با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب رهبری اثر الکس فرگوسن

دانلود و خرید کتاب رهبری

درس‌هایی از زندگی و سال‎ها کار در منچستر یونایتد

۴٫۳ از ۸۴ نظر
۴٫۳ از ۸۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رهبری  نوشته  الکس فرگوسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رهبری

سر آلکس فرگوسن( -۱۹۴۱ )، بازیکن و مربی اسکاتلندی، ۲۶ سال سرمربی تیم منچستر یونایتد بوده است.

فرگوسن که اکتبر ۲۰۱۳ کتاب «زندگینامه»اش را منتشر کرد و بسیار پرفروش شد، سپتامبر ۲۰۱۵ با کتاب «رهبری» بار دیگر به صدر اخبار کتاب‌های ورزشی آمده است.

«رهبری» از سوی فرگوسن و سر مایکل ماریتز نوشته شده و حاوی همه جنبه‌های مربیگری و مدیریتی ۳۸ سال زندگی حرفه‌ای فرگوسن به عنوان مربی فوتبال است.

ماریتز که ولزی تبار است و در ایالات متحده زندگی می‌کند، نویسنده و محقق به‌شمار می‌رود و پیش از این یکی از مدیران گوگل هم بوده است.

او که کتاب «قلمرو کوچک: قصه خصوصی کامپیوتر اپل» را هم نوشته یکی از دوستان فرگوسن به‌شمار می‌آید.

فرگوسن در «زندگینامه»اش توضیح داده بود چگونه ستاره‌های منچستر یونایتد را هم به عنوان یک فوتبالیست رهبری کرد و هم به عنوان یک انسان.

او هم به توصیف چالش‌های مربیگری‌اش درون زمین پرداخت و هم رویارویی‌اش با مدیران را زیر ذره بین برد.

فرگوسن در ۲۰۱۴ یک کلاس یک روزه هم در دانشگاه هاروارد - در بخش دروس تجارت دانشگاه - برگزار کرد. جایی که درباره چگونگی رهبری باشگاه و تیم وارد جزئیات مدیریتی و روانشناسانه شد.

او آن روز در بخش کلیدی سخنانش گفت: «... اولین چیزی که ۹۹ درصد مربیان در بدو ورود به باشگاه بدان فکر می‌کنند کسب پیروزی است چرا که به بقا می‌اندیشند. به همین دلیل به سوی بازیکنان با تجربه می‌روند که معمولا پیش‌تر با آن‌ها کار کرده‌اند. ولی فکر می‌کنم مهم‌ترین نکته، ساختار باشگاه به‌شمار می‌رود و نه تیم. شما باید پایه استواری برای ساختن در اختیار داشته باشید و بدون آن ستون هر آن چه انجام دهید برباد خواهد رفت».

مقامات دانشگاه هاروارد اعتقاد داشتند تجربیات فرگوسن در فوتبال ورای پیروزی‌های کسب شده از سوی او است و دستاوردهای مدیریتی گرانبهایی دارد.

حال، عنوان کتاب جدید فرگوسن یعنی «رهبری» نشان می‌دهد این بار به‌طور مستقیم به مقوله رهبری خرد و کلان پرداخته و دستاوردهای دوران مربیگری‌اش را به کلی ورای زمین فوتبال برده است.

این کتاب ماجرای زندگی مردی است که توانسته از دل سختی‌ها، افتخار بیرون بکشد.

این کتاب فقط درباره‎ فوتبال نیست؛ درباره‌ مدیریت زندگی و کار است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«می‌دانم که نیروهای بسیاری ورای مشاهده‌، گوش‎دادن و خواندن در ساختن ما نقش دارند ... همه‌ ما دو مجموعه ابزار بسیار قدرتمند در‌اختیار داریم که کاملاً در کنترل ماست و عبارت‌اند از چشم‌ و گوش‌مان. نگریستن به دیگران و گوش‎سپردن به نصیحت‌هایشان و نیز مطالعه درباره‌ افراد، سه ‌تا از بهترین کارهایی هستند که در تمام زندگی‌ام انجام داده‌ام».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۸)
farez
۱۳۹۷/۰۲/۲۸

این روزها بیشتر از همیشه براش آرزوی سلامتی میکنیم...کسی که کشف کرد رونالدو رو و کاری کرد منچستر یونایتد مثل لیدزیونایتد یه تیم بشه.یه تیم واقعی... سلامت باشی سِر...

ع...ادلــ
۱۳۹۸/۰۱/۰۲

کتاب فوق العاده ایه و تنها به فوتبال خلاصه نمیشه ، هرچند اگر فوتبالی باشین لذت بیشتری ازش میبرین بریده های تاثیر گذاری از کتاب رو قرار دادم یه سر به بخش بریده های کتاب بزنین حتما جذبش میشین

Amirreza Nouri
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

کتاب خوبی است برای کسانی که به فوتبال و مدیریت گروه یا تیم علاقه دارند اما حجمش زیاده باید حوصله کنید😁

پیمان
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

راستش بخش هایی از کتاب خیلی حوصله سر بر بود.ولی بیشتر کتاب خیلی خوب و جذاب بود.درکل اگر قصد مدیریت مکانی را داریر حتما این کتاب به شما کمک میکند.در کل جذاب بود.

sale2000
۱۳۹۶/۰۸/۲۹

یه کتاب پر از تجربه و نکته برای یاد گرفتن خوندنش رو به همه توصیه میکنم

somaye
۱۳۹۷/۰۶/۲۱

عاشقشم 😍

Zahra
۱۳۹۴/۱۰/۱۳

سلام کتاب خیلی جالبی بود. حتی با وجود نداشتن اطلاعات فوتبالی ، کتاب مطالب خواندنی ارزشمندی دارد. به شخصه از مطالعه نگرش ها و تجربیات جناب فرگوسن لذت بردم و مطالعه آن را به دیگران توصیه می کنم. ترجمه کتاب روان و

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۷/۰۶/۳۰

کتاب خوبیه اگه فوتبالی باشید جذابیتش براتون بیشتر خواهد بود

Esmail R
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

یک کتاب عالی با تفکرات یک شخص عالی من که از خوندنش لذت بردم شمام لذت میبرین مطمئنم

mahdi
۱۳۹۷/۰۲/۲۸

یه کتاب همه چیز تمام از بزرگترین و بهترین مربی که فوتبال به خودش دیده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۰)
جوان‌ها خیال می‌کنند تا آخر دنیا وقت دارند. پسربچه‌ای که تازه ده ساله شده، تولد بعدی خود را به اندازه‌ی ابدیتی دور می‌بیند؛ چرا که سال پیش‌روی او، تنها ده درصد از زمانی است که تا آن موقع در زندگی‌اش سپری کرده است. در پنجاه‌سالگی، اوضاع فرق می‌کند؛ چرا که فاصله‌ی زمانی تا تولد پنجاه‌ویک سالگی برابر دو درصد درصد زمانی است که زندگی کرده‌اید. هر چه پیرتر و باتجربه‌تر می‌شوید، بیش‌تر به استفاده‌ی درست‌تر از زمان خود فکر می‌کنید. کم‌کم می‌بینید یک ساعت، یا یک آخرهفته‌ی خالی و بی‌استفاده هم فرصتی است که دیگر هیچ‌وقت تکرار نخواهد شد.
شاهین
همه‌ی ما قربانی‌های تصادفی دی‌ان‌ای والدین‌مان هستیم: قرعه‌ی شانس، شرایطی که در آن بزرگ می‌شویم و آموزشی که دریافت می‌کنیم، شخصیت ما را می‌سازند. اما همه‌ی ما دو مجموعه ابزار بسیار قدرت‌مند در‌اختیار داریم که کاملاً در کنترل ماست و عبارت‌اند از چشم‌ و گوش‌مان. نگریستن به دیگران و گوش‌سپردن به نصیحت‌های‌شان و نیز مطالعه درباره‌ی افراد، سه‌تا از بهترین کارهایی هستند که در تمام زندگی‌ام انجام داده‌ام.
sajad
چند سال تمام تلاش کردم بفهمم چرا برخی افراد نسبت به برخی دیگر انگیزه‌های قدرتمندتری دارند. فکر نمی‌کنم نسبت به سی سال قبل به حل این معما نزدیک‌تر شده باشم اما یاد گرفته‌ام آن قدرت را جمع‌آوری کنم و همان‌طور که گفتم در انتخاب بین انگیزه و استعداد، انگیزه را انتخاب می‌کنم. از دید من انگیزه ترکیبی از اشتیاق برای سخت‌کوشی، طاقت‌آوردن، قدرت عظیم تمرکز و عدم پذیرش شکست است.
Shayanw
هنگامی که برد تبدیل به شیوه‌ی زندگی می‌شود، برندگان واقعی خستگی‌ناپذیر خواهند بود.
محمد رحمتی
اگر مجبور باشم بین بازیکنی که استعداد بالایی دارد اما اشتیاق و انگیزه‌اش زیاد نیست و بازیکن دیگری که خوب است اما اشتیاق و انگیزه‌ی بالایی دارد یکی را انتخاب کنم همیشه دومی را انتخاب می‌کنم.
moni
چطور کسی به خویشتن راستین خود تبدیل می‌شود؟ هنگامی‌که جوان بودم هرگز چندان به این موضوع فکر نمی‌کردم، اما وقتی بازیکن شدم و به خصوص بعدتر که مربی شدم،‌ کم‌کم توجهم به این موضوع جلب شد. اگر انسان نقش هدایت دیگران را داشته باشد بهتر است بداند که آن‌ها چه کسانی هستند، در چه شرایطی بزرگ شده‌اند، چه چیزهایی منجر به شکوفایی استعداد‌های‌شان و چه‌ شرایطی منجر به شکست‌شان می‌شود. تنها راه کشف این مسائل دو نوع فعالیت است که نادیده گرفته شده‌اند: شنیدن و دیدن.
Dexter
جیمی سیرل سرمربی ناتس‌کانتی و مدرس دوره‌ی مربی‌گری در لیلشال، یکی از بزرگ‌ترین مراکز ورزشی ملی بریتانیا بود، در سال ۱۹۷۳ در آن‌دوره شرکت کردم و او درس بسیار مهمی به من آموخت. گفت که هرگز اجازه ندهم قرارداد تمام بازیکن‌ها حول‌وحوش یک زمان خاص به پایان برسد، چون در این‌صورت می‌توانند علیه سرمربی و باشگاه با هم توطئه کنند. قبل از این هرگز به این موضوع فکر نکرده بودم، بعدها خیلی دقت کردم که تاریخ قراردادها با هم فاصله داشته باشند. بدون شک بیان این نصحیت برای جیمی کم‌تر از یک دقیقه زمان برد،اما برای من عمری فایده داشت. بنابراین خیلی وقت‌ها نصیحت‌های خوب را زمانی دریافت می‌کنیم که اصلاً انتظارش را نداریم و گوش‌کردن که هیچ خرجی هم ندارد یکی از با‌ارزش‌ترین کارهایی است که می‌توان انجام داد.
ع...ادلــ
بیش‌تر مردم از چشم‌ و گوش‌‌شان به‌درستی استفاده نمی‌کنند، خیلی مشاهده‌گر نیستند و با دقت گوش نمی‌کنند. در نتیجه بخش زیادی از آن‌چه که دور‌و‌برشان اتفاق می‌افتد از نظرشان دور می‌ماند.
ع...ادلــ
همه‌ی دانش‌جویان بسیار باسواد بودند و یا برای معروف‌ترین کمپانی‌های دنیا کار می‌کردند و یا قرار بود در یکی از آن‌ها مشغول به کار شوند. همگی در مرحله‌ای بودند که بهترین سال‌های عمرشان را پیش رو داشتند. بی‌اختیار فکر کردم ساکت‌ترین‌های‌شان، آن‌ها که همه‌چیز را در خاطرشان ثبت می‌کنند، موفق‌ترین‌ها خواهند بود.
ع...ادلــ
به‌نظر من، تنها زمان تسلیم‌شدن وقتی است که مرده باشم.
M_Amin_A

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۷۸۴۵۵۹۲
تعداد صفحات۳۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۷۸۴۵۵۹۲