با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کویر، انسان، سکوت

دانلود و خرید کتاب کویر، انسان، سکوت

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کویر، انسان، سکوت  نوشته  علی شریعتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کویر، انسان، سکوت

«کویر ،انسان، سکوت» گزیده‌ای از سخنان دکتر علی شریعتی(۱۳۵۶-۱۳۱۲)، روشنفکر دینی معاصر، به کوشش محسن نیک‌بخت است. جمله‌های آمده در این کتاب، از نوشته‌ها و آثار گوناگون علی شریعتی برداشت شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: ملّیّت، یک احساس است و یک عینیّت مادی نیست ... اگر ما احساس نکنیم، ملّیّت وجود نخواهد داشت (من وقتی کسی را هم‌وطن خود می‌دانم که احساس هم‌وطنی در من و او زنده باشد و به میزانی که قوی‌تر می‌شود این پیوند هم‌وطنی بیشتر می‌شود). هرگاه به احساس‌های انسانی حمله می‌شود، بیشتر قوی می‌گردد. در این دوره، بیش از همه وقت، احساس ملّیّت در برابر حملۀ عرب بیدار شده، زیرا حملۀ عرب، تها حمله به حکومت ایران نبوده، بلکه حمله‌ایست که حکومت، مذهب، تاریخ، زبان و هم فرهنگ ایران را کوبیده و به‌طور کلی، حمله‌ایست که می‌خواهد همه‌چیزش را بگیرد و تغییر دهد. بازشناسی هویت ایرانی__ اسلامی__ ص ۹۹
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
انسان به میزانی که می‌اندیشد، انسان است؛ به میزانی که می‌آفریند، انسان است؛ نه به میزانی که آفریده‌های دیگران را نشخوار می‌کند.
مائده
انسان به میزانی که می‌اندیشد، انسان است؛ به میزانی که می‌آفریند، انسان است؛ نه به میزانی که آفریده‌های دیگران را نشخوار می‌کند.
کاربر ۶۳۱۹۷۵
مرگی که ضرری برای هیچ‌کس نداشته باشد، بی‌ارزش‌ترین مرگ‌ها است. منطق، چنین مرگی را پوک می‌داند، چون به کار مردم و زندگی نمی‌آید.
سعید
زمانی فرهنگ به وجود می‌آورد که این فکر تازه، در روح پخته بشود، و برای [پخته شدن] این عقیده در وجدان جامعه [در جهت] تکوین فرهنگ، نهضت احتیاج زیادی به زمان دارد ... فرهنگ، روحی دارد که در ذائقه، رفتار، هنر، ذوق و... دخالت می‌کند و حل می‌شود.
سعید
و انسان به میزانی که می‌اندیشد، انسان است؛ به میزانی که می‌آفریند، انسان است؛ نه به میزانی که آفریده‌های دیگران را نشخوار می‌کند.
فاطمه بانو

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۵۹-۲‬‬
تعداد صفحات۳۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۲۵۳-۰۵۹-۲‬‬