با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کاندید اثر فرانسوا ولتر

دانلود و خرید کتاب کاندید

۴٫۴ از ۲۴ نظر
۴٫۴ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاندید  نوشته  فرانسوا ولتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کاندید

فرانسوا-ماری آروئه ( ۱۷۷۸- ۱۶۹۴) که بعدها نام ولتر را بر خود نهاد، نویسنده و فیلسوف فرانسوی عصر روشنگری است.

شهرت او به خاطر ذکاوت خارق‌العاده‌اش، مخالفت‌هایش با کلیسای کاتولیک، حمایتش از آزادی مذهب، آزادی بیان و جدایی دین از سیاست و شجاعتش در بیان نظریات بی‌پرده است.

«کاندید» ( یا ساده‌دل) نخستین بار در ۱۷۵۹ منتشر و در دوران حیات نویسنده بیست بار تجدید چاپ شد.

ولتر «کاندید» را در پاسخ به خداشناسی لایب‌نیتس، که همه چیز را در اوج کمال می‌دانست، نوشت.

کاندید نام جوانی است که در قصر بارون آلمانی زندگی می‌کند. بارون شخصی به نام پانگلوس را که از بهترین معلمان است برای تربیت کاندید استخدام می‌کند.

پانگلوس همواره به کاندید می‌آموزد که ما در محیطی سرشار از خوشبختی و خوبی زندگی می‌کنیم. بعد از مدتی بارون به کاندید شک می‌کند و به گمان اینکه به دخترش نظر دارد او را از کاخ بیرون می‌کند.

کاندید نیز به اجبار به گروه سربازان بلغاری می‌پیوندد. کاندید در جریان این اتفاقات متوجه می‌شود که دنیا محلی سرشار از خوشبختی نیست. بعدها دوباره با معلم خود برخورد می‌کند و او را در حال گدایی می‌بیند.

کاندید نظر معلمش را درباره اینکه دنیا محل خوشبختی است جویا می‌شود و پانگلوس می‌گوید که شرایط زندگی می‌توانست بدتر از این هم بشود و بعد از توضیح آنچه بر او گذشته بود و ماجراهایی که بر کاندید گذشت در انتها می‌گوید که معتقد است همه چیز در دنیا برای خوشبختی و به بهترین نحو ترتیب داده شده‌است.

زبان گزنده و در عین حال شیرین و طنزگونه، فریاد برای حقوق انسان‌ها و حق آزادی بیان، از ولترشخصیتی دوست‌داشتنی و موثر در قرن هجدهم و قرون بعدی برجای گذاشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
Jaberov Abraham
۱۳۹۶/۱۰/۱۵

تا حالا اینقدر بدبختی خنده دار ندیده و نشنیده بودم. ولتر علاوه براینکه آداب و رسوم و عقاید رایج زمان خود را به چالش می کشد ، ارزش های مسلم دانسته شده در جامعه را به زیر تیغ جرح و

- بیشتر
ZG
۱۳۹۶/۰۶/۰۹

کتاب بسیار خوبی است. دید من بعد از مطالعه این کتاب به ولتر و اندیشه هایش تغییر کرد میدانستم او اندیشمند بزرگی بوده است اما نمی‌دانستم چطور. اکنون دریافتم او «به‌سادگی» می‌اندیشید؛ برای صلح و انسانیت و نه برای شهرت

- بیشتر
مریم
۱۳۹۵/۰۶/۲۹

این کتاب دید من رو به زندگی تغییر داد

شلاله
۱۳۹۵/۰۲/۱۷

رمان فلسفی و در عین حال کمدی بود. از خواندنش لذت بردم. ترجمه خوب و روانی داشت.

amin azadi
۱۴۰۱/۰۳/۰۳

این کتاب رو به شدت پیشنهاد میکنم‌ولی با این ترجمه قطعا نه ترجمه کتاب های فلسفی مترجم خاص خودش رو میطلبه با این که متن روان و خوبی داشت ولی گاهی جاها مترجم از پس ترجمه بر نمی اومد و

- بیشتر
Ashkan van Beethoven
۱۴۰۱/۰۱/۱۹

شاهکار به تمام معنا. با این که کوتاه بود ولی کاملا جذاب، روان و عالی نوشته بود و از بسیاری از رمان های طولانی بهتر بود و جدا از سرگرم شدم یه سری پند خوب هم یاد میگیرن که در

- بیشتر
AS4438
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

شاهکاری که باید چندین بارخوانده شود، بسیارعالی.

IYI.Khoja3teh.IYI
۱۳۹۶/۰۸/۲۷

به نظرم ترجمه روونی نداشت با وجود اینکه داستانش ساده بود خیلی جاها گیج میشدم. یکی از دوستام خیلی از کتاب تعریف می کرد البته کتابی که رفیقم خونده بود مترجمش فرق داشت

ارغوان
۱۳۹۴/۰۹/۱۱

کتاب طنزی است. که نگاهی منتقدانه به اروپای زمان خودش و استیلای واتیکان و جمود فکری کاتولیکها داره. خوندنش توصیه میشه. من بهش 5 میدم.

dooste ketab
۱۳۹۴/۰۷/۰۷

ولتر جز بهترین فیلسوفهاست با عقاید بسیار بسیار صریح و شجاعانه. من تحسینش میکنمو از خوندن کتابهاش لذت میبرم.امیدوارم بقیه هم لذت ببرن

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
مردم گرگ به دنیا نیامده‌اند بلکه گرگ شده‌اند. خدا به آنها نه توپ داده و نه نیزه بلکه خود آنها برای نابودی خود اینها را ساخته‌اند.
علی باقریان
کار، سه گرفتاری را از ما دور می‌کند: تنبلی، هوس و احتیاج.
علی باقریان
اینکه بگوییم این جهان بهترین جهان‌هاست و همه‌چیز در آن به بهترین صورت است، منجر به تقدیرگرایی و نگرش خطرناک هرچه پیش آید خوش آیدی می‌شود که مانع اصلاحات ضروری است.
علی باقریان
آخر این چه دنیایی است؟» مارتن گفت:‌«مکانی بس دیوانه‌کننده و نفرت‌انگیز.»
AS4438
کار کنید زیرا کار سه بلای بزرگ را از شما دور می‌کند: «افسردگی، هوس و نیاز».
AS4438
مگر انسان مجبور است باری را که باید روی زمین بگذارد، بخواهد که همواره با خود حمل کند؟ از هستی خود بیزار ولی به زندگی علاقمند باشد؟ آیا ابلهانه‌ترین کار این نیست که ماری که ما را می‌بلعد آنقدر نوازش کنیم تا قلبمان را هم بخورد؟
علی باقریان
کاندید زیر لب گفت: « چه مرد بزرگی‌ست! آنقدر نابغه است که از هیچ چیز خوشش نمی‌آید.»
علی باقریان
کار، سه گرفتاری را از ما دور می‌کند: تنبلی، هوس و احتیاج.»
AS4438
بدبختی ایجاد حق می‌کند.
علی باقریان
کاکامبو پرسید: «خوش‌بینی یعنی چه؟» - «یک ادعای خنده‌دار که همه چیز خوب است حتی اگر ظاهرش بد باشد.»
علی باقریان

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۶۵۲۴-۰-۵
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۶۵۲۴-۰-۵