با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اضطراب موقعیت

دانلود و خرید کتاب اضطراب موقعیت

۳٫۶ از ۷۹ نظر
۳٫۶ از ۷۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اضطراب موقعیت  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اضطراب موقعیت

«اضطراب موقعیت چیست؟ یک نگرانی مهلک که توانایی خراب‌کردن دوره‌هایی طولانی از زندگی ما را دارد. ترس از خطر شکست در برابر آرمان‌هایی که جامعه‌مان وضع کرده است و در نتیجه ازدست‌دادن مقام و منزلت خود. نگرانی از این بابت که نکند در حال حاضر بر روی پلهٔ بسیار پایینی از نردبان قرار گرفته‌ایم یا حتی نزدیک است که به پلهٔ پایین‌تری هم سقوط کنیم.»

آلن دوباتن، فیلسوف و نویسنده معاصر انگلیسی، در این اثر خود که مورد تحسین بسیاری از صاحب‌نظران، نویسندگان قرار گرفته‌، درباره اضطراب موقعیت، علل و راه‌حل‌های آن سخن گفته است. فقدان عشق، انتظارات ما از زندگی، وابستگی‌ها و... که می‌توانند از علت‌های به‌وجودآوردن اضطراب موقعیت باشند در این اثر بررسی شده‌اند. دوباتن راه حل فرونشاندن اضطراب موقعیت را در چهار بستر فلسفه، هنر، سیاست و دین جسته و آنها را در این کتاب تشریح و طبقه‌بندی کرده است.

روزنامه «سان‌فرانسیسکو کرونیکل» درباره این کتاب نوشته است:

«کتابی سخاوتمند و انسانی که راه‌حل‌هایی برای اضطراب موقعیت پیشنهاد می‌دهد. راه‌حل‌هایی که انسان را به فکر وامی‌دارد... پاسخ دوباتن که با نقل‌قول‌هایی روشنگر و آثار هنری شگفت‌انگیز محکم شده است، به همان اندازه که متقاعدکننده است، زیرکانه هم بیان شده. اکتشافی خواندنی و باارزش در مورد ترس ما از جایگاهمان در جامعه و اینکه چگونه می‌توانیم نگرانی‌هایمان را کاهش دهیم.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۰)
Pouyan
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

کتاب در ارتباط با یکی از عوارض دوران مدرن است. اضطرابی که موقعیت اجتماعی در ما ایجاد می‌کنه، اضطرابی که در دوران سنت وجود نداشته چون امکان جابه‌جایی طبقاتی وجود نداشته. نویسنده در بخش اول اضطراب موقعیت و فرایند ایجاد

- بیشتر
Mah4061
۱۳۹۹/۱۰/۰۶

خوندنش رو به افرادی که در این دوران فکر میکنن موفقیت و خوشبختی فقط متناسب با درآمد و مقدار مادیات شون هست پیشنهاد میکنم. “ثروت فقط به مقدار زیاد پول اشاره نمی‌کند، بلکه می‌تواند فراوانی هر چیزی را نشان دهد.

- بیشتر
کاربر ۲۸۲۶۹۴۰
۱۳۹۹/۱۲/۰۸

ترجمه گنگی داشت. متن روان نیست

J2
۱۳۹۹/۱۲/۱۲

ارزشِ خوانده شدن رو کاملا داره

hadi farjam
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

اصلا درک نمی‌کنم چرا نویسنده و مترجم رو تخریب میکنید کتاب تئوریه و‌ داستان نیست که شما توقع داری یه جوری جذبت کنه که از خوندنش خسته نشی و کلا اینجور کتاب‌ها خیلی سلیقه‌‌ای است خودم یکی از بهترین کتاب هایی بوده

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۷۵)
برای تحمل خود، اسیر محبت دیگرانیم.
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
حقوقی که به کارگران پرداخت می‌شود «مانند روغنی است که به چرخ‌ها می‌زنند تا به چرخیدنشان ادامه دهند... هدف واقعی کار دیگر انسان نیست، بلکه پول است.
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
به جای اینکه سعی کنیم ماهی بزرگ‌تری باشیم، می‌توانیم انرژی‌مان را روی پیدا کردن برکه‌های کوچک‌تر یا گونه‌های کوچک‌تری از ماهی برای شنا کردن در کنار آنها متمرکز کنیم که اندازه‌مان کمتر ما را اذیت کند.
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
با کمال تأسف برای عزت نفسمان، جوامع غربی به همکاری با ظواهر دنیایی و فرار از پیری و چاقی شناخته شده‌اند، چه برسد به پذیرش فقر و گمنامی.
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
سریع‌ترین راه برای اینکه دیگر قدر کسی را ندانیم، ازدواج با اوست.
Mary Adib
از آنجا که اکثریت انسان‌ها نه آن‌چنان خوب و نه آن‌چنان خردمندند، فرد باید بیشتر به جدیت تکیه کند تا به مهربانی. گیوچاردینی
maadikhah
برای فرار از رسوایی، دارایی‌های خود را به نمایش می‌گذارند و اگر نتوانند این کار را بکنند، احساس اضطراب می‌کنند
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
حس هویت ما زندانی داوری آنهایی است که در میانشان زندگی می‌کنیم.
مهدی ابراهیمی
انسان‌ها به قدری دروغگو، به قدری دسیسه‌گر، به قدری مکار و حیله‌گر، به قدری مشتاق به سود خود و به قدری بی‌توجه به سود دیگران هستند که اگر کمتر آنها را باور کنید و کمتر به آنها اعتماد کنید، اشتباه نکرده‌اید.
maadikhah
مرد ثروتمند به ثروتش می‌بالد چون احساس می‌کند که ثروت او به صورت طبیعی توجه جهان را به وی جلب می‌کند. در مقابل، مرد فقیر از فقر خود شرمگین است. او احساس می‌کند که این فقر وی را از مقابل دیدگان انسان‌ها خارج می‌سازد. اینکه احساس کنیم توجه لازم را دریافت نمی‌کنیم، سوزان‌ترین امیال ذات انسانی را خاموش می‌کند. مرد فقیر بدون اینکه به او اعتنایی شود وارد و خارج می‌شود و وقتی در میان جمعیت حضور دارد، همان گمنامی‌ای را حس می‌کند که انگار در کلبهٔ حقیر خود پنهان شده است. در مقابل، مرد دارای مقام و امتیاز را تمام جهان می‌بینند. همه مشتاق‌اند به او نگاه کنند. کارهای وی برای عموم اهمیت دارد. کمترین حرف و حرکت او اگر نادیده گرفته شود، به نوعی غفلت است.
صبا۶۴

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۷۴-۵
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۵-۷۴-۵