با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مسیر سبز

دانلود کتاب مسیر سبز

۳٫۸ از ۲۰ نظر
۳٫۸ از ۲۰ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مسیر سبز

« گاهی اوقات به هیچ‌وجه تفاوتی میان نجات و نفرین وجود ندارد، میان رستگاری و لعنت شدگی.»

در زندان کوهستان سرد، در ردیف سلول‌های تک و تنها و به صف شده، که به مسیر سبز شهرت دارد، جانیان، قاتلان و مفسدان مرگ را انتظار می‌کشند. با نگهبانانی گاه خوش‌ذات مانند پال ادگامب و گاه بیمار و سادیستی مانند پرسی وتمور. با این حال و در طول سالیان، گناهکار و بی‌گناه، خوب یا بد، هیچ یک زندانی‌ای چون جان کافی را تاکنون ندیده‌اند. مجرمی که به دلیل تجاوز و سپس قتل دو دختر بچه به مرگ محکوم شده است. آیا کافی شیطانی است در لباس انسان؟ و یا اون یک موجودی بسیار بسیار متفاوت است؟

«مسیر سبز»داستانی نوشته استیون کینگ(-۱۹۴۷) داستان‌نویس و فیلمنامه‌نویس آمریکایی است. این فیلمنامه در سال ۱۹۹۹ الهام‌بخش ساخت فیلمی هالیوودی با همین عنوان و با بازیگری تام هنکس شد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

من از واژهٔ پُلی متنفرم، اما برَد کماکان مرا به این نام صدا می‌زند. من نیز دیگر از او درخواست نمی‌کنم که این کار را انجام ندهد. دُلِن از جملات قصار دیگری نیز استفاده می‌کند - نه صرفاً ضرب‌المثل. «می‌توان اسب را تا کنار آب بُرد، اما نمی‌توان او را مجبور به نوشیدن کرد»؛ «می‌توان به تن اسب لباس پوشانید، اما نمی‌توان او را وادار به حرکت کرد». برَد نیز از نظر حماقت، خشکه‌مغزی، و ملالت‌آوری همچون پِرسی وتمور است.

به هنگام بیان سخنان نغزش در مورد آلزایمر، مشغول تِ کشیدن کف اتاق آفتاب‌گیرِ سرتاسر شیشه‌ای بود، محل مرور نوشته‌های پیشینم. کلی کاغذْ سیاه کرده‌ام، و پیش از پایان داستانم نیز کلی کاغذ سیاه خواهم کرد.

- می‌دانی، آلزایمر واقعاً چیست؟

- نه، اما مطمئنم که تو به من خواهی گفت، برَد.

- همان ایدزِ پیرهای خِرِف است.

این را گفت، و از خنده منفجر شد، قاه‌قاه‌قاه‌قاه! درست همان عملی که پس از نقل لطیفه‌های مسخره‌اش انجام می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
*لپی*
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

من این کتاب رو توی طاقچه نخوندم ولی دریک کلام میشه گفت یکی ازبهترین کارهای کینگ هست فیلمش هم قشنگه ولی به نظرم کتابش بهتره.

R Ka
۱۳۹۶/۱۲/۲۴

با اینکه سال ها از تماشای فیلم مسیر سبز می گذرد اما هنوز داستان را با جزئیات به خاطر دارم!. چنان خوش ساخت بود که از خواندن کتاب بی نیازم کرد. داستان زیبا و پر مفهومی دارد.

Marie Rostami
۱۳۹۶/۱۰/۲۹

عجب ذهنی داره استفن کینگ. اینهمه ایده های جالب و ترسناک و سرگرم کننده. یه جمله شو دوس دارم که میگه fiction is a truth in the lie.

نازنین نوروزی
۱۳۹۶/۰۶/۰۵

واقعا داستان جذاب و ترسناکی داره!!! انقدر جزییات رو دقیق توصیف میکنه و در مورد هر چیزی توضیح میده که میتونی رنج شخصیت ها رو حس کنی...مثل این میمونه که داری کابوس یکی دیگه رو از نزدیک نگاه میکنی! و

- بیشتر
ashkan711
۱۳۹۶/۰۶/۰۴

فیلمش عالیه...حتما کتابش ازفیلمشم بهتره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
ماساچوست، پونِل و مِین نیز سفر کرد.
کاربر ۱۰۰۴۴۳۶

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۷۶۴۰-۵۲-۷
تعداد صفحات۶۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۸,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۷۶۴۰-۵۲-۷