با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب چرا ماهی ها وجود ندارند اثر لولو میلر

دانلود و خرید کتاب چرا ماهی ها وجود ندارند

داستان فقدان، عشق و نظم پنهان زندگی

۳٫۳ از ۲۸ نظر
۳٫۳ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا ماهی ها وجود ندارند  نوشته  لولو میلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چرا ماهی ها وجود ندارند

کتاب چرا ماهی‌ ها وجود ندارند، اثری از لولو میلر با ترجمه محمدرضا شفایی است که در انتشارات میلکان به چاپ رسیده است. این کتاب داستانِ فقدان، عشق و نظم پنهان زندگی است و از راه‌های مقابله با آشوب‌های زندگی می‌گوید. 

درباره کتاب چرا ماهی‌ ها وجود ندارند

آشوب‌ها تنها چیزی هستند که می‌توانیم با اطمینان و با خیال راحت بگوییم همیشه وجود دارند، به وجود می‌آیند، بزرگ‌ و بزرگ‌تر می‌شوند و توان و انرژی برای مقابله با آن را از ما می‌گیرند. آشوب‌ها نظم را برهم می‌زنند و در واقع این یکی از قوانین طبیعت است. نمی‌توان راه فراری از آن جست. شاید آدم‌های عاقل این را مانند یک حقیقت بپذیرند و خیال جنگ و مبارزه با آن را از سر به‌در کنند. اما اگر کسی پیدا شود که به مبارزه با آن برخیزد چطور؟

دیوید استار جردن کسی بود که تصمیم گرفت دست به این کار بزند. او که دانشمند بود، نتیجه سال‌ها تحقیق و پژوهشش را در شیشه‌هایی با نام و مشخصات نگهداری می‌کرد. اما درست زمانی که زلزله، نتیجه سال‌ها زحمت او را به تکه‌هایی از شیشه شکسته و توده درهم و برهمی از بافت‌ها درآورد، او اولین کاری را انجام داد که به ذهنش رسیده بود. هر پلاکی را که حاوی نام و مشخصات بود، به بدن همان موجودی دوخت که متعلق به آن بود. 

هرچند این کار او را ما ممکن احمقانه، ابلهانه و یا کوتاه‌بینانه ببینیم اما درست در زمانی که ناامیدی وجودمان را فرامی‌گیرد، مانند یک کورسوی امید می‌شود که می‌درخشد. 

لولو میلر در کتاب چرا ماهی ها وجود ندارند، ما را به سفری در دل زندگی دیوید استار جردن می‌برد و از روش او برای مقابله و مبارزه با آشوب‌های زندگی می‌گوید. 

کتاب چرا ماهی‌ ها وجود ندارند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

چرا ماهی ها وجود ندارند کتابی است برای تمام ما تا یاد بگیریم آشوب‌های زندگی را بشناسیم و قدرت ایستادگی دربرابر آن‌ها را به دست بیاوریم.

بخشی از کتاب چرا ماهی‌ ها وجود ندارند

بعد از مرگ روفس، نوشته‌های دیوید رنگارنگ می‌شود. نقاشی‌های دقیقی می‌کشید از گل‌های وحشی و سرخس‌ها و عشقه‌ها و بوتهٔ تمشک؛ و گویی هر خرده‌ریزه‌ای که می‌توانست از طبیعت و از جهان جدا کند. هرچند نقاشی‌ها هنرمندانه نیستند؛ به زحمت کشیده شده‌اند و پر از سیاهی‌های مداد، لکه‌های جوهر، جای پاک‌کن و پارگی‌های کوچک از رنگ‌آمیزی‌های پرفشار هستند؛ اما با وجود ناپختگی‌های هنری، کاملاً وسواسش، درماندگی‌اش، و تلاش نسبتاً زورکی‌اش مشخص است که می‌خواهد آن اَشکال ناشناخته را به هر ترتیبی ضبط کند. پای تک‌تک نقاشی‌ها هم یک نام علمی آورده است، اما حرکت جوهر، اینجا ناگهان روان‌تر می‌شود و حروف گردش متبحرانه‌ای دارند. کامپانولا روتوندی‌فولیا. کالمیا گلائوکا. آستراگالوس کانادنسیس. به‌زبان‌آوردن این نام‌ها و این اعلان‌های لاتینی، برای دیوید نوعی حس غلبه و پیروزی، به همراه داشت، او آن حس را چنین توصیف می‌کند: «اسامی‌شان مثل عسل‌اند روی لب‌هایم.»

راستی، روان‌شناسان دربارهٔ این مرهم شیرین که گردآوری مجموعه‌ها می‌تواند در مواقع رنج و اندوه به ارمغان بیاورد، پژوهش‌ها کرده‌اند. ورنر مونستربرگر، روان‌شناسی که ده‌ها سال است به مجموعه‌داران وسواسی مشاوره می‌دهد، در کتاب مجموعه‌داری: عشقی سرکش، می‌نویسد: این عادت اغلب پس از نوعی «محرومیت یا فقدان یا آسیب‌پذیری» تشدید می‌شود؛ و هر یافتهٔ تازه‌ای برای مجموعه، مجموعه‌دار را از انفجار مست‌کنندهٔ یک «قدرت مطلق خیالی» پر می‌کند. فرانسیسکا لوپز-تورسیاس، که سال‌هاست در دانشگاه گرانادا روی مجموعه‌داران تحقیق می‌کند، از پدیدهٔ مشابهی سخن می‌گوید: افرادی که دچار تنش یا اضطراب هستند برای تسکین دردشان به گردآوری مجموعه‌ها روی می‌آورند. او می‌نویسد: «افراد وقتی دچار این حس بی‌کفایتی فردی هستند، گردآوری بیمارگونه کمک می‌کند احساس بهتری کنند.» مونستربرگر هشدار می‌دهد که تنها خطر این کار ــ مثل هر وسواس دیگری ــ این است که ظاهراً مرزی وجود دارد که با عبور از آن، این عادت از «نشاط‌آور» به «ویرانگر» بدل می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
boustani
۱۴۰۰/۰۶/۰۵

فوق العاده بود. فراتر از داستان بود و بسیار نثر جذاب و روانی داشت. بخصوص که محتوای علمی و فلسفی داره و در بسیاری از سطرها و جملات ش داره آموزش میده که چطور نگاهمون رو به زندگی تغییر بدیم

- بیشتر
سقراط
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

خب نثر خوبی داشت همینطور کتاب خوبی و اینکه محتوای کتاب خیلی دقیق بود و معلوم بود نویسنده برای کتاب تحقیق کرده بداهه پردازی هم توی کتاب ندیدم و حس خوبی از خوندن کتاب بدست اوردم ، مخصوصا جاهایی که

- بیشتر
𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

«چرا ماهی‌ها وجود ندارند» که لس‌آنجلس تایمز آن را کتابی «استثنایی» و وال ‌استریت ژورنال آن را «فریبنده» توصیف می‌کند، اولین اثر لولو میلر، روایتگر قصه‌ی عشق، آشوب، وسواس علمی و شاید حتی قتل است. دیوید استار جردن آرایه‌شناس بود؛ مردی

- بیشتر
سپیده
۱۴۰۱/۰۷/۱۰

این کتاب رو توصیه میکنم برای کسانی که مثل من دوست دارند در زمینه روانشناسی مطالعه کنند ولی حوصله شان سر میرود... نویسنده، زندگی نامه‌ی دیوید استار جردن را به روشی برایتان بازگو میکند که انگار با یک منتقد نشسته

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۵)
چشم‌ها، اندام‌های عجیبی هستند، به آدم‌های مختلف چیزهای متفاوت نشان می‌دهند.
ali ns
گفت: «بزرگ‌شدن یعنی یاد بگیریم حرف‌هایی که دیگران درباره‌مون می‌زنن رو دیگه باور نکنیم.»
marziii
ارادهٔ انسان است که تقدیر را شکل می‌دهد.
hasti
«بزرگ‌شدن یعنی یاد بگیریم حرف‌هایی که دیگران درباره‌مون می‌زنن رو دیگه باور نکنیم.»
mt
مغزی که آن‌قدر امیدوار باشد، آن‌قدر تحت تأثیر بلندپروازی‌های وهم و خیال باشد، می‌تواند وسیله‌ای برای افراد شرور شود.
f.z
جمله‌ای که به ویلیام باتلر ییتس منسوب است و همیشه آن را روی دیوارم نگه داشته‌ام؛ می‌گوید: «دنیای دیگری هست، ولی در همین دنیاست.»
f.z
حس می‌کردم چیزی را به دست آورده‌ام که فکر می‌کردم اصلاً نمی‌تواند وجود داشته باشد. پناه.
نیلوفر
«تلاش برای باور به چیزی که می‌دانیم حقیقت ندارد»(۳)
f.z
در فلسفه تفکری هست که می‌گوید چیزها وجود ندارند تا زمانی که نام‌گذاری شوند. (۱)
کاربر ۸۰۳۸۴۹
حتی بالاترین موجودات هم اگر مراقب نباشند ممکن است از جایگاه و پله‌شان سقوط کنند و عادت‌های بد بتوانند به نحوی باعث انحطاط فیزیکی و فکری کل گونه شوند.
f.z

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۷۱-۲
تعداد صفحات۲۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۱۷۱-۲