با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب زخم شیر اثر صمد طاهری

دانلود و خرید کتاب زخم شیر

۴٫۶ از ۲۲ نظر
۴٫۶ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زخم شیر  نوشته  صمد طاهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زخم شیر

«زخم شیر» مجموعه‌ی یازده داستان کوتاه است از «صمد طاهری». فضای داستان‌ها عمدتا جنوب کشور است. داستان‌هایی پرحادثه با شخصیت‌پردازی منحصربه‌فرد.

قسمتی از داستان سگ ولگرد ازین مجموعه: «رفیقِ ترسویمان کنارِ جدولِ باغچه دراز کشیده بود، با جمجمه‌ی درهم‌شکسته و زبانِ درازش بیرون افتاده بود و توی گوش بریده‌اش خون سیاهی دَلَمه بسته بود و انگار خیالِ بلند شدن نداشت. لابد به فراست دریافته بود که کلاه من پشمی ندارد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۱)
حمید
۱۳۹۷/۱۰/۱۸

بی شک زخم شیر لایق جایزه است. استفاده ی بسیار به جا از اصطلاحات و دیالوگ های حساب شده و صحیح و متن گیرا و استفاده از گویش ها به بهترین حالت ممکن همه و همه مطالعه ی زخم شیر

- بیشتر
بهار قربانی
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

از قلم نویسنده خوشم اومد، قلم گیرایی دارن که حاکی از توانایی ایشون هست، اما چند تا نکته 1. تو بعضی از داستانا کلماتی بود که کاش معنی اش هم مینوشتن ، من چندتا شونو تو فرهنگ لغت هم پیدا نکردم. 2.

- بیشتر
ماهی یک برکه‌ی کاشی
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

من کتاب فیزیکی اش رو خریدم و خوندم. اگه دنبال داستان های کوتاه میگردید که شما رو چند ساعت یا چند روز تو فکر ببره این کتابو از دست ندید. مضامین بیشتر داستان های کتاب درباره سختی هایی که زنان در

- بیشتر
ramtin
۱۳۹۸/۰۵/۲۸

کتابهای آقای صمد طاهری را بیشتر کنید مجموعه داستانهایش را هم با تخفیف قرار بدهید که خو اندنی هست

mina
۱۴۰۰/۰۱/۱۵

خیلی روون و دلنشین بود

sama65
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

مجموعه داستان کوتاه. فضاسازی عالی و یکدست با پیرنگ طراحی شده. واقعا لذت بردم.

arashn
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

روایت های ساده و بدور از اغراق و تصویر سازی های دقیق. به شدت توصیه می شه...

سپید
۱۳۹۹/۰۴/۳۰

طاهر صمدی از جرگه نویسندگانی است که دبگر کم تر در روزگار اکنون می شود نشانی از آنها یافت . داستان هایی پر قوت از خطه جنوب سرشار از بومیت و سنت

-لَعیاٰ بانو
۱۴۰۱/۰۳/۱۷

انتظارِ داستانِ شیرین نداشته باشید! بطورِ خلاصه تلخ ؛ و زبانی که من برای توصیف داستان هاش بکار میبرم ، زهرماری بود . انتظار پایانِ و روند شیرین نداشته باشید ؛ همه ی داستان ها برگرفته ای از تلخی ها و واقعیت

- بیشتر
کیهانه
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

من خیلی دوسش داشتم 😍 حال و هوای قشنگ و گرمی داشت و داستان ها یکی از اون یکی بهتر بودن. منو برد به حال و هوای شیراز و جنوب ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
بز حنایی که فهمیده بود قالش گذاشته‌ایم، آمده بود لب شط، تند و تند به چپ و راست می‌رفت، لنج را نگاه می‌کرد که دور می‌شد، مع‌مع می‌کرد و دور خودش می‌چرخید.
moon shine
گفت: «خُب. حالا به‌سلامتی کلاس چندین؟ چه درسی ایخونین؟» گفتم: «سال آخر رشته‌ی حقوقیم. برای وکالت تو دادگستری.» تک‌خنده‌ای کرد و دست پشت دست زد: «آخ. کو داد که شما بگسترینش؟»
Mahdi Hoseinirad
همه‌مان تخم و ترکه‌ی قابیلیم. مگه نه؟ حالا یکی‌مان جایی دنیا می‌آد که پنجاه‌تا خانه هس، یکی‌مان جایی که پنجاه هزار خانه.»
moon shine
همه‌مان تخم و ترکه‌ی قابیلیم. مگه نه؟ حالا یکی‌مان جایی دنیا می‌آد که پنجاه‌تا خانه هس، یکی‌مان جایی که پنجاه هزار خانه.»
بهار قربانی
شانه‌هایی که تکان می‌خوردند و سطح آب را خط می‌انداختند.
moon shine
و بعد سر زیبای خروس را روی لجن‌های جوی دیدیم و پرهای رنگارنگش را که در بازتاب آفتاب عصرگاهی مثل رنگین‌کمانی می‌درخشید و آن‌قدر زیبا بود که واقعی به‌نظر نمی‌رسید.
moon shine
شاطر رو به پیرزن‌ها گفت: «وقتی صدای خمپاره اومد، شما چرا نخوابیدن رو زمین؟» پیرزن دومی گفت: «یه زن جلو ده تا مرد نامحرم پهن می‌شه رو زمین؟»
Mahdi Hoseinirad
دریا خواهر بود؛ آرام و بی‌صدا.
Mahdi Hoseinirad
اگه نمی‌دانی بدان. ما کُردها، قدیمی‌ترین قومِ ایرانی هستیم. خیلی پیش‌تر از ئی که شما فارسا از راه برسین و همه‌چیه قبضه کنین.
Mahdi Hoseinirad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۸۵-۰
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۱
شابک-۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۱۸۵-۰