با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آرزو اثر هاروکی موراکامی

دانلود و خرید کتاب آرزو

۳٫۵ از ۱۵ نظر
۳٫۵ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرزو  نوشته  هاروکی موراکامی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آرزو

کتاب آرزو نوشته هاروکی موراکامی نویسنده مشهور ژاپنی است که با ترجمه سمیه نعیمی موید منتشر شده است. این مجموعه داستان یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین آثار این نویسنده مشهور است.

درباره کتاب آرزو

این کتاب شامل پنج داستان کوتاه به ترتیب بانام‌های دومین دزدی از نانوایی، دیدن دختر صد درصد دلخواه در صبح زیبای آوریل، دختر متولد، سامسای عاشق و رسوم اجدادی نسل من است. 

 استفاده از کلمات ساده و تاثیرگذار در کنار وجود اسامی شرقی و توصیف زندگی شرقی در برخی داستان‌ها همراه با بازی با کلمات و دیالوگ‌های کوتاه و تاثیرگذار شخصیت‌های داستان، بر جذابیت کتاب افزوده است. . پنج پایان عجیب و شگفت‌انگیز در اینجا جمع شده‌اند که هرکدام با زبان خودشان مفهوم آرزو را می‌رسانند، اگرچه ممکن است آن ولع، حرص، شیفتگی آنی و یا آرزوی قلبی که مدت‌ها مخفی مانده باشد.

خواندن کتاب آرزو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب آرزو

بله بیشتر از آن چیزی که در مغازه داشت داخل کیف‌هایمان را پر کردیم و به خانه آورده‌ایم. برای چهار یا پنج روز غذایمان را تأمین کرد. یک جرعه دیگر نوشیدم. خواب‌آلودگی من مثل لرزه‌های بی‌صدای زلزله‌ای در زیرآب تکان‌های آهسته و طولانی به قایقم می‌داد.

البته که مأموریتمان موفقیت‌آمیز بود. ما نانی رو که می‌خواستیم را به دست آوردیم. ولی نمی‌شود گفت که ما جرمی مرتکب شدیم. بیشتر شبیه یک معاوضه بود ما با او به آلبوم واگنآر۳ گوش دادیم و در عوض ما نان‌هایمان را گرفتیم. ازنظر قانونی بیشتر شبیه به یک معامله تجاری بود.

او گفت اما گوش دادن به واگنار که کار نیست. نه البته که نه. اگر نانوا از ما می‌خواست که ما ظرف‌ها را بشوریم و یا پنجره‌های مغازه را تمیز کنیم یا کارهای دیگر ما نمی‌پذیرفتیم؛ اما او نخواست تنها چیزی که از ما می‌خواست این بود که به آهنگ از اول تا آخر گوش کنید. هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد. منظورم این است که آخِ واگنار؟ مثل این بود که نانوا با این کار ما را نفرین کرده بود. الآن که فکرش را می‌کنم نباید می‌پذیرفتیم. ما باید با چاقوهایمان را تهدید می‌کردیم و آن نان‌های لعنتی را می‌گرفتیم. این‌گونه دیگر مشکلی پیش نمی‌آمد.

تو بعدازآن مشکلی داشتی؟

دوباره به‌گونه‌ای نگاهم را دزدیدم. چیزی نیست که تو بخواهی دست روش بگذاری اما بعدازآن ماجرا همه‌چیز شروع کرد به تغییر کردن. آن یه جورایی نقطهٔ عطف ماجرا بود. مثلاً من دوباره به دانشگاه برگشتم، فارغ‌التحصیل شدم و شروع به کار کردن در شرکت حقوقی کردم و برای امتحان کانون وکلا درس خواندم با تو آشنا شدم و ازدواج کردم. دیگر هیچ‌وقت هم‌چین کاری رو تکرار نکردم.

همین؟

بله این کل ماجرا بود. من آخرین بطری آبجو را سر کشیدم. حالا تمام شش بطری تمام‌شده بودند. ۶ در قوطی فلزی مانند پولک‌های پری دریای درون زیرسیگاری لم‌داده بودند.

البته این حقیقت نداشت که هیچ اتفاقی درنتیجهٔ حمله به نانوایی نیفتاد. چیزهای خیلی فراوانی بود که بشود به آن‌ها اشاره کرد اما نمی‌خواستم راجع به آن‌ها با همسرم صحبت کنم.

خب این دوست جنابعالی الآن چه‌کار می‌کند؟

- هیچ اطلاعی ندارم. یک اتفاق بین ما افتاد، مسئله‌ای بی‌اهمیت و ما به رفاقتمان خاتمه دادیم. از آن موقع او را ندیدم. نمی‌دانم چه‌کارمی کنه.

همسرم برای مدتی حرفی نزد. احتمالاً 


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
زهرا
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

این کتاب مثل بیشتر کتاب های موراکامی شامل داستان های کوتاه است و داستان ها بسیار جذاب بودند.

سارا
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

قلم موراکامی بسیار جذابه و داستانها خیلی روان بودند و اسم آرزو یا تمایل واقعأ برازنده ی کتابه و نشاندهنده ی تمایلات و اشتیاق انسانیست.

کاربر: زهرا ت
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

مثل همه کتابهای هاروکی موراکامی جذاب و دوست داشتنی با ترجمه روان

حسین
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

کتابی خوب با ترجمه روان و عالی

کاربر ۳۵۵۸۲۲۰
۱۴۰۰/۰۹/۲۶

کتابی پر از اشکال نگارشی #هکسره! همه کلمات دارای ه مخفف از هست رو اشتباه نوشته: باشه، نفرینه، عجیبه، نانواییه، و حتی کلمه دیگه که محاوره ای «دیگر»ه نوشته باشِ، نفرینِ، عجیبِ، نانواییِ، دیگِ. و بگذارید رو هم بگزارید نوشته.

- بیشتر
قانع
۱۴۰۰/۱۰/۲۷

اگر میخواهید عمق فاجعه در ترجمه و ایرادات نگارشی مترجم را بفهمید این مجموعه را کمی بخوانید

هانیه عباسی
۱۴۰۰/۰۶/۰۱

آرامش و رهایی خاصی همیشه تو قلم موراکامی هست

مینو
۱۴۰۰/۰۳/۰۳

داستان ها حالت تکنیکی دارن یعنی تغییر زاویه دید و فلاش بک زدن ها. برعکس داستان های چخوف که ماجراها و توصیف های جالبی دارن این داستان ها ماجراهای خیلی متفاوت و خاص و جذاب ندارن اما خوب روایت شدن

- بیشتر
یحیی
۱۴۰۰/۱۲/۰۲

نمیدونم چرا داستان های ژاپنی مثل آدمها و جامعه اش یه جور خاصی بی روح ولی جذابه بیشتر مناسب خواننده های حرفه ای موراکامی

jk
۱۴۰۰/۱۲/۲۶

کتابی عجیب و کوچک نویسنده آخر هر داستان رهاتون میکنه ، که از خودتون می پرسین چی شد؟ ولی چیزی که وجود داره حالت افسانه وار داستان هاست .

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
گاهی تصمیمات غلط می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد
Dotnetmaster
چیزی که می‌خواستم این بود که بدون هیچ‌چیز دیگری با او یکی باشم. برای این‌که او برایم باشد و من هم برای او. من به نشانه‌ای برای بودن با او نیاز داشتم.
sobhan redfild
چیزی که باعث شد به یاد دزدی از نانوایی بیفتم گرسنگی غیرقابل‌تحمل بود
Dotnetmaster
درهایی درست در مقابل ما وجود دارند که باید شکاند و به‌زور وارد شد و بهتر است بر این باور باشید که می‌توانیم این کار را کنیم.
jk

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۶۹-۵۱-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۵۶۹-۵۱-۵