با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
واینزبورگ‌، اوهایو

دانلود و خرید کتاب واینزبورگ‌، اوهایو

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب واینزبورگ‌، اوهایو  نوشته  شروود  اندرسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب واینزبورگ‌، اوهایو

رمان «واینزبورگ اوهایو» اثر نویسنده‌ی آمریکایی شروود اندرسون، جزوی از آثار کلاسیک ادبیات اوایل قرن بیستم محسوب می‌شود. داستان کتاب حاضر، در یک شهر خیالی به نام واینزبورگ رخ می‌دهد و محور اصلی کتاب را می‌توان گروتسک بودن شخصیت‌ها دانست (نوعی از طنز در ادبیات و هنر که بسیار شبیه به طنز سیاه است ولی با آن تفاوت‌هایی دارد). در حقیقت شخصیت‌ها از کنار هم می‌‌گذرند، همدیگر را می‌بینند و صدای هم را می‌شنوند. با این حال به‌نظرمی‌رسد با دنیای اطراف ارتباطی ندارند و همچون ارواح گم‌گشته، سرگردانند. اندرسون توانست در این اثر از زمانه خود جلو‌تر رود و لحظاتی از زندگی آمریکاییان را ثبت کند که برخی او را اولین و آخرین توصیف‌کننده‌اش می‌دانند. داستان‌ها به خاطر نگاه عجیب و به شدت شخصی و روان‌کاوانه‌ای که به زندگی آمریکایی دارند، قابل توجه‌اند. شخصیت‌های داستان، همچون شخصیت‌های شکل‌گرفته داستان‌های رئالیستی نیستند و نویسنده هم قصد ندارد آنها را این‌گونه به تصویر بکشد. آنها تکه‌های خوردشده‌ای از زندگی و ته‌مانده‌های رنج و شکستند. در هر داستان، یکی از شخصیت‌ها ظاهر می‌شود و سعی می‌کند همراهی بیابد و دوستش داشته‌باشد و هر بار از این جستجو به مرز دیوانگی می‌رسد. هیچ کدام از این شخصیت‌های گروتسک برای نویسنده به خودی خود ارزش ندارند و ارزششان برای او، عطش نامعمول و غیرقابل تعریفشان برای ارتباط از طریق سخن گفتن است. برشی از رمان: پیرمرد صدها حقیقت را در کتابش فهرست کرد. نمی‌‌خواهم همه را برای‌‌تان توضیح دهم. بکارت، شهوت، عشق، حقیقت ثروت و فقر، قناعت و افراط، سبک‌‌سری و جدایی؛ صدها حقیقت که همه زیبا بودند. بعد انسان‌‌ها سر کار آمدند. هر کدام‌‌شان یک حقیقت را قاپید و عده‌‌ای که قوی‌‌تر بودند هزاران حقیقت را کِش رفتند. این حقیقت بود که انسان‌‌ها را به گروتسک تبدیل کرد. پیر‌‌مرد نظریه‌‌ی روشن و واضحی در این مورد داشت. از نظرش زمانی که انسان حقیقتی را برای خود برداشت و آن را «حقیقتِ خود» نامید و تلاش کرد بر اساس آن زندگی کند به گروتسک تبدیل شد و حقیقتی که در آغوش گرفته بود به دروغ تبدیل شد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
«کم‌کم داشت وضعم خوب می‌شد. خانه‌ای بزرگ‌تر، سال بعدش هم حتماً یک خانه‌ی ییلاقی. کم‌کم داشتم تبدیل به یک کوته فکر تمام‌کمال طبقه‌ی متوسط می‌شدم.»
رئوف

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۱۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۲۷۷-۲‬
تعداد صفحات۱۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۱۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۶۷-۲۷۷-۲‬