با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از طرف آبری، با عشق

دانلود و خرید کتاب از طرف آبری، با عشق

۵٫۰ از ۱۴ نظر
۵٫۰ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از طرف آبری، با عشق  نوشته  سوزان لافلور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از طرف آبری، با عشق

از طرف آبری با عشق داستانی برای نوجوانان نوشته سوزان لافلور است که در انتشارات پرتقال و با ترجمه مرضیه ورشوساز به چاپ رسیده است. 

درباره کتاب از طرف آبری با عشق

 آبری دختری است که به تازگی پدر و خواهرش را در یک تصادف از دست داده است. مادر آبری این مصیبت را تاب نیاورده و بدون هیچ توضیحی خانه را ترک کرده است. حالا آبری مانده و زندگی‌ای که باید با آن کنار بیاید. مامی، مادربزرگ آبری پس از مدتی پیش او می‌آید چون هر چه زنگ می‌زند کسی جواب تلفنش را نمی‌دهد. او متعجب از کاری که مادر آبری کرده، دختر ۱۱ ساله را با خود به خانه میبرد. آبری باید با این اوضاع کنار بیاید و زندگی کند. او برای تسکین خودش راه‌هایی را امتحان می‌کند. مثل نامه نوشتن به دوست خیالی اش جیلی، پدر و مادرش و خواهرش، ساوانا. او قرار است خیلی چیزهای تازه را تجربه کند.

خواندن کتاب از طرف آبری با عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 نوجوانان علاقه‌مند به ادبیات داستانی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 بخشی از کتاب از طرف آبری با عشق

 «ما معمولاً مسافرت نمی‌رفتیم؛ منظورم به‌جز این‌جاست که می‌اومدیم به مامی سر بزنیم... هیچ‌وقت نمی‌رفتیم هتلی جایی بمونیم، اما توی آوریل که بابا چند روز مرخصی گرفت، مامان گفت باحال می‌شه اگه بریم یه طرفی؛ برای همین با ماشین سه ساعت رانندگی کردیم تا رسیدیم به یه هتل. واقعاً باحال بود. سه روز موندیم و هر چه‌قدر دلمون خواست صبحونه خوردیم، توی استخر بازی کردیم، رفتیم رستوران و توی اتاقمون تلویزیون دیدیم. بعدش روز یکشنبه برگشتیم سمت خونه. اولش که وارد بزرگ‌راه شدیم فقط یه‌ذره بارون می‌اومد. جاده هم پر از تپه بود با کلی کامیون توش. یه‌کم بعد بارون تبدیل شد به سیل. من نشسته بودم پشت سر مامان که داشت رانندگی می‌کرد. صدای قشنگ بارون که می‌ریخت روی ماشین و جاده، خواب‌آلودم کرده بود. منم چون خسته بودم، سرم رو تکیه دادم به پنجره و خوابم برد. یادمه آخرین باری که نگاه کردم، ساوانا کتاب رنگ‌آمیزیش دستش بود و روی گوشش هدفون گذاشته بود... وقتی اون اتفاق افتاد، من خواب بودم. بعداً توی بیمارستان بهم گفتن یه کامیون از مسیر خارج شده و زده به ما. ماشینمون بین کامیون و نرده‌های وسط جاده له شده بود و چپ کرده بودیم. من فقط یه ثانیه‌ش رو یادمه، چون بعدش سرم کوبیده شد توی پنجره.»

بریجت پرید توی حرفم: «به خاطر همینه که...»

دستم را بردم سمت پیشانی‌ام و کشیدم روی زخمم.

«نه، بعدش یه‌چیزی توی ماشین شکست و خورد به پیشونیم.»

بریجت دوباره داشت گوش می‌داد. یکی از زانوهایش را بغل کرده بود، سرش را تکیه داده بود به آن و همین‌طور که من حرف می‌زدم، صاف بهم نگاه می‌کرد.

«همون یه لحظه که بیدار شدم، صدای جیغ شنیدم. همه‌جام درد می‌کرد، اما هیچی نمی‌دیدم. فقط حس می‌کردم همه‌جا خیسه. هم به خاطر بارون، هم به خاطر زخمم. توی چشمام خون رفته بود و بوی استفراغ خودم می‌خورد به دماغم. کل چیزایی که یادم میاد، همیناست.»

چند ماه را به این گذرانده بودم که فقط به آن یک لحظه فکر نکنم؛ همان دقیقهٔ وحشتناکی که به اندازهٔ یک ساعت کش آمده بود. حالا دیگر گریه نمی‌کردم و شکمم هم پیچ نمی‌خورد. بریجت کاری کرده بود که شجاع بشوم.

«بعد که به‌هوش اومدم، توی بیمارستان بودم. خیلی ترسیده بودم و نمی‌دونستم چرا تنهام. همه‌جام درد می‌کرد و تمام تنم کبود شده بود. بعد بهم گفتن اگه یه‌ذره صبر کنم، می‌تونم مامان رو ببینم. هِی از خودم می‌پرسیدم چرا دربارهٔ بقیه هیچی نمی‌گن؟ بابا؟ 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
윤기
۱۳۹۹/۰۹/۲۵

این کتاب نه تنها برای نوجوون ها بلکه برای بزرگ‌ترها هم خوندنی و جذابه! نویسنده توی این کتاب به مسائل عمیقی مثل از دست دادن نزدیکان، طرد شدن نوجوون‌ها و تلاش و صبر می‌پردازه که می‌تونه برای همه آموزنده و

- بیشتر
zahra
۱۳۹۹/۰۸/۲۴

واقعا جزو بهترین کتاب هایی است که تا به حال خوندم. واقعا خیللییییییی قشنگه. توصیه میکنم حتما بخونیدش. البته من توی طاقچه نخوندم خودم کتابش رو دارم. ولی واقعا خیلی قشنگه

pouya parsi
۱۳۹۹/۰۸/۲۸

خیلی جذاب و دوست‌داشتنی سبکش رئاله و بی نظیره خیلی دنبال شبیه اش گشتم ولی تکه

꧁ZAHRA꧂
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

بسیار عالی و زیبا🥇 از خوندن این کتاب واقعا لذت بردم💚 خیلی جالبه💗

اورانوس
۱۴۰۰/۰۲/۱۴

دوسش داشتم واقا قشنگ بود انگار خودم جای ابری بودم خیلی خوب بود😍 نویسنده خیلی خوب کتاب رو نوشته

ریحانه سادات ❤️
۱۴۰۰/۰۲/۲۲

خیلی خیلی جذاب بوددددد ، یعنی واقعا باااااید بخونیدش به شدت پیشنهاد میکنم 😍😍😍😍

𝒏𝒆𝒈𝒂𝒓
۱۴۰۰/۰۱/۰۷

عالیه🥺 البته از طاقچه نخریدم🤧 از کتابخونه امانت گرفتم😁

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
کلمه‌ها هیچ‌وقت هیچ کمکی نمی‌کردند.
sakora
توی دلم خندیدم، اما به روی خودم نیاوردم.
اورانوس
ولی واقعاً هر لحظه ممکن بود هر کسی بمیرد؛ چه آماده باشی، چه نباشی. ممکن بود ماهی خانگی‌ات باشد یا خواهرت یا خودت. هیچ‌چیز برای همیشه همان‌جوری نمی‌ماند. شاید همهٔ آدم‌های دنیا، ماهی‌های خانگی خدا باشند. خدا آن‌قدر زنده بوده که احتمالاً به نظرش زندگی آدم‌ها خیلی کوتاه است. به آدم‌ها نگاه می‌کند که یک مدت شنا می‌کنند و بعد هم دیگر شنا نمی‌کنند.
sakora
به نظرم خیلی وقته دارم ادای اینو درمیارم که همه‌چی خوبه، ولی هر روز اوضاع داره سخت‌تر می‌شه.
sakora
تا چیزی که باید ازش فرار کنی نباشد، نمی‌توانی فرار کنی.
rojina
«نه.» بریجت یک‌ذره خودش را کشید نزدیک‌تر. «توی جورجیا بزرگ شده بود... همون‌جا هم با مامانم آشنا شد. مامانم رفته بوده مسافرت، بعد وقتی برمی‌گرده همین‌جوری برای همدیگه نامه می‌نویسن. آخرشم مامانم می‌ره اون‌جا و با هم ازدواج می‌کنن.» بریجت بدون این‌که حرفی بزند بقیهٔ عکس‌ها را هم نگاه کرد؛ عکس‌های بیشتری از ما. چشم‌هایم را بستم و سرم را تکیه دادم بهش. «چرا اسمت آبریه؟» «منظورت چیه؟ مامان و بابام انتخابش کردن دیگه.» «نه، منظورم اینه که
کاربر ۲۸۷۵۶۳۶
«بعد از تصادف...» مامی ادامه داد: «دوباره ضربه خوردم. این بار به خودم گفتم با این‌که قلبم شکسته، اما باید به خاطر آبری و لیزی قوی باشم. بازم شماها منو صبح از توی تختم می‌کشیدید بیرون، حتی بعد از این‌که تو و مادرت رو بردم خونهٔ خودتون تا زندگیتون رو سر و سامون بدید. الآن می‌بینم نباید این‌قدر زود همچین کاری می‌کردم. حالا دلم برای ساوانا تنگ شده و این‌قدر نگران لیزی هستم که بعضی وقتا نمی‌تونم هیچ کاری بکنم، ولی بعد یادم میاد که آبری من همین‌جاست، توی خونهٔ من و ما به هم احتیاج داریم.»
کاربر ۲۸۷۵۶۳۶
از همه‌ش بدتر این بود که دلم می‌خواست یه‌چیزی به بابا بگم و نمی‌تونستم. دیگه هیچ‌وقت...
دختر پاييزي

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۷۵-۱۹-۸
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۷۵-۱۹-۸