با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موش‌ها و آدم‌ها

دانلود و خرید کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

۴٫۱ از ۱۶ نظر
۴٫۱ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها  نوشته  مهدی افشار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

«موش‌ها و آدم‌ها» رمانی از جان اشتاین‌بک، نویسنده توانای آمریکایی، برنده نوبل ۱۹۶۲ و خالق «خوشه‌های خشم» است.

جرج میلتون و لنی اسمال دو دوست‌اند که با مهتری در آخوری روزگار می‌گذرانند. آرزوی همیشگی آنها این است که روزی بتوانند خودشان جایی را بخرند و در آن خرگوش پرورش دهند. لنی خیلی با هوش نیست اما مهربان است و از بچگی عاشق چیزهای نرم و نوازش آنها بوده است؛ او زور بازوی زیادی هم دارد و به همین خاطر مدام دچار دردسر می‌شود؛ تا این که یک روز ناخواسته هنگام نوازش موهای زن پسر ارباب، او را می‌کشد و از ترس فرار می‌کند. کرلی، پسر ارباب با افرادش به دنبال یافتن لنی راهی می‌شوند. جرج هم مجبور می‌شود برخلاف سوگندی که برای حمایت از دوستش خورده با آنان همراه شود.

مبنای این داستان اشتاین‌بک، آموخته‌های او درباره زندگی مردان بی‌خانمان و دربدری آنها در پی کاگری در اصطبل‌ها است. در «موش‌ها و آدم‌ها» همه به نوعی تنها هستند و دنیای آرزوهایشان را تبدیل به پناه‌گاهی برای فرار از این تنهایی کرده‌اند. این داستان به خوبی استثمار بیچارگان و تهیدستان به دست ثروتمندان را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
افسوس
۱۳۹۹/۱۰/۱۵

تلخ وغمگین

تکتم
۱۳۹۹/۱۰/۲۳

عالیه این کتاب.. حتما بخونیدش

س. ی. یعقوبی
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

داستانی تلخ از یک رفاقت خاص و عجیب... داستانی از جبرهایی که حاصل انتخاب‌های خود ماست...

ali
۱۳۹۸/۱۱/۱۳

زیبا، تلخ و دوست داشتنی مثل بقیه داستان هایی که از اشتاین بک خوندم. از لحاظی شبیه خوشه های خشم هست مثلا اینکه با وجود سختی ها سعی کردند کنار هم بمونن اما سختی ها مدام بیشتر و بیشتر شد

- بیشتر
ترنج
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

خیلی کتاب جذاب و تلخی بود.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۶۵٫۸ مگابایت