با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زخم شیر

دانلود و خرید کتاب زخم شیر

۴٫۵ از ۱۵ نظر
۴٫۵ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زخم شیر  نوشته  صمد طاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زخم شیر

«زخم شیر» مجموعه‌ی یازده داستان کوتاه است از «صمد طاهری». فضای داستان‌ها عمدتا جنوب کشور است. داستان‌هایی پرحادثه با شخصیت‌پردازی منحصربه‌فرد.

قسمتی از داستان سگ ولگرد ازین مجموعه: «رفیقِ ترسویمان کنارِ جدولِ باغچه دراز کشیده بود، با جمجمه‌ی درهم‌شکسته و زبانِ درازش بیرون افتاده بود و توی گوش بریده‌اش خون سیاهی دَلَمه بسته بود و انگار خیالِ بلند شدن نداشت. لابد به فراست دریافته بود که کلاه من پشمی ندارد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
حمید
۱۳۹۷/۱۰/۱۸

بی شک زخم شیر لایق جایزه است. استفاده ی بسیار به جا از اصطلاحات و دیالوگ های حساب شده و صحیح و متن گیرا و استفاده از گویش ها به بهترین حالت ممکن همه و همه مطالعه ی زخم شیر

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

از قلم نویسنده خوشم اومد، قلم گیرایی دارن که حاکی از توانایی ایشون هست، اما چند تا نکته 1. تو بعضی از داستانا کلماتی بود که کاش معنی اش هم مینوشتن ، من چندتا شونو تو فرهنگ لغت هم پیدا نکردم. 2.

- بیشتر
سپید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰

طاهر صمدی از جرگه نویسندگانی است که دبگر کم تر در روزگار اکنون می شود نشانی از آنها یافت . داستان هایی پر قوت از خطه جنوب سرشار از بومیت و سنت

arashn
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

روایت های ساده و بدور از اغراق و تصویر سازی های دقیق. به شدت توصیه می شه...

نیلوفر
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

خیلی روون و دلنشین بود

UnTeller
۱۴۰۰/۰۵/۰۴

فک کنم فیلم یدو که پارسال تو جشنواره سیمرغ گرفت اقتباس از یکی از داستانهای این کتاب بود. کتاب رو نخوندم ولی فیلمو خیلی دوست داشتم. حتما سعی میکنم کتابم بخونم

sama65
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

مجموعه داستان کوتاه. فضاسازی عالی و یکدست با پیرنگ طراحی شده. واقعا لذت بردم.

کیهانه
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

من خیلی دوسش داشتم 😍 حال و هوای قشنگ و گرمی داشت و داستان ها یکی از اون یکی بهتر بودن. منو برد به حال و هوای شیراز و جنوب ...

ramtin
۱۳۹۸/۰۵/۲۸

کتابهای آقای صمد طاهری را بیشتر کنید مجموعه داستانهایش را هم با تخفیف قرار بدهید که خو اندنی هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
بز حنایی که فهمیده بود قالش گذاشته‌ایم، آمده بود لب شط، تند و تند به چپ و راست می‌رفت، لنج را نگاه می‌کرد که دور می‌شد، مع‌مع می‌کرد و دور خودش می‌چرخید.
moon shine
همه‌مان تخم و ترکه‌ی قابیلیم. مگه نه؟ حالا یکی‌مان جایی دنیا می‌آد که پنجاه‌تا خانه هس، یکی‌مان جایی که پنجاه هزار خانه.»
بهار قربانی
همه‌مان تخم و ترکه‌ی قابیلیم. مگه نه؟ حالا یکی‌مان جایی دنیا می‌آد که پنجاه‌تا خانه هس، یکی‌مان جایی که پنجاه هزار خانه.»
moon shine
شانه‌هایی که تکان می‌خوردند و سطح آب را خط می‌انداختند.
moon shine
و بعد سر زیبای خروس را روی لجن‌های جوی دیدیم و پرهای رنگارنگش را که در بازتاب آفتاب عصرگاهی مثل رنگین‌کمانی می‌درخشید و آن‌قدر زیبا بود که واقعی به‌نظر نمی‌رسید.
moon shine

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۸۵-۰
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۸۵-۰