با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر

دانلود و خرید کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر

۲٫۷ از ۱۳ نظر
۲٫۷ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر  نوشته  پاول ادیسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر

«چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر» سرگذشت سر وینستون چرچیل(۱۹۶۵-۱۸۷۴)، سیاست‌مدار بزرگ بریتانیایی به قلم پاول ادیسون است. چرچیل بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵، یعنی در طول جنگ جهانی دوم، و بار دیگر بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست‌وزیر بریتانیا بود. او افسر ارتش بریتانیا نیز بود. چرچیل جایزهٔ نوبل ادبیات را هم در سال ۱۹۵۳ به‌خاطر «چیره‌دستی‌اش در توصیف وقایع تاریخی و زندگی‌نامه‌ای و نیز فصاحت بیانش در دفاع از آرمان‌های والای انسانی» دریافت کرد. از تألیفات او می‌توان به برای تجارت آزاد (۱۹۰۶)، لیبرالیسم و مسئله اجتماعی (۱۹۰۹) و بحران جهانی (۱۹۳۱-۱۹۲۳) اشاره کرد. چرچیل در ۹ آوریل ۱۹۶۳ با درخواست ریاست جمهور آمریکا، جان اف. کندی، و با تصویب کنگره آمریکا به‌عنوان «اولین شهروند افتخاری ایالات متحده آمریکا» انتخاب شد؛ ولی به دلیل ناتوانی جسمی در مراسم کاخ سفید حاضر نشد و پسر و نوهٔ او این افتخار را برای او دریافت کردند. مردم بریتانیا در رأی‌گیری نوامبر ۲۰۰۲ بی‌بی‌سی، سر وینستون چرچیل را به‌عنوان «بزرگ‌ترین بریتانیایی تمام تاریخ» انتخاب کردند.

بخش کوتاهی از کتاب:

عشق و علاقۀ چرچیل به امور نظامی حد و مرزی نداشت، حتا زمان‌هایی که غرق در اجرای برنامه‌های رفاهی یا درگیری با مجلس اعیان بریتانیا بود نیز از امور نظامی غافل نبود. در ۱۲۸۶، در رزمایش سالانۀ ارتش فرانسه حضور یافت و دو سال بعد، شاهد رزمایش ارتش آلمان بود و برای اولین‌بار از جبهۀ جنگ بلنهایم بازدید کرد. وی این اشتیاق خود را پنهان نمی‌کرد. روزی که در رژۀ گارد پدافند ملی بریتانیا در برابر ملکه حضور داشتند __ چرچیل و برادرش جک هر دو در این مراسم در التزام رکاب بودند __ چرچیل در برابر همسرش کلمنتاین از آرزوی قلبی و عمیق خود پرده برمی‌دارد، این‌که روزی بتواند این بخت را بیابد که مجدداً بر نیروهای نظامی فرمان براند، چرا که باور داشت بیش‌تر از سربازان حرفه‌ای در تاکتیک‌های نظامی خلاقیت دارد: «ایمان دارم این نبوغ نظامی در من ریشه دارد، اما هرگز از این واقعیت هراس نداشته‌ام که‌این ریشه‌های عمیق روزی با شکفته شدن شکوفه‌های سرخ‌رنگ به بار بنشیند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
mosior
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

متأسفانه مترجم تمام تاریخ‌ها را به شمسی برگردانده و این باعث سردرگمی بسیار می‌شود. غیر از وقایعی که مربوط به ایران هستند که لازم است هر دو تاریخ میلادی و شمسی ذکر شود، دلیلی ندارد برای یک شخصیت غربی، تاریخ

- بیشتر
کاربر ۱۳۴۵۶۷۵
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

واقعا دلیل مترجم برای نوشتن تاریخ ها به سال شمسی چی می تونه باشه. حالا خوبه به هجری قمری ترجمه نکرده. به دلیل تاریخ های شمسی نمی تونی با وقایع ارتباط بر قرار کنی.

سید احمد ماجدی زاده
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

شما را به خدا قسم نسخه های پی دی اف را هم اضافه کنسد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
او مثال می‌زد که مثلاً همین جنگ اخیر، منشأ بسیاری از اکتشافات خیره‌کننده بوده است که کیفیت زندگی بشر را بهبود خواهد بخشید. در همین جنگ پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینۀ زهکشی و آبیاری به دست آمد، که تمام آن‌ها به سبب وقوع جنگ بوده است.»
pouria ansari
قرار نیست در جهان به دنبال یافتن صلح باشیم، روح زندگی بدون کوشش و جد و جهد معنا نخواهد داشت، چنانچه روح مبارزه‌طلبی و برتری‌خواهی در جهان از بین برود هر آنچه تا کنون برای بهبود و پیشرفت زندگی بشر رشته شده، به یکباره پنبه خواهد شد. جنگ نوعی موتور پیشرفت بشر است، چرا که در آن معمولاً ملتی که برتر و بهتر است پیروز خواهد شد.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
جان چرچیل به مفهوم عشق باور نداشت و آن را حالتی از دیوانگی می‌دانست و باور داشت که راندولف بر اساس عشق، که حالتی از دیوانگی است، ازدواج می‌کند و تا چشم باز کند، خود را در زندگی‌ای رقت‌بار و ازدواجی نامیمون گرفتار خواهد دید.
pouria ansari
نتیجۀ مشاهدات وی این اندیشه را در ذهن او قوت بخشید که نژاد بریتانیایی برترین نژاد است. «هیچ چیز چشمگیرتر از برتری و استیلای سربازان بریتانیایی بر دیگر سربازهای حاضر در جبهه نیست.»
pouria ansari
به طور کلی، مردم و قهرمانان هر عصر، قهرمانان نسل‌های قبل از خود را تخریب می‌کنند و قطعاً تاریخ صحنۀ چنین فراز و فرودهایی است.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
چرچیل یگانه سیاستمدار بریتانیایی قرن بیستم است که به قهرمان ملی تبدیل شد و عاقبت‌به‌خیری را تجربه کرد.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
این کتاب سرگذشت سیاستمداری را به تصویر می‌کشد که در دوران قبل از جنگ بسیار دست‌کم گرفته می‌شد و در دوران پس از جنگ بیش از اندازه در بارۀ وی غلو شد. اما وی از دل تمام تلاش‌هایی که در تحقیر و بی‌آبرو کردن وی می‌کوشید، توانست جان سالم به در برد، به عنوان قهرمانی در دوران گذشته و حال در ذهن مردم جای گیرد.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
راندولف چرچیل در نامه‌ای سراسر خشم و تهدید فرزندش را نهیب زد که تمام رابطه‌اش را با وی قطع خواهد کرد و هشدار داد: «اگر نتوانی لگام زندگی سراسر پوچ، بی‌فایده و تهی خود را در دست بگیری و ایامی را که به بیهودگی در مدرسه سپری کردی، جبران نمایی به یک انگل حیف نان در جامعه تبدیل خواهی شد و یکی از صدها نفر شکست‌خورده‌ای خواهی بود که از مدارس بیرون آمده‌اند.»
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
چرچیل در بیست و یک سالگی خود را در کنار سربازانی دید که قیام مردم کوبا علیه استعمار اسپانیا را سرکوب می‌کردند. در کوبا بود که برای اولین‌بار به چشم خود می‌دید چگونه سربازها گلوله‌ها را باخشم و عصبانیت شلیک می‌کنند و در کوبا بود که به دو چیز معتاد شد: سیگار برگ کوبایی و قیلولۀ بعد از ظهر!
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
چرچیل به عنوان گزارشگر جنگ، زمانی که برای روزنامه‌ها می‌نوشت با دوگانگی‌هایی در باب ماهیت جنگ روبرو می‌شد و همان دوگانگی‌ها را بی‌پروا به قلم جاری می‌کرد و در نوشته‌های خبری خود تنها حقایق تلخ را به زبان می‌آورد.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۷۳-۷
تعداد صفحات۲۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۷۳-۷