با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرده جهنم

دانلود و خرید کتاب پرده جهنم

۴٫۹ از ۱۴ نظر
۴٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرده جهنم  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرده جهنم

«پرده جهنم» نوشته رینوسوکه آکوتاگاوا(۱۹۲۷-۱۸۹۲)، نویسنده ژاپنی است. این کتاب دربردارنده دو داستان کوتاه به نام‌های «پرده جهنم» و «تار عنکبوت» است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «کانداتا در اعماق جهنم به همراه سایر گناهکاران بارها و بارها در تالاب خون فرو رفته و غرق می‌شد. تا هرجا که چشم کانداتا کار می‌کرد تاریکی مطلق بود و تنها نور ضعیفی که گهگاه ظلمت را می‌شکافت، انعکاس سوزنی بر روی کوهستان وحشتناک سوزن‌ها بود که رفتن به آنجا سرنوشت بدتری را برایش رقم می‌زد. همه جا را سکوت سنگینی فرا گرفته بود و تنها صدای ضعیفی که گاه این سکوت را می‌شکست، فریادهای خفه یک دوزخی بود. همان طور که می‌توانید تصور کنید، کسانی که به این نقطه از جهنم افتاده‌اند چنان در هفت طبقه دیگر جهنم شکنجه شده و عذاب کشیده‌اند که دیگر توانی برای فریاد زدن ندارند. سارق بزرگ کانداتا صرفا همچون وزغی در حال مرگ سر از تالاب خون بیرون می‌آورد و بار دیگر در آن فرو می‌رفت. و بچه‌ها، فکر می‌کنید بعدش چه اتفاقی افتاد؟ بله، هنگامی که سرش را از تالاب بیرون آورد به صورت اتفاقی سرش را به سوی آسمان بالای تالاب دوخت و تار عنکبوت نقره‌ای درخشان را دید، تار ظریف و بسیار نازکی که مخفیانه از آن بهشت بالای بالا به درون این ظلمت برای او پائین فرستاده شده بود. کانداتا از فرط خوشحالی دست‌هایش را برهم کوبید. اگر فقط می‌توانست این رشته را گرفته و از آن بالا برود، آن گاه احتمال داشت که از این جهنم بگریزد. و چه بسا که حتی وارد بهشت بشود. آن گاه دیگر هرگز از کوه سوزن به پائین غلتانده و یا به درون تالاب خون افکنده نمی‌شد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
Zahra Bayandor
۱۳۹۸/۱۰/۱۱

بسیار عالی

بنده ولایت
۱۴۰۰/۰۱/۲۶

کتاب عالی البته از پدر داستان کوتاه ژاپن غیر اینم‌ انتظار نمیرفت 😎👋 طاقچه جان لطفا از همین بزرگوار راشومون رو هم بزار دمت گرم 🤗 احتمالا نشر امیرکبیر داشته باشدش😉

کاوه
۱۳۹۵/۰۶/۱۱

یه داستان درباره عملیات فرار از جهنم و یکی درباره نقاشی که قراره تصویر جهنم رو بکشه و تو این راه افراد زیادی قربانی میشوند.بسیار زیبا.

*Heidary.3.#
۱۳۹۵/۰۷/۲۸

خیلی قشنگه

🆀🅴🆄
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

کتاب جالبی بود خیلی زیبا توصیف احساسات و صفات انسانها رو به قلم درآورده بود و البته مثل اکثر نویسندگان ژاپنی پایانی دور از انتظار و بدون توجیه داشت و خواننده رو به فکر فرو میببره

مهدیه حاجی حسینی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

قرار نیست خود اتفاق غافلگیری رو یه وجود بیاره، از همون توصیف خود پرده مشخصه که چه اتفاقی قرار بیفته. اون چیزی ک غافلگیرت میکنه بی شرمی اتفاق افتادنشه. چطور چنین اتفاق بی رحمانه ای به همین سادگی رخ میده؟

- بیشتر
لیلا مرادی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

به عنوان کسی که تا الان هیچ علاقه ای به داستان کوتاه نداشته باید اعلام کنم که کتاب جذاب و جالبی بود و اگه امکانش باشه بازم از این نویسنده کتاب خواهم خوند.

afshar
۱۳۹۵/۰۸/۱۰

خیلیییییییی خوبه

mania552
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

میشه از همین نویسنده راشومون رو هم بذارید؟ البته مجموعه داستانش رو نشر امیر کبیر بود فکر کنم ...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۶۷-۰‬
تعداد صفحات۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۸۶۷-۶۷-۰‬