با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دفتر شعرهای منثور

دانلود و خرید کتاب دفتر شعرهای منثور

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دفتر شعرهای منثور  نوشته  ایوان تورگینیف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دفتر شعرهای منثور

ایوان تورگنیف(1883-1818)، نویسنده روس است. در یکی از قطعات این کتاب به نام «قاعده‌ای برای زندگی» می‌خوانیم: «رندی کهنه‌کار برایم می‌گفت: اگر می‌خواهید قدر حریفتان را بشکنید و خدشه‌ای چنانکه باید به او برسانید، همیشه به آن عیب و ضعفی سرزنشش کنید که خودتان به آن مبتلایید. عصبانی شوید و زیر آماجاش بگیرید. یک اینکه این رفتار به دیگران می‌باوراند شما خودتان از این عیب‌ها پاکید. دیگر اینکه عصبانیت شما می‌تواند صادقانه هم باشد... در شعله‌ور کردنِ این عصبانیت از عذاب وجدانتان بهره بگیرید. نمونه را اگر مرام فروشید، پس حریفتان را به کمبود مرام متهم کنید. و اگر از سرِ سرشت نوکرصفت‌اید، پس طعنه‌اش بزنید که نوکر است، نوکر مدنیت، اروپا، سوسیالیسم! من به کنایه اضافه کردم: حتی می‌شود گفت نوکر، از سر ضعف در نوکرصفتی. رند در تأیید حرفام درآمد که: بله، این را هم می‌شود گفت!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
مهیار
۱۳۹۸/۰۴/۲۹

کاملا متفاوت با بقیه ی آثارش.از نظر محتوا هم بهش میخوره تو اوایل جوونیش که تازه دست به قلم شده بود این داستان هارو نوشته باشه و نه تو شصت سالگیش.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۷۴-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۶۴۲-۷۴-۰