با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

دانلود و خرید کتاب وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

۴٫۲ از ۱۸ نظر
۴٫۲ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود  نوشته  جودیت  کِر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود

جودیت کِر( -۱۹۲۳)، نویسنده انگلیسی آلمانی تبار است. جودیت در برلین و از پدر و مادری یهودی متولد شد. پدرش، آلفرد کِر، نویسنده‌ برجسته‌ای بودکه به‌شدت با نازی‌های آلمان، حتی پیش از این‌که روی کار بیایند، مخالف بود و در مقاله‌هایش آنها را سخت مورد انتقاد قرار می‌داد. زمانی که هیتلر سر کار آمد، آلفرد ناچار شد با خانواده‌اش از آلمان فرار کند. در آن زمان جودیت تنها نُه سال داشت. «وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود» سرگذشت تجربه‌های جودیت از این دوران است. فرار در آخرین لحظه، زندگی در دهکده‌ای در سوییس، رفتن به پاریس و در نهایت مهاجرت به انگلستان بخشی از این دوران است که در رمان استادانه به تصویر کشیده شده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «همین که کشتی از اسکله‌ی دیپه جدا شد روی موج‌ها شروع به تکان خوردن و چرخیدن کرد. آنا که برای اولین بار به مسافرت دریایی می‌رفت و هیجان‌زده بود فوراً هیجانش را از دست داد. او و ماکس و ماما که رنگ‌شان پریده بود به هم نگاه می‌کردند. حال‌شان آن‌قدر بد شد که مجبور شدند به طبقه‌ی پایین بروند و روی تخت دراز بکشند. فقط پاپا چیزیش نشد. مسافرت‌شان، به‌خاطر بدی هوا، به‌جای چهار ساعت معمول شش ساعت طول کشید. آنا آن‌قدر حالش بد بود که خیلی قبل از پهلو گرفتن کشتی دیگر انگلستان و چگونه بودنش برایش بی‌تفاوت شده بود. فقط دلش می‌خواست می‌رسیدند. وقتی که سرانجام کشتی پهلو گرفت، هوا آن‌قدر تاریک شده بود که نمی‌شد چیزی دید. قطارِ قبلی خیلی وقت بود که رفته بود و مأموری مهربان و خونسرد و بی‌خیال آن‌ها را سوار قطار دیگری کرد که به سوی لندن می‌رفت، قطاری کم‌سرعت که در همه‌ی ایستگاه‌ها توقف داشت. وقتی بالاخره راه افتاد قطره‌های باران روی پنجره نشست. پاپا که حالش به هم نخورده و خیلی سرحال بود، گفت: هوای انگلیس».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
شلاله
۱۳۹۵/۰۳/۱۵

عالی بود. واقعا خواندن این کتاب لذت بخش بود. همراه با آنای کوچک زندگی در کشورهای مختلف را تجربه کردم. لطفا کتاب های دیگر این نویسنده را در طاقچه قرار بدهید

farzane
۱۳۹۵/۰۳/۲۵

یک کتاب نوجوانانه ی! جذاب که جنگ رو از زبان یک خانواده ی پناهنده روایت کرد . که به خاطر راوی ده سالش خیلی هم شیرین و دور از جنگ بود

لیلا
۱۳۹۵/۰۵/۰۴

سرگذشتی که با زبانی ساده روایت میشودحس خوبی هم به خواننده میدهد.آخربعضی کتاب هاحال آدم رابدمیکنند

Fatemeh.Idealistic
۱۳۹۵/۰۸/۰۴

روایت بسیار شیرینی داره

p.kh
۱۳۹۹/۱۲/۱۴

داستان روان وجالبی داشت

lilylilyLily
۱۳۹۵/۰۱/۲۷

کتاب خیلی جالبی بود. بهتر از کتاب، ترجمش عالی بود. سه ساعت نشستم تمومش کردم.

حمیدک
۱۳۹۵/۰۱/۲۹

کتاب جذاب و خوبیه. ترجمه‌ش که عالیه واقعا. هر چند به نظرم کتاب برای مخاطبان نوجوان نوشته شده.

sepid
۱۳۹۵/۰۳/۰۹

خیلی روان و خوب بود....دوس داشتم

AS4438
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

جالب بود.

maryam
۱۴۰۰/۰۷/۰۸

داستان درمورد دختر خردسالی به نام آنا هست که به خوبی زندگی روزمره خودش و همچنین مهاجرت های متعدد در بحبوحه جنگ جهانی دوم و روی کار آمدن هیتلر رو توصیف می‌کنه درکل من کتاب های تاریخی رو دوست دارم

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
همه به آن شیء روی میز خیره شده بودند. به‌نظر آنا با آن نمی‌شد هیچ‌کاری انجام داد. ماما پرسید: «چند بود؟ » پاپا گفت: «نگران آن نباش. دیلی پاریسین امروز ‌کمی بیش‌تر به من پول داد و پول آن درآمد. » ماما دیگر کاملاً از کوره در رفت: «اما ما آن پول را لازم داریم. کرایه‌خانه را باید بدهم و حساب قصاب را. آنا یک جفت کفش احتیاج دارد. ما قرار گذاشته بودیم آن پول را برای این چیزها خرج کنیم. »
کاربر ۱۴۱۹۶۵۴
برای‌شان از کودکی ناپلئون و تعداد خواهر و برادرهایش گفت؛ از استعداد درخشانش در مدرسه و این‌که چه‌طور در ۱۵ سالگی افسر و در ۲۶ سالگی فرمانده‌ی کل قوای فرانسه شده بود. چه‌طور خواهرها و برادرهای خود را در کشورهایی که فتح ‌کرده بود بر تخت سلطنت نشانده بود. اما هرگز نتوانست توجه مادرش، یک زن دهاتی ایتالیایی را جلب کند. آن زن با هر خبری که از پیروزی‌های او می‌شنید، فقط می‌گفت: «اگر پایدار باشد خوب است. » برای‌شان تعریف کرد که چه‌طور بدبینی و تلخی گفتار او سرانجام تحقق پیدا کرد، چه‌طور نیمی از لشکر فرانسه در جنگ علیه روسیه از بین رفت. سرانجام درباره‌ی مرگ او در تنهایی در جزیره‌ای به نام سنت هلن برای‌شان گفت.
کاربر ۱۴۱۹۶۵۴
آنا با نگرانی پرسید: «پس فکر می‌کنی نوشتن درباره‌ی فاجعه عیبی ندارد؟ » حالت پاپا یک‌دفعه جدی شد: «البته. اگر می‌خواهی درباره‌ی فاجعه بنویسی باید بنویسی. درست نیست درباره‌ی چیزی بنویسی که دیگران توصیه می‌کنند. تنها راه خوب نوشتن این است که درباره‌ی مطلبی که خودت آن را بپسندی. »
adish

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۳۴۱-۲
تعداد صفحات۲۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۱-۳۴۱-۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن