با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هوش هیجانی

دانلود کتاب هوش هیجانی

۴٫۳ از ۲۲ نظر
۴٫۳ از ۲۲ نظر

معرفی کتاب هوش هیجانی

ضریب هوشی امری فطری و تغییرناپذیر نیست. این موضوع را دانیل گولمن در کتاب جذاب و قانع‌کننده‌اش به خوبی ثابت کرده است. او در این اثر می‌گوید که باور ما درباره هوش انسانی خیلی محدود است و مجموعه‌ای بسیار مهم از استعدادها و توانایی‌های حیاتی موثر در زندگی را نادیده می‌گیرد.

گولمن بر پایه پژوهش و بررسی پیشگامانه و جدید از عملکرد مغز و رفتارهای انسانی، عوامل موثر بر عملکرد کاملا ناموفق افراد دارای ضریب هوشی بالا و عملکرد بسیار موفق افراد دارای ضریب هوشی متوسط را نشان می‌دهد.

این عوامل که شامل خودآگاهی، انضباط شخصی و همدردی است به نوع ویژه‌ای از ذکاوت وابسته است که آن را هوش هیجانی می‌نامد.

با وجود این که دوران کودکی نقشی حیاتی در شکل‌گیری و تکوین این قابلیت دارد، هوش هیجانی مقوله‌ای فطری نیست و در زمان تولد انسان شکل نمی‌گیرد؛ بلکه می‌تواند در طول دوران بزرگسالی ما پرورش یابد و تقویت شود و تاثیرات مثبت مستقیمی برای تندرستی، روابط و کار ما داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت خارق‌العاده انسانی، کتاب گولمن را به طور کامل و با حوصله و دقت بخوانید.

این کتاب به گفته نیویورک تایمز، اثری جذاب و فریبنده با آینده‌ای درخشان است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
کاربر ۱۲۰۰۴۱۵
۱۳۹۹/۰۲/۱۸

کتابی بسیار عمیق، خواندنی و راهگشا، به خصوص در دنیای پرآشوب کنونی با ترجمه ای بسیار روان

anousha
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

این کتاب رابطه ی هوش هیجان با مغز انسان رو توضیح می ده به همراهش تحقیقات علمی صورت گرفته که چه اثراتی بر زندگی بشر داره حس خوبی داشتم و فهمیدم. که هوش هیجانی رو می تونی خودت ببریش بالا

rozalin
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

کتابی بسیار کاربردی .حتما بخوانید و استفاده کنید

tsher.mehr1984@yahoo.com
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

ممنون از شما .. لطفا این کتاب رایگان کنین تا همه بتونن استفاده کنن. کتاب خیلی خوبیه

Miriam
۱۳۹۸/۱۲/۰۷

این کتاب رو همه باید بخونن. فوق العادس

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴۶)
«بهترین روش برخورد با عصبانیت چیست؟» گفت: «آن را سرکوب نکنید؛ ولی بر پایهٔ آن عمل هم نکنید.»
hoda ze
هدف برقراری تعادل است، نه خفه کردن عواطف و هیجان‌ها، زیرا هر احساس ارزش و اهمیت خاص خود را دارد.
hoda ze
حافظه، استعدادی «روحیه‌گرا» ست، به‌طوری که وقتی روحیهٔ خوبی داریم رویدادهای مثبت‌تری را به‌خاطر می‌آوریم. درواقع، هنگام تفکر دربارهٔ دلایل له و علیه یک کار، چنانچه احساس شادی کنیم حافظهٔ ما سعی می‌کند دلایل بیشتری در جهت مثبت برایمان فراهم سازد و ما را بیشتر به‌سوی اقدامی ماجراجویانه یا مخاطره‌آمیز سوق دهد. به همین دلیل، در صورتی که خلق‌وخو و روحیهٔ مناسبی نداشته باشیم، به‌احتمال زیاد حافظه‌مان ما را به سوی تصمیم ترسناک و محتاطانه‌تری هدایت می‌کند. هیجان‌های خارج از کنترل، عقل و ذهن را از کار می‌اندازد
Narges
دستور سقراط دربارهٔ خودشناسی به این اصل بنیانی هوش هیجانی اشاره دارد: «آگاهی به احساس خود در ضمن بروز و ظهور آن.»
hoda ze
شواهد بسیاری در دست داریم که نشان می‌دهد کسانی که از نظر هیجانی و عاطفی خبره و ماهرند و احساسات خود را می‌شناسند و آن‌ها را به‌خوبی اداره می‌کنند، و همچنین احساسات دیگران را می‌خوانند و به‌طور مؤثر با آن‌ها برخورد می‌کنند در همهٔ زمینه‌های زندگی، چه روابط عاطفی و دوستانه باشد یا رعایت مقررات ناگفته‌ای که متضمن موفقیت در سیاست‌بازی‌های سازمانی است، از مزیت ویژه‌ای برخوردارند. احتمال این‌که افراد دارای مهارت‌های هیجانی پرورش‌یافته از زندگی خود شادمان و راضی باشند، و در منش‌ها و رفتارهای ذهنی بالابرندهٔ بهره‌وری خود ماهر و استاد شوند، نیز بیشتر است.
anousha
در ارتباط و مفاهمهٔ باز و راحت، هیچ جایی برای قلدری، تهدید، یا توهین وجود ندارد.
hoda ze
کنترل احساسات و هیجان‌های خود ـ به تأخیراندازی لذت و خوشی کنونی و جلوگیری از حرکات بی‌ارادهٔ ناشی از تحریکات مختلف ـ کلید موفقیت در همهٔ زمینه‌هاست.
hoda ze
ناتوانی در مشاهدهٔ احساسات واقعی‌مان، ما را دست و پا بسته در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
hoda ze
توانایی چیرگی بر خود، و ایستادگی در برابر ضربات طوفان احساسات و هیجان‌های ناشی از شرایط زندگی، به‌جای این‌که اسیر احساسات تند و شدید شویم، از زمان افلاطون تاکنون به‌عنوان یکی از فضایل ارزشمند انسانی مورد ستایش قرار گرفته است. واژهٔ قدیمی یونانی برای این استعداد انسانی، سوفروسینه بود که به تعبیر یکی از دانشمندان یونانی به‌نام پاژه دوبویس به‌معنای «دقت و هوشمندی در ادارهٔ زندگی؛ و ترکیب خلق‌وخوی متعادل و خرد» است.
hoda ze
زندگی برای کسانی که فکر می‌کنند، یک کمدی و برای کسانی که حس می‌کنند، یک تراژدی است. هوراس والپول
مریم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۹ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۱۶
تعداد صفحات۴۶۹صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۱۶