکو است که با ترجمه رضا علی‌زاده منتشر شده است. این کتاب داستان مردی به نام بائودولینو است که در جنگ‌های داخلی بیزانس یکی از مقامات بلندپایه را کشته است. حالا به دست صلیبیون نجات پیدا کرده است و برای یک مورخ داستان زندگی‌اش و آن چیزی که در زندگی دیده است را تعریف می‌کند. بائودولینو روستازاده اهل شمال ایتالیا استعداد فطری بی نظیری در آموختن زبان های مختلف و دروغ گفتن دارد. روایت جذاب این کتاب خواننده را تا انتها با خودش همراه می‌کند.

خواندن کتاب بائودولینو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب بائودولینو

فقط بعدها وقتی باهم دوست شدیم سر حرف را باز کرد که چه جوان خوش قد و قامت خوشگلی هستی با سر مثل شیر بیا نشانم بده بازوهایت چه‌قدر قوی است و سینه‌ات چه‌طور است بگذار بیخ پاهایت دست بزنم ببینم صحیح و سالمی آن وقت فهمیدم که کجا کله کرده و با زانو محکم کوبیدم به بیزه‌هایش یعنی خصیه و او دولا شد و گفت ای خدای متعال حالا می‌بینی به مردم مارنگو می‌گویم که شیطان حلول کرده توی جلدت تا زنده‌زنده بسوزاندت و من می‌گویم باشد ولی من قبل از آن می‌گویم آن شب چه‌طور دیدمت که رفته بودی توی شکم آن ساحره. آن وقت مردم می‌بینند چه کسی چه چیزی حلول کرده توی جلدش چه کسی نکرده و این را که گفتم گفت نه صبر کن داشتم شوخی می‌کردم و می‌خواستم ببینم از خدا می‌ترسی یا نه بیا دیگر حرفش را نزنیم فردا بیا و من شروع می‌کنم نوشتن یادت دادن چون خواندن یک چیزی است که خرج ندارد فقط باید نگاه کنی و لبت را بجنبانی اما اگر بخواهی توی کتابچه بنویسی کاغذ و مرکب و دوات لازم داری که فضل راستین در مرکب غسل تعمید می‌گیرد و از کاغذ جامه برتن می‌کند و از فاق قلم خوراک می‌خورد. چون مدام لفظ قلم بلغور می‌کرد من هم به او گفتم که وقتی یاد می‌گیری بخوانی چیزی یاد می‌گیری که قبلا نمی‌دانستی. ولی وقتی می‌نویسی، چیزی را می‌نویسی که قبلا می‌دانستی پس درنگ بهتراست نوشتن یادنگیرم چون آدم الاغ الاغ است وقتی این را برای نجیب‌زاده آلمانی تعریف کردم مثل دیووانه‌ها خندید و گفت کینتِ خوب این راهب‌ها امردبازند ولی بگو ببینم دیگر چه توی بیشه دیدی ولی من که خیال می‌کردم او یکی از همان‌هاست که مثل قوای امپراتور فردریکوس می‌خواهند تردونا را بگیرند به خودم گفتم بهتر است دلش را به دست بیارم گور پدرش یک دفعه دیدی یک سکه دیگر هم سلفید و گفتم که دو شب قبل قدیس بائودولینو جلوم ظاهر شد و گفت که امپراتور در تردونا پیروز می‌شود چون فردریکوس تنها و تنها فرمانروای همه لونگوباردیا و از جمله فراسکتا است.

نظرات کاربران

AhmadReza.N
۱۴۰۰/۰۲/۰۲

حدیث بائودولینو، وزیر ایتالیی فردریک بارباروساست که در خلال دعواهای فردریک و پاپ و ایتالیایی ها، راهی عجیب به فردریک برای پیروزی در منازعات پیشنهاد می‌کند؛ سفر به باغ عدن و ملاقات کشیش یوحنا. کشیش یوحنا پادشاه بهشت عدن، خلیفه

- بیشتر
Hadi Ghazi
۱۴۰۰/۱۲/۲۳

یک داستان غنی و پرمایه با ماجراهای به شدت جذاب و خواندنی. داستان در بستر قرن 12 و 13 میلادی و کشاکش‌های پیاپی اروپاییان و جنگ‌های صلیبی رخ می‌دهد.

ایران
۱۴۰۲/۱۱/۲۴

اگر دنبال یک داستان بلند اما غنی از نظر ادبی در صفحه به صفحه داستان هستید از دستش ندید. شخصیت بائودولینو در پایان داستان آنچنان برای خواننده پرورش پیدا کرده که وجودش برای او از وجود خیلی از انسان های زنده

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۵۸۱٫۵ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۶۷۲ صفحه

حجم

۵۸۱٫۵ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۶۷۲ صفحه

قیمت:
۱۲۲,۵۰۰
تومان