با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سیاست، تفکر، تاریخ

دانلود و خرید کتاب سیاست، تفکر، تاریخ

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیاست، تفکر، تاریخ  نوشته  رضا داوری اردکانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سیاست، تفکر، تاریخ

کتاب سیاست، تفکر، تاریخ اثر دکتر رضا داوری اردکانی است. این کتاب به بررسی تاثیر سه عنصر سیاست، تفکر و تاریخ بر هم می‌پردازد. این کتاب توسط انتشارات سخن منتشر شده است.

درباهر کتاب سیاست، تفکر، تاریخ

کتاب سیاست، تفکر، تاریخ مجموعه مقالات دکتر رضا داوری اردکانی، رئیس فرهنگستان علوم است که به سیاست، توسعه، تاریخ و تجدد پرداخته است. اردکانی می‌نویسد این مقالات برای پاسخ دادن به این پرسشند که در مسیر تاریخ ما از کجا آمده‌ایم و به کجا رسیده‌ایم و چه امکان‌هایی داریم و به کجا می‌خواهیم برویم.

خواندن کتاب سیاست، تفکر، تاریخ را به چه کسی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای کسانی که خواننده تخصصی سیاست و تاریخ هستند مناسب است همچنین یکی از منابع جامع و کامل برای کسانی است که می‌خواهند تخصصی درمورد سیاست و تأثیرات آن مطالعه کنند.

بخش‌هایی از کتاب سیاست، تفکر، تاریخ

وقتی آمریکا می‌خواست به افغانستان حمله کند، جوّ تند برآمده از حادثه یازده سپتامبر و بدنامی و زشتکاری حکومت طالبان مجال تأمل را تنگ کرده بود، به قسمی که اقدام آمریکا تقریبا در هیچ جا با هیچ مخالفتی مواجه نشد و آمریکا افغانستان را به آسانی تصرف کرد و البته کشورهایی که طالبان را بدترین حکومت ممکن در افغانستان می‌دانستند در روی کار آوردن حکومت کرزای کمک کردند، اما چیزی نگذشت که آمریکا حکومت کرزای را با مشکلات بسیارش رها کرد و آتش حمله به عراق را برافروخت. عراق صدام حسین مثل افغانستان طالبان حکومتی بدنام و بدکردار داشت، اما قرارگاه بن لادن و القاعده نبود و تا کنون هم کسی نگفته است که صدام حسین در حادثه یازده سپتامبر دست داشته است. گزارش‌های راجع به سلاح کشتار جمعی عراق را هم بانیان جنگ جعل کردند و بالأخره آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم به عراق حمله کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۶۱۴-۰
تعداد صفحات۴۸۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۷۲-۶۱۴-۰