با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آهنگهای فراموش‌شده اثر احمد شاملو

دانلود و خرید کتاب آهنگهای فراموش‌شده

۳٫۳ از ۶ نظر
۳٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آهنگهای فراموش‌شده  نوشته  احمد شاملو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آهنگهای فراموش‌شده

از مقدمه کتاب: قطعاتی که درین کتاب جمع‏‌آوری شده است، نوشته‌هائیست که در حقیقت می‌بایستی سوزانده شده باشد. نوشته‏‌هائیست که باید دور ریخته شده باشد. نوشته‏‌هائیست که بهتر بود اصلاً نوشته نشده باشد! این‌مطلب پیش از چاپ کتاب برای من روشن بود. نوشته‏‌های این کتاب آهنگهائیست که خیلی زود از یاد می‌رود. جرقه‌‏هائیست که تا می‌جهد در هوا خاموش می‌شود. از جمله‌‏ی نوشته‌‏هائیست که گذشت زمان زود پیرشان می‌کند، ـ گمشان می‌کندـ نابودشان می‌کند... این قطعه‌‏ها به چهره‏‌ی زیبا و دلنشین شباهت ندارد که در نخستین نظر با همه‏‌ی ریزه‏‌کاریهای خود روی مغز نقاشی بشود؛ اینها شبیه قیافه‏‌های عادی و پیش پا افتاده‌‏ایست که آدم حتی برای یکبار هم میل نمی‌کند برضا در آن بنگرد؛ این نوشته‌‏ها مثل لرزش یک سیم تار از برخورد بال یک حشره، یا مثل یک نفس کوتاه نسیم در یک شب گرم تابستان، فقط در وجود خود زنده است؛ یعنی نقش نمی‌‏بندد، باقی نمی‌ماند، زود از بین می‌رود و فراموش می‌شود و تا باز تکرار نشود بیاد نمی‌آید و تا هنگامی‌که مجددا خودش را نشان نداده است، مرده است!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
« امید »
۱۳۹۹/۰۲/۲۶

تا جایی که یادم هست شاملو این دفتر شعر رو که اولین تجربه‌هاش بوده دوست نمیداشته ، و نگران از اینکه بعد از مرگش چاپ بشه انتشارش کار پسندیده ‌ای نبوده

حسین غلامی
۱۳۹۴/۰۶/۰۵

عالی...آرامبخش....زیبا و با طراوت...

sanaz
۱۴۰۰/۰۵/۲۹

عالییییی

elena
۱۳۹۴/۰۶/۰۶

تصویر جلد این کتاب اشتباه شده و برای کتاب دیگه ای هست. لطفا تصحیحش کنید. با تشکر

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۸۳۸-۴۵-۹‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۸۸۳۸-۴۵-۹‬