با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فعلا خوبم

دانلود و خرید کتاب فعلا خوبم

۴٫۶ از ۲۰۱ نظر
۴٫۶ از ۲۰۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فعلا خوبم  نوشته  گری دی اشمیت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فعلا خوبم

کتاب فعلا خوبم نوشته گری دی. اشمیت نویسنده آمریکایی داستان‌های کودکان و نوجوانان است. فعلا خوبم در سال ۲۰۱۳ منتشر شد.فعلا خوبم که در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشته با ترجمه آرزو احمی منتشر شده است.

درباره کتاب فعلا خوبم

داگلاس پسر ۱۴ ساله‌ای است که در سال ۱۹۶۸، در زمان جنگ ویتنام جایی در نیویورک زندگی می‌کند. پدر داگ با رییسش مشاجره می‌کند و از کارش اخراج می‌شود، در نتیجه داگلاس و خانواده‌اش به جای دیگری در نیویورک نقل مکان می‌کنند. فضای جدید برای داگلاس، ماجراهای جدیدی به همراه می‌آورد.

او در مدرسه جدیدش آغاز به یادگیری نقاشی می‌کند، به عنوان پیک کار می‌کند و به دلایل مختلفی مورد در مدرسه مورد تمسخر قرار می‌گیرد. یکی از برادرانش به دزدی از مغازه سخت‌افزاری متهم می‌شود و برادر دیگرش مجروح از جنگ ویتنام بازمی‌گردد.

فعلا خوبم روایت قرار گرفتن این پسر چهارده ساله‌ در وضعیت سخت اما واقعی دوران جنگ ویتنام است. این کتاب تصویری از حقیقت جنگ برای همه‌ مردم است.

خواندن کتاب فعلا خوبم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی آمریکا پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب فعلا خوبم

پدرم مرا نگاه کرد.

نگاهم را انداختم زیر و باقی‌ماندهٔ کتلتم را خوردم.

سه روز طول کشید تا وسایلمان را جمع کردیم. در این مدت مادرم حرف زیادی نزد. صبح روز اول فقط دو سؤال پرسید.

ـ چطوری می‌خوای به لوکاس بگی کجا می‌ریم؟

لوکاس برادر بزرگم بود که یک سال و نیم پیش دست از کتک زدن من برداشته بود و برای خدمت سربازی به ارتش ایالات متحده پیوسته بود تا برود و ویتنامی‌ها را کتک بزند. جایی توی یک دلتاست، اما بیشتر از این چیزی نمی‌دانیم، چون حق ندارد به ما بگوید کجاست و خیلی هم برایمان نامه نمی‌نویسد. که از نظر من مشکلی نیست.

پدرم سرش را از روی بشقابش که دو تا تخم مرغ نیمرو تویش بود بلند کرد. با لحنی که باعث می‌شد آدم حس کند ابله‌ترین آدم دنیاست گفت: «چطوری می‌خوایم به لوکاس بگیم کجا می‌ریم؟ از طریق شرکت پست ایالات متحده. بعدم، نگفتم عسلی؟» بشقاب نیمرو را کنار زد، فنجان قهوه‌اش را برداشت و از پنجره بیرون را نگاه کرد. گفت: «هیچ دلم برای اینجا تنگ نمی‌شه.»

مادرم با صدای خیلی آرام پرسید: «می‌خوای یه کامیون کرایه کنی؟»

پدرم یک جرعه قهوه نوشید. بعد یک جرعهٔ دیگر.

گفت: «ارنی اکو یه کامیون از آسیاب می‌گیره و می‌یاد اینجا.»

مادرم چیز دیگری نپرسید. 

یکی از آن روزهای تابستانی، پدرم چند جعبه با خودش آورد، یکی از آن روزهایی که هوا گرم‌تر از آن است که آسمان آبی باشد و تنها چیزی که از دستش برمی‌آید مه سفید گرم است. همه‌چیز داشت عرق می‌کرد و آدم با خودش فکر می‌کرد اگر می‌رفتی بالا (منظورم خیلی بالاست) بالاترین صندلی‌های ورزشگاه یانکی، شاید آنجا بادی می‌آمد، اما جای دیگر نه. پدرم جعبه‌ای دستم داد که هنوز بوی موزهایی را می‌داد که از کشوری اسپانیایی‌زبان آورده بود و گفت هرچی دارم بریزم توش و هرچی هم که جا نشد باید بیندازم دور. همه‌چیز را ریختم توش، همه‌چیز غیر از کلاه جو پپیتون، چون ته جویی زیر باران بود، چیزی که اگر برایتان مهم باشد حتماً یادتان مانده.

که چی؟ که چی؟ خوشحالم که از اینجا می‌رویم.

booklover
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

بعضی از کتابارو باید خوند.نه فقط به خاطر اینکه عالین.فقط به خاطر اینکه تو موقعیتای خاص قرار بگیری.کسایی رو درک کنی که هیچ وقت نمیتونی جاشون باشی و ممکنه قضاوتشون کنی. داگ هم ازین تیپ ادماس که باید حرفاشو شنید...حساشو درک‌کرد

- بیشتر
A
۱۳۹۹/۰۵/۲۹

چی بگم داگلاس؟ من با تو زندگی کردم، گریه کردم، خندیدم... تو قطعا یکی از آدمایی هستی که به محض اینکه ببینمت بغلت میکنم... شبیه برادری هستی که همیشه آرزوشو میکردم:)) احساسم نسبت به این کتاب واقعا قابل وصف نیست... به شدت از جنگ چهارشنبه

- بیشتر
Hana
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

کتاب زیبایی بود... من هم فعلا خوبم!

mobina
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

این کتاب خیلی خوبه وازنظرم این خیلی جالبه که کتاب از زبان شخصیت اصلی است .ممنون

♡☆
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

کتاب قشنگیه درباره ی زندگی یک بچه هست که از زبان خودش داستان زندگیه خودش را براتون تعریف می کنه👏🏻👌🏻👍🏻💖😘😊

armdamani
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

عالی

parnian
۱۳۹۹/۱۰/۲۷

این کتابرو خوندم و بعضی از قسمتاش کاملا میتونستم احساسات شخصیت اصلی رو درک کنم. درکل خوشم اومد

Hedieh
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

خیلی دوست داشتنی بود

سایه
۱۳۹۹/۰۱/۱۷

عالی

FOOTBALL JAZIRE
۱۳۹۶/۰۸/۱۵

عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵۸)
می‌دانید چه حالی دارد که توی شب بدوید، در حالی که بچه‌ای توی بغلتان است که گریه می‌کند، اما نمی‌تواند گریه کند چون نمی‌تواند نفس بکشد، و می‌دوید و می‌دوید و نمی‌دانید این عرق شماست یا او و او وحشت‌زده به شما خیره شده و به شما باور دارد، اما شما به خودتان باور ندارید
مهدی
می‌دانید بستنی پرتقالی در یک روز پاییزی آفتابی، وقتی شکمتان پر از جوجه‌کباب است و مادرتان دارد مثل قدیم می‌خندد و نگاه که می‌کنید می‌بینید پدرتان بعد از مدت‌های طولانی طولانی طولانی دستش را گرفته چه حالی دارد؟
farez
«پیر شدن هیچ لذتی نداره مگه اینکه تا اون موقع کمی خوش گذرونده باشی.»
Marie Rostami
هنرپیشه‌های هالیوود حاضر بودند آدم بکشند تا لبخندی مثل لبخند مادرم داشته باشند، دروغ نمی‌گویم.
هاجیك (آلوین)
هوا گرم‌تر از آن است که
Negar.hsp
پرنده داشت سقوط می‌کرد و توی دنیا هیچ کس و هیچ چیز اهمیتی به این موضوع نمی‌داد. این ترسناک‌ترین تصویری بود که تا حالا دیده بودم. و زیباترین.
farez
گاهی حتی وقتی بقیهٔ چیزها خراب است، یک چیز دیگر هم خراب می‌شود.
A.S
می‌بینید وقتی حالتان خوب است چطور هیچی درست پیش نمی‌رود؟
هاجیك (آلوین)
لوییس می‌گوید: «اگر فقط بچه‌ها از کتابی لذت ببرند، معلوم است که کتاب بدی است.» دبلیو، اچ اودن تأکید می‌کند: «کتاب‌های خوبی وجود دارند که تنها برای بزرگسالان هستند، اما کتاب‌های خوبی که تنها برای کودکان باشند نه.» فکر می‌کنم حق با آنهاست. بالاخره کتابی که با بچه‌های کم‌سن ارتباط برقرار کند، با بزرگسالانی هم که زمانی در همان سن و سال بودند، ارتباط برقرار می‌کند.
elham
یادتان هست بهتان گفتم وقتی همه‌چیز خوب پیش می‌رود، معمولاً معنی‌اش این است که اتفاق بدی خواهد افتاد؟ حقیقت دارد. از مرغ دریایی پشت‌سیاه بپرسید.
مهدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۲۶۴-۵‬
تعداد صفحات۴۶۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۹۶-۲۶۴-۵‬