با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خسرو و شیرین

دانلود و خرید کتاب خسرو و شیرین

بازنویسی خسرو و شیرین اثر نظامی گنجوی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خسرو و شیرین  نوشته  بهروز ثروتیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خسرو و شیرین

کتاب خسرو و شیرین نوشته بهروز ثروتیان بازنویسی منظومه مشهور حکیم نظامی گنجوی است. این کتاب را نشر میراثبان برای علاقه‌مندان منتشر کرده است.

درباره کتاب خسرو و شیرین

این کتاب بازنویسی خسرو و شیرین اثر نظامی گنجوی ( قرن هفتم هجری ) است. خسرو وشیرین، دومین اثر منظوم عاشقانه-تراژدی از خمسۀ نظامی، شاعر شهیر فارسی در قرن هفتم است. این منظومه که مشتمل بر ۶۵۰۰ بیت است، داستان عشق خسرو پرویز، پادشاه ساسانی و شاهزادۀ ارمنی، شیرین، که بعدها ملکۀ ارمنستان می‌شود را روایت می‌کند.

نکته‌ای که در این داستان وجود دارد، توجه نظامی به فرهنگ و عرف جامعه است. زنان جامعه، مخصوصاً شیرین، پاکدامن هستند و او به هیچ وجه حاضر نمی‌شود قبل از پیمان زناشویی، دست خسرو به او برسد. همین کار باعث عصبانیت خسرو می‌شود و رو به زنان دیگر می‌آورد.

در خلال داستان، خواننده از یک روی شاهد ماجرای دلدادگی خسرو با همۀ ظلم‌ها و فسادش است و از سوی دیگر فرهاد عاشق پاکدل را می‌بیند که چگونه با درد عشق، ناجوانمردانه در راه شیرین جان می‌بازد. این داستان عاشقانه، قصۀ تلخی‌ها و سختی‌ها و جدایی‌هاست که با مرگ غم‌انگیز خسرو و شیرین پایان می‌یابد.

بهروز ثروتیان با بازنویسی این شاهکار ادبی به نثر ساده و روان، خوانندگان جوان را با دیدگاه نظامی با تاریخ و فرهنگ و رسوم و عرف جامعه ایران قبل از اسلام آشنا می‌کند.

خواندن کتاب خسرو و شیرین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات کلاسیک عاشقانه ایران پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۶-۰۸-۶
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۰۱۶-۰۸-۶