با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تأثیرگذاری

دانلود و خرید کتاب تأثیرگذاری

مجموعه مهارت‌های زندگی دانشگاه هاروارد، هشت مقاله از نشریه‌ی «هاروارد بیزینس ریویو»

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تأثیرگذاری  نوشته  انتشارات هاروارد بیزینس ری‌ویو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تأثیرگذاری

کتاب تأثیرگذاری، مجموعه مهارت‌های زندگی دانشگاه هاروارد، هشت مقاله از نشریه‌ی «هاروارد بیزینس ریویو» است که به تبیین معنای تاثیرگذاری در زندگی می‌پردازد. کتاب تاثیرگذاری را با ترجمه‌ی فریده فتوحی در اختیار دارید. 

درباره‌ی کتاب تأثیرگذاری

همه‌ی ما می‌دانیم که تاثیرگذاری چیزی فراتر از صرفا صحبت کردن است. همه‌ی ما آدم‌هایی را در زندگی‌مان به یاد می‌آوریم که با کمترین کلمات با ما صحبت می‌کردند اما تاثیرگذار بودند. اگر بخواهیم در زندگی تاثیرگذار باشیم باید با ابعاد تاثیرگذاری آشنا باشیم. بدانیم که چگونه می‌توانیم از این ابزار در زندگی استفاده کنیم و در نهایت شاهد تاثیرگذاری بر اطرافیانمان باشیم. در کتاب تاثیرگذاری، هشت مقاله از نشریه‌ی «هاروارد بیزینس ریویو» را می‌خوانیم که درباره‌ی تاثیرگذاری نوشته شده‌اند. این مقالات به ما کمک می‌کنند تا میزان تاثیرگذاری خودمان را در جایگاهی که هستیم، بالا ببریم. در این صورت اگر رهبری و مدیریت یک تیم را برعهده داریم یا نقش مشابهی در محیط کار، درس یا خانواده ایفا می‌کنیم، می‌توانیم قابلیتمان را افزایش دهیم. اما تاثیرگذاری چیست؟

تأثیرگذاری یعنی مسئولیت‌پذیری و درک نقش‌هایی که قدرت جایگاهی (قدرتی که موقعیت اجتماعی فرد به او می‌دهد)، عواطف، تخصص و علائم غیرزبانی ایفا می‌کنند. بنابراین اگر در یکی از وجوه به اندازه‌ی کافی پیشرفت کرده‌ایم و از وجوه دیگر غافل شده‌ایم، این کتاب به ما کمک می‌کند. 

کتاب تأثیرگذاری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب تاثیرگذاری اثری برای تمام افرادی است که دوست دارد در زندگی بر دیگران تاثیر بگذارند. اگر در یک جایگاه مدیریتی قرار دارید یا رهبری گروهی را به عهده گرفته‌اید، کتاب تاثیرگذاری به شما کمک می‌کند تا توانایی‌ها و قابلیت‌هایتان را بالا ببرید. 

بخشی از کتاب تأثیرگذاری

قدرت جایگاهی را در نظر بگیرید. اگر آن را داشته باشید تأثیرگذاری گزاره‌ای بسیار ساده می‌شود. افرادی که به‌واسطه قدرت خود بر دیگران چیره‌اند بیشتر صحبت کرده و حرف آن‌ها را قطع می‌کنند و با انتخاب موضوعات، گفت‌وگو را هدایت می‌کنند.

اما اگر فاقد قدرت جایگاهی باشید، کمتر صحبت کرده یا وسط حرف دیگران می‌پرید و کمتر تعیین‌کننده موضوعات گفت‌وگو هستید. هرچه باشد افرادی که قدرت جایگاهی بالایی دارند بیشتر درباره موضوعی که خودشان مطرح کرده‌اند و مراقبش هستند حرف می‌زنند، چراکه این یکی از راه‌هایی است که چنین افرادی به‌خوبی بر آن تسلط دارند.

اگر بخواهید این اقتدار جایگاهی را به چالش بکشید چه کاری باید انجام دهید؟ اگر محصول، ایده یا شرکتی داشته باشید که بخواهید بفروشید و خریداری هم باشد که به حرف‌هایتان گوش دهد، در چنین شرایطی چگونه کنترل اوضاع را به دست می‌گیرید؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
M_P
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

کتاب کاربردی و عالی تجربه خوب از خوندن پیدا کردم ترجمه روان و گیرا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
تحقیقات خودِ من نشان می‌دهند که اکثر افراد وقتی جایگاهی به‌دست می‌آورند یا رسماً طرفداری خود را از موقعیتی اعلام می‌کنند، ترجیح می‌دهند به آن بچسبند. تحقیقات دیگر هم این یافته را تأیید کرده و نشان می‌دهند که چگونه حتی تعهدی کوچک و پیش‌پاافتاده می‌تواند تأثیر عمیقی بر کارهای آینده بگذارد.
Reza Sheykhlar
بیش از سیصد سال پیش، ساموئل بوتلر بیتی سرود که مفید و مختصر توضیح می‌دهد که چرا تعهدات باید داوطلبانه باشند تا مؤثر و پایدار بمانند: «کسی که برخلاف خواسته خود از فرمانی تبعیت می‌کند/ همیشه پایبند نظر خویش می‌ماند». چنانچه مسئولیتی از بیرون با زور و اجبار به فرد تحمیل شود تعهد نیست، بلکه باری ناخواسته است. فکر کنید که اگر رئیستان به شما فشار می‌آورد تا به پویش یک نامزد سیاسی کمک کنید، چه واکنشی نشان می‌دادید. آیا این کار شما را مشتاق می‌کرد تا در اتاقک خصوصی رأی به این فرد رأی دهید؟ احتمالاً نه. شارون اس. برِم و جک دبلیو. بِرِم در کتاب خود با نام واکنش روان‌شناختی تصریح می‌کنند که در شرایط یادشده احتمالاً فقط برای اینکه تنفر خود را از اجبار رئیستان نشان دهید به فرد دیگری جز آن فرد رأی می‌دادید.
Reza Sheykhlar
شاید سقراط فیلسوف معروف‌ترین استاد قانع‌کردن باشد که حرف‌هایش به مذاق حکومت خوش نمی‌آمد. اطلاع‌داشتن از فرایند قانع‌کردن به نوعی خطر محسوب می‌شود، زیرا بنیان قدرتی را ایجاد می‌کند که کاملاً جدای از قدرتی است که در دست مقامات سیاسی است. حکمرانان در قرون گذشته هنگامی که با چنین منبع تأثیرگذاری مواجه می‌شدند، برای ازبین‌بردن افراد نادر این‌چنینی شک و تردید زیادی به خود راه نمی‌دادند، افرادی که به راستی می‌دانستند چگونه نیروها را هدایت کنند ــ کاری که این حکمرانان هیچ‌گاه نتوانستند بر آن مسلط شوند ــ از زبانی هوشمندانه استفاده کنند، اطلاعات را به نحوی راهبردی چیدمان کنند و از همه مهم‌تر بینش روان‌شناختی داشته باشند.
Reza Sheykhlar
اطلاعات گزیده و انحصاری قانع‌کننده‌تر از اطلاعاتی است که به شکلی وسیع در دسترس همگان است. یکی از دانشجویان دکتری من به نام آمرام کنیشینسکی، رساله‌اش را در سال ۱۹۸۲ درباره تصمیمات عمده‌فروشان گوشت نوشت. او مشاهده کرد وقتی به عمده‌فروشان گفته شده بود به دلیل برخی شرایط آب‌وهوایی خارج از کشور، در آینده نزدیک گوشت خارجی ممکن است با کمبود مواجه شود، آن‌ها سفارشات خود را دوبرابر کرده بودند. اما وقتی مطلع شدند که هنوز کسی این اطلاعات را ندارد سفارشات آن‌ها به ۶۰۰ درصد افزایش یافت.
12345
صدای متخصص کم‌رو گاهی اوقات در هیاهوی افرادی که می‌خواهند شنیده شوند گم می‌شود. بنابراین، تخصص بدون شور و اشتیاق همیشه مؤثر نیست؛ در بهترین حالت اگر چنین شخصی صبر داشته باشد می‌تواند آخرین نفری باشد که در بحث شرکت می‌کند و نوبت به او می‌رسد.
12345
بیماران با پیش‌زمینه و آموزش‌های آن‌ها آشنایی داشتند، اما از اعتبار این فیزیوتراپیست‌ها، که همواره آن‌ها را به انجام تمرینات توصیه می‌کردند، اطلاع اندکی داشتند. برطرف‌کردن این کمبود اطلاعات کار ساده‌ای بود: ما فقط از مدیر بخش فیزیوتراپی خواستیم که جوایز، دیپلم‌ها و مدارک کارکنانش را به دیوار اتاق‌های درمان نصب کند. نتیجه شگفت‌انگیز بود: حرف‌شنوی بیماران برای انجام تمرینات به ۳۴ درصد رسید و از آن زمان هرگز پایین‌تر نیامده است.
Reza Sheykhlar
مدیران می‌توانند از خرده‌فروشان یاد بگیرند که چگونه باید درخواست‌های خود را مطرح کنند. آن‌ها باید درخواست‌های خود را نه بر اساس آنچه افراد می‌خواهند به‌دست آورند، بلکه بر اساس آنچه در صورت عمل‌نکردن به اطلاعات از دست خواهند داد تدوین کنند.
Reza Sheykhlar
به نیمی از آن‌ها گفته شده بود که اگر خانه‌های خود را به‌خوبی عایق‌بندی کنند، هر روز به میزان معینی در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهند کرد. به نیمی دیگر نیز گفته شد که اگر عایق‌بندی نکنند، هر روز آن مبلغ معین را از دست خواهند داد. به طرز چشمگیری افرادی که در معرض زبان ازدست‌دادن قرار داشتند، بیشترشان خانه‌های خود را عایق‌بندی کردند. همین اتفاق در مسائل کاری رخ می‌دهد.
Reza Sheykhlar
هر مدیری می‌تواند از قدرت قانع‌کنندگی اطلاعات گزیده استفاده کند؛ اطلاعاتی که در دست اوست ولی به طور وسیع در دسترس دیگران قرار ندارد و در جهت ایده یا ابتکاری است که آن مدیر مایل است سازمان اتخاذ کند. دفعه دیگری که چنین اطلاعاتی روی میز داشتید، بازیکنان کلیدیِ سازمانی خود را جمع کنید. خود اطلاعات شاید زیاد جالب نباشد، اما اگر به شکلی انحصاری مطرح شود درخشندگی بیشتری پیدا خواهد کرد. اطلاعات روی میزتان را زیر دستتان قرار داده (طوری که کسی نبیند) و بگویید: «این گزارش را امروز دریافت کرده‌ام و تا هفته آینده توزیع نخواهد شد ولی می‌خواهم گزیده‌ای از آنچه در گزارش آمده است برایتان بگویم». سپس به مستمعان نگاه کنید که چطور برای شنیدنش به جلو خم شده‌اند.
Reza Sheykhlar
مدیران می‌توانند از خرده‌فروشان یاد بگیرند که چگونه باید درخواست‌های خود را مطرح کنند. آن‌ها باید درخواست‌های خود را نه بر اساس آنچه افراد می‌خواهند به‌دست آورند، بلکه بر اساس آنچه در صورت عمل‌نکردن به اطلاعات از دست خواهند داد تدوین کنند. قدرتِ «زبان ازدست‌دادن» طی مطالعه‌ای درباره مالکان منزل در کالیفرنیا و در سال ۱۹۸۸ به اثبات رسید و در مجله «روان‌شناسی کاربردی» هم به چاپ رسید. به نیمی از آن‌ها گفته شده بود که اگر خانه‌های خود را به‌خوبی عایق‌بندی کنند، هر روز به میزان معینی در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهند کرد. به نیمی دیگر نیز گفته شد که اگر عایق‌بندی نکنند، هر روز آن مبلغ معین را از دست خواهند داد. به طرز چشمگیری افرادی که در معرض زبان ازدست‌دادن قرار داشتند، بیشترشان خانه‌های خود را عایق‌بندی کردند.
12345

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۱۰-۸۷-۸
تعداد صفحات۱۱۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۱۰-۸۷-۸