با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روزگار سخت

دانلود و خرید کتاب روزگار سخت

۳٫۵ از ۸ نظر
۳٫۵ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روزگار سخت  نوشته  چارلز دیکنز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روزگار سخت

«روزگار سخت» رمانی از چارلز دیکنز(۱۸۷۰-۱۸۱۲)، نویسنده برجسته انگلیسی است. هم عنوان کتاب و هم روند داستان هردو نشانگر علاقه و آشنائی دیکنز به دردها و آلام مردمان عادی است. داستان‌های او به‌طورکلی و «روزگار سخت» بالاخص پر از نشانه‌هایی از عادات، رسوم، ساختار اجتماعی و حوادث دوران خود است. با اندکی دقت و مطالعه در زندگی نویسنده و روند ادبیات انگلیس در نیمه قرن نوزدهم به وضوح می‌بینیم که چرا و چگونه آثار او اینگونه طرفدار داشته و دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «خانم اسپارسیت خستگی‌ناپذیر، سرما خورده و با صدایی که جز فس و فسی از آن باقی نمانده بود، و در حالی که قامت بزرگ منشانه‌اش در زیر بار عطسه‌های پی در پی خمیده شده بود و بیم شکستن آن می‌رفت، آن قدر دنبال ارباب خود به این در و آن در زد تا بالاخره او را در شهر صنعتی پیدا کرد. در آنجا، در هتل سنت جیمز هر چه را که دیده و ندیده بود با بزرگ منشی تمام بیرون ریخت. و این زن اصیل پس از این که مأموریت خود را با کمال وفاداری به پایان رسانید سرخود را روی شانه آقای باندربی نهاد و از حال رفت. اولین کار آقای باندربی جدا کردن او از خود و خواباندن او روی زمین بود تا در آن‌جا مراحل مختلف ناراحتی را تحمل کند. سپس تصمیم گرفت او را به هوش آورد و این عمل را با انواع کمک‌های اولیه‌ای که می‌دانست از قبیل پیچاندن شست و کشیدن دست و خالی کردن سطل آب روی صورت و ریختن نمک در دهان انجام داد. بالاخره بعد از این که در اثر این همه مراقبت به هوش آمد (که خیلی هم به سرعت انجام گرفت)، او را با عجله سوار بر ترن، گرسنه و تشنه و نیمه جان به کوک‌تاون آورد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
:-)
۱۳۹۶/۰۷/۱۶

رمان روزگار سخت شامل سه قسمت (کتاب) که پشت سر هم هستند.چارلز دیکنز به خاطر خلق شخصیت ها ماندگار و منحصر به فرد در بین رئالیسم خوان ها محبوبیت گرفته و بعد از شکسپیر بهترین نویسنده ی انگلیسی شناخته شده.در

- بیشتر
نَعیمَ‌ک
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

به عظمت و بزرگی "داستان دو شهر" و "آرزوهای بزرگ" نیست. و که کسانی که برای اولین بار می‌خواهند داستانی از دیکنز بخوانند پیشنهاد نمی‌کنم.

Kiyarash Tavakoli
۱۳۹۹/۱۲/۱۳

خیلی جالب و آموزنده بود مثل باقی آثار دیکنز

محمد
۱۳۹۵/۰۸/۱۵

بخدا قسم اگه قیمتش مثلا 3000 تومن بود دانلود این کتاب شاید 1000 برابر میشد و سود شما خیلی بیشتر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
ساکنین آن مردمانی بودند که آن‌ها هم شبیه هم بودند ــ همه با هم به‌خانه می‌آمدند و برای انجام کاری که شبیه هم بود، همزمان از خانه خارج می‌شدند ــ با صدای پاهایی یکسان روی پیاده‌روهایی یکسان. مردمانی که امروزشان مثل دیروز و فردا و امسالشان کپیه پارسال و سال آینده بود.
نَعیمَ‌ک

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۲۷-۰
تعداد صفحات۴۷۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۵۲۷-۰