با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر اثر پاول ادیسون

دانلود و خرید کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر

۲٫۹ از ۲۱ نظر
۲٫۹ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر  نوشته  پاول ادیسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر

«چرچیل؛ قهرمان پیش‌بینی‌ناپذیر» سرگذشت سر وینستون چرچیل(۱۹۶۵-۱۸۷۴)، سیاست‌مدار بزرگ بریتانیایی به قلم پاول ادیسون است. چرچیل بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵، یعنی در طول جنگ جهانی دوم، و بار دیگر بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست‌وزیر بریتانیا بود. او افسر ارتش بریتانیا نیز بود. چرچیل جایزهٔ نوبل ادبیات را هم در سال ۱۹۵۳ به‌خاطر «چیره‌دستی‌اش در توصیف وقایع تاریخی و زندگی‌نامه‌ای و نیز فصاحت بیانش در دفاع از آرمان‌های والای انسانی» دریافت کرد. از تألیفات او می‌توان به برای تجارت آزاد (۱۹۰۶)، لیبرالیسم و مسئله اجتماعی (۱۹۰۹) و بحران جهانی (۱۹۳۱-۱۹۲۳) اشاره کرد. چرچیل در ۹ آوریل ۱۹۶۳ با درخواست ریاست جمهور آمریکا، جان اف. کندی، و با تصویب کنگره آمریکا به‌عنوان «اولین شهروند افتخاری ایالات متحده آمریکا» انتخاب شد؛ ولی به دلیل ناتوانی جسمی در مراسم کاخ سفید حاضر نشد و پسر و نوهٔ او این افتخار را برای او دریافت کردند. مردم بریتانیا در رأی‌گیری نوامبر ۲۰۰۲ بی‌بی‌سی، سر وینستون چرچیل را به‌عنوان «بزرگ‌ترین بریتانیایی تمام تاریخ» انتخاب کردند. بخش کوتاهی از کتاب: عشق و علاقۀ چرچیل به امور نظامی حد و مرزی نداشت، حتا زمان‌هایی که غرق در اجرای برنامه‌های رفاهی یا درگیری با مجلس اعیان بریتانیا بود نیز از امور نظامی غافل نبود. در ۱۲۸۶، در رزمایش سالانۀ ارتش فرانسه حضور یافت و دو سال بعد، شاهد رزمایش ارتش آلمان بود و برای اولین‌بار از جبهۀ جنگ بلنهایم بازدید کرد. وی این اشتیاق خود را پنهان نمی‌کرد. روزی که در رژۀ گارد پدافند ملی بریتانیا در برابر ملکه حضور داشتند __ چرچیل و برادرش جک هر دو در این مراسم در التزام رکاب بودند __ چرچیل در برابر همسرش کلمنتاین از آرزوی قلبی و عمیق خود پرده برمی‌دارد، این‌که روزی بتواند این بخت را بیابد که مجدداً بر نیروهای نظامی فرمان براند، چرا که باور داشت بیش‌تر از سربازان حرفه‌ای در تاکتیک‌های نظامی خلاقیت دارد: «ایمان دارم این نبوغ نظامی در من ریشه دارد، اما هرگز از این واقعیت هراس نداشته‌ام که‌این ریشه‌های عمیق روزی با شکفته شدن شکوفه‌های سرخ‌رنگ به بار بنشیند».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
mosior
۱۳۹۶/۱۰/۱۲

متأسفانه مترجم تمام تاریخ‌ها را به شمسی برگردانده و این باعث سردرگمی بسیار می‌شود. غیر از وقایعی که مربوط به ایران هستند که لازم است هر دو تاریخ میلادی و شمسی ذکر شود، دلیلی ندارد برای یک شخصیت غربی، تاریخ

- بیشتر
کاربر ۱۳۴۵۶۷۵
۱۳۹۹/۰۹/۰۸

واقعا دلیل مترجم برای نوشتن تاریخ ها به سال شمسی چی می تونه باشه. حالا خوبه به هجری قمری ترجمه نکرده. به دلیل تاریخ های شمسی نمی تونی با وقایع ارتباط بر قرار کنی.

yazdaan
۱۴۰۰/۰۸/۱۶

وینستون چرچیل که بود؟ امپریالیست جوان؟ میانسالی لیبرال ؟ پیرمردی محافظه کار؟ مردی با روحیه خشن؟ سازش ناپذیر؟ بیماری با اختلال دو قطبی؟ انسانی افسرده؟ هنرمند؟ نقاش؟ پیرمردی با کودک درون فعال؟ بذله گو و شوخ؟ پیروز جنگ جهانی دوم؟ سیاستمداری با جملات قصار؟ موسس اسرائیل؟ دشمن ایران؟ سیاستمدار میلیتاریست؟ وارث سیاست ویکتوریایی؟ این کتاب(که خواندنش همانند رمان

- بیشتر
کاربر ۳۷۳۸۰۱۸
۱۴۰۰/۰۹/۲۹

اشتباهات تاریخی زیاد داره.جدا از جبهه گیری نویسنده ،مترجم تاریخ‌ها رو به شمسی نوشته.حین خواندن مدام باید محاسبه کنی تا بفهمی تاریخ میلادی کی بوده.آخه ما علاقمندان تاریخ وقایع جهانی رو همه به میلادی خوندیم ولی وقت خواندن کتاب هر

- بیشتر
کاربر ۳۲۰۲۹۲۵
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

بسیار عالی

سید احمد ماجدی زاده
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

شما را به خدا قسم نسخه های پی دی اف را هم اضافه کنسد

t.valavi
۱۴۰۰/۰۴/۱۴

چگونه یک جنایتکار را قهرمان خطاب می کنید؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷)
او مثال می‌زد که مثلاً همین جنگ اخیر، منشأ بسیاری از اکتشافات خیره‌کننده بوده است که کیفیت زندگی بشر را بهبود خواهد بخشید. در همین جنگ پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینۀ زهکشی و آبیاری به دست آمد، که تمام آن‌ها به سبب وقوع جنگ بوده است.»
محمدپوریا
چرچیل به شدت اصرار داشت که کشورهای پیروز در جنگ جهانی با آلمان با بزرگواری و گشاده‌دستی برخورد کنند و روابط حسنه‌ای را با آلمان برقرار سازند
امیر
وینستون چرچیل در جنگ جهانی دوم دو پیروزی شگرف به دست آورد؛ اول پیروزی بر آلمان نازی بود و دوم پیروزی بر بسیاری از منتقدان سرسختی که برای دهه‌ها افکار و عقاید او را به سخره می‌گرفتند و بر این باور بودند که ادعاهای او غلو شده‌اند و با این ترفند که او و افکارش برای بریتانیا و امپراتوری خطرناکند سرانجام او را از خانۀ شمارۀ ۱۰ خیابان داونینگ بیرون راندند.
امیر
قرار نیست در جهان به دنبال یافتن صلح باشیم، روح زندگی بدون کوشش و جد و جهد معنا نخواهد داشت، چنانچه روح مبارزه‌طلبی و برتری‌خواهی در جهان از بین برود هر آنچه تا کنون برای بهبود و پیشرفت زندگی بشر رشته شده، به یکباره پنبه خواهد شد. جنگ نوعی موتور پیشرفت بشر است، چرا که در آن معمولاً ملتی که برتر و بهتر است پیروز خواهد شد.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
بزرگ‌ترین درسی که چرچیل از جنگ آفریقا آموخت، آن بود که جنگ خطرناک‌تر از آن است که به دست ژنرال‌ها سپرده شود.
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
«کسانی که گمان می‌کنند نقش چرچیل یا دوران چرچیل به پایان رسیده است، از تاریخ درس نیاموخته‌اند و از طبیعت انسان شناختی ندارند. قدرت نبوغ و نوابغ را نمی‌دانند. نیروی عطشناک توده را برای داشتن رهبری توانمند درک نمی‌کنند. مردان سرنوشت‌ساز منتظر نمی‌مانند که برای آن‌ها دعوتنامه فرستاده شود، آن‌ها زمانی که احساس کنند وقت آمدن است، پا به عرصه می‌گذارند. آن‌ها از دیگران طلب نمی‌کنند تا وجود و هویتشان را به رسمیت بشناسند، آن‌ها خودشان به خودشان رسمیت می‌بخشند. مردان بزرگ، تقدیر بشریتند و آمدنشان اجتناب‌ناپذیر است.»
yazdaan
راندولف چرچیل در نامه‌ای سراسر خشم و تهدید فرزندش را نهیب زد که تمام رابطه‌اش را با وی قطع خواهد کرد و هشدار داد: «اگر نتوانی لگام زندگی سراسر پوچ، بی‌فایده و تهی خود را در دست بگیری و ایامی را که به بیهودگی در مدرسه سپری کردی، جبران نمایی به یک انگل حیف نان در جامعه تبدیل خواهی شد و یکی از صدها نفر شکست‌خورده‌ای خواهی بود که از مدارس بیرون آمده‌اند.»
کاربر ۱۴۰۰۹۵۶
چرچیل در جواب داد سخن سر می‌دهد که «بدون خونریزی صلح در جهان وجود نخواهد داشت و تمام زندگی جنگ است، جنگ برای بقا. بهترین مردان در بهترین زمان ممکن از دل جنگ‌ها بیرون آمده‌اند و بشر از رهگذر جنگ‌ها به پیشرفت‌های دلگرم‌کننده‌ای دست یافته است و تحت فشار جنگ است که انسان برای ارتقای سطح زندگی خود تلاش بیش‌تر می‌کند و زمانی که جنگ‌ها پایان می‌یابند، مردم همه چیز را سهل می‌گیرند و بی‌مبالات می‌شوند و تنها جنگ است که می‌تواند آن‌ها را به پیشرفت مجبور کند.»
javad javad
گیلبرت در بارۀ چرچیل چنین نتیجه‌گیری می‌کند: «بزرگ‌ترین ضعف چرچیل این بود که همیشه دلش می‌خواست کانون توجهات باشد و همه بدانند که او محور عالم است. البته چرچیل نمی‌توانست خودش را اصلاح کند. از سوی دیگر زمانی که به تاریخ نگاهی دوباره می‌اندازیم، پی می‌بریم که خودرأیی و خودشیفتگی بی‌حدومرز چرچیل در عمر سیاسی‌اش هم بزرگ‌ترین منبع پیروزی‌های خیره‌کننده‌اش و هم عامل خفت‌بارترین شکست‌هایش بوده است.»
Fatemeh Ghazanfari
جان چرچیل به مفهوم عشق باور نداشت و آن را حالتی از دیوانگی می‌دانست و باور داشت که راندولف بر اساس عشق، که حالتی از دیوانگی است، ازدواج می‌کند و تا چشم باز کند، خود را در زندگی‌ای رقت‌بار و ازدواجی نامیمون گرفتار خواهد دید.
محمدپوریا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۵
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۷۳-۷
تعداد صفحات۲۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۵
شابک-۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۷۳-۷