با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیرمرد و دریا

دانلود و خرید کتاب صوتی پیرمرد و دریا

۳٫۳ از ۶ نظر
۳٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پیرمرد و دریا  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا یکی از مشهورترین آثار ارنست همینگوی است. این داستان درباره پیرمردی به نام سانتیاگو است. او آرزو دارد پیش از مرگش بزرگ‌ترین ماهی عمرش را صید کند و رسیدن به این آرزو برایش سخت و گران تمام می‌شود. 

این کتاب جایزه ادبی پولیتزر را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد و یکی از دلایل دریافت جایزه نوبل ادبی برای همینگوی نیز به شمار می‌رود. نسخه صوتی این داستان زیبا را با ترجمه مهدی افشار و صدای زیبای مهبد قناعت پیشه بشنوید و همراه با سانتیاگو به دریا سفر کنید.

درباره کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب پیرمرد و دریا، مهم‌ترین اثر ارنست همینگوی، داستان زندگی و تلاش‌سانتیاگوی ماهیگیر است. سانتیاگو، ماهیگیر پیر کوباییسه ماه گذشته، نتوانسته حتی یک ماهی بگیرد اما روزی در دل دریا و برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی بزرگ، وارد یک نبرد بزرگ می‌شود. جنگی که مانند مبارزه‌ مرگ و زندگی است. این نبرد نابرابر، عظمت دریا و آسیب‌پذیری انسان در مقابل طبیعت وحشی را نشان می‌دهد.

ارنست همینگوی با این رمان، به درجه‌ تازه‌ای از آگاهی رسیده است. او تا پیش از این و در آثار دیگرش از آسیب‌پذیری آدم‌های سرسخت و شجاع سخن گفته بود اما در پیرمرد و دریا  از سرسختی یک پیرمرد ناتوان سخن می‌گوید. 

کتاب صوتی پیرمرد و دریا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن این کتاب صوتی را به تمام علاقه‌مندان آثار ادبی بزرگ جهان پیشنهاد می‌کنیم. اگر از رمان‌های خارجی لذت می‌برید، پیرمرد و دریا یک انتخاب خوب برای شما است.

درباره ارنست همینگوی

ارنست همینگوی با نام کامل ارنِست میلر هِمینگوی ۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹ متولد شد. او که برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات و از نویسندگان تاثیرگذار و معاصر آمریکا به شمار می‌رود از پایه‌گذاران یکی از انواع ادبی، موسوم به وقایع‌نگاری ادبی به شمار می‌رود. آثار همینگوی به زبان‌های مختلفی از جمله فارسی ترجمه شده‌اند و به دلیل قدرت او در بیان وقایع و توصیف شخصیت‌های داستانی، لقب پدر ادبیات مدرن را به همینگوی دادند. 

از آثار مشهور او می‌توان به پیرمرد و دریا، وداع با اسلحه، پاریس جشن بیکران و تپه‌های سبز آفریقا اشاره کرد.

همینگوی در ۲ ژوئیه ۱۹۶۱ با شلیک اسلحه شکاری محبوبش، به زندگی‌اش پایان داد.

درباره مهدی افشار 

مهدی افشار در سال ۱۳۲۶  متولد شد. او مترجم زبان انگلیسی و استاد دانشگاه علامه طباطبایی و هرمز رشدیه و همچنین مترجم رسمی قوه قضائیه است. او تا کنون آثار بسیاری از نویسندگان جهان را به فارسی ترجمه کرده است.

از میان کتاب‌های ترجمه شده مهدی افشار می‌توان به پیرمرد و دریا و وداع با اسلحه (ارنست همینگوی)، جین ایر (شارلوت برونته)، دختر کشیش (جرج اورول)، دوئل (آنتوان چخوف)، گتسبی بزرگ (اسکات فیتزجرالد) و موش‌ها و آدم‌ها (جان اشتاین‌بک) اشاره کرد.

درباره مهبد قناعت پیشه

مهبد قناعت‌ پیشه، گوینده، دوبلور و بازیگر، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۶۵ متولد شد. در رشته دامپزشکی تحصیل کرد و در دوره‌های صداسازی آواز سنتی کویندگی و دوبله شرکت کرده است. او در رادیو ایران و رادیو صبا به همکاری مشغول است. برای بسیاری از برنامه‌های تلویزیون گویندگی می‌کند. 

مهبد قناعت پیشه علاوه بر این فعالیت‌ها، در صداپیشگی تیزر برای شرکت‌های مختلف نیز حضور داشته است و کتاب‌های صوتی بسیاری نیز با صدای او منتشر شده‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶۴٫۳ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶۴٫۳ مگابایت