با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کاندید

دانلود و خرید کتاب کاندید

۴٫۳ از ۲۲ نظر
۴٫۳ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاندید  نوشته  فرانسوا ولتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کاندید

فرانسوا-ماری آروئه ( ۱۷۷۸- ۱۶۹۴) که بعدها نام ولتر را بر خود نهاد، نویسنده و فیلسوف فرانسوی عصر روشنگری است.

شهرت او به خاطر ذکاوت خارق‌العاده‌اش، مخالفت‌هایش با کلیسای کاتولیک، حمایتش از آزادی مذهب، آزادی بیان و جدایی دین از سیاست و شجاعتش در بیان نظریات بی‌پرده است.

«کاندید» ( یا ساده‌دل) نخستین بار در ۱۷۵۹ منتشر و در دوران حیات نویسنده بیست بار تجدید چاپ شد.

ولتر «کاندید» را در پاسخ به خداشناسی لایب‌نیتس، که همه چیز را در اوج کمال می‌دانست، نوشت.

کاندید نام جوانی است که در قصر بارون آلمانی زندگی می‌کند. بارون شخصی به نام پانگلوس را که از بهترین معلمان است برای تربیت کاندید استخدام می‌کند.

پانگلوس همواره به کاندید می‌آموزد که ما در محیطی سرشار از خوشبختی و خوبی زندگی می‌کنیم. بعد از مدتی بارون به کاندید شک می‌کند و به گمان اینکه به دخترش نظر دارد او را از کاخ بیرون می‌کند.

کاندید نیز به اجبار به گروه سربازان بلغاری می‌پیوندد. کاندید در جریان این اتفاقات متوجه می‌شود که دنیا محلی سرشار از خوشبختی نیست. بعدها دوباره با معلم خود برخورد می‌کند و او را در حال گدایی می‌بیند.

کاندید نظر معلمش را درباره اینکه دنیا محل خوشبختی است جویا می‌شود و پانگلوس می‌گوید که شرایط زندگی می‌توانست بدتر از این هم بشود و بعد از توضیح آنچه بر او گذشته بود و ماجراهایی که بر کاندید گذشت در انتها می‌گوید که معتقد است همه چیز در دنیا برای خوشبختی و به بهترین نحو ترتیب داده شده‌است.

زبان گزنده و در عین حال شیرین و طنزگونه، فریاد برای حقوق انسان‌ها و حق آزادی بیان، از ولترشخصیتی دوست‌داشتنی و موثر در قرن هجدهم و قرون بعدی برجای گذاشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
Jaberov Abraham
۱۳۹۶/۱۰/۱۵

تا حالا اینقدر بدبختی خنده دار ندیده و نشنیده بودم. ولتر علاوه براینکه آداب و رسوم و عقاید رایج زمان خود را به چالش می کشد ، ارزش های مسلم دانسته شده در جامعه را به زیر تیغ جرح و

- بیشتر
ZG
۱۳۹۶/۰۶/۰۹

کتاب بسیار خوبی است. دید من بعد از مطالعه این کتاب به ولتر و اندیشه هایش تغییر کرد میدانستم او اندیشمند بزرگی بوده است اما نمی‌دانستم چطور. اکنون دریافتم او «به‌سادگی» می‌اندیشید؛ برای صلح و انسانیت و نه برای شهرت

- بیشتر
Suiredem
۱۳۹۵/۱۲/۲۳

پنج ستاره کمشه☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

IYI.Khoja3teh.IYI
۱۳۹۶/۰۸/۲۷

به نظرم ترجمه روونی نداشت با وجود اینکه داستانش ساده بود خیلی جاها گیج میشدم. یکی از دوستام خیلی از کتاب تعریف می کرد البته کتابی که رفیقم خونده بود مترجمش فرق داشت

شلاله
۱۳۹۵/۰۲/۱۷

رمان فلسفی و در عین حال کمدی بود. از خواندنش لذت بردم. ترجمه خوب و روانی داشت.

مریم
۱۳۹۵/۰۶/۲۹

این کتاب دید من رو به زندگی تغییر داد

AS4438
۱۳۹۹/۰۶/۱۷

شاهکاری که باید چندین بارخوانده شود، بسیارعالی.

dooste ketab
۱۳۹۴/۰۷/۰۷

ولتر جز بهترین فیلسوفهاست با عقاید بسیار بسیار صریح و شجاعانه. من تحسینش میکنمو از خوندن کتابهاش لذت میبرم.امیدوارم بقیه هم لذت ببرن

ارغوان
۱۳۹۴/۰۹/۱۱

کتاب طنزی است. که نگاهی منتقدانه به اروپای زمان خودش و استیلای واتیکان و جمود فکری کاتولیکها داره. خوندنش توصیه میشه. من بهش 5 میدم.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۶۵۲۴-۰-۵
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۶۵۲۴-۰-۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن