حماسه حسینی (جلد۱)
۴٫۸از ۱۱۳ نظر

دانلود کتاب حماسه حسینی (جلد۱)

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۸از ۱۱۳ نظر
۴٫۸از ۱۱۳ نظر
۴٫۸از ۱۱۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حماسه حسینی (جلد۱)

*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است.

«حماسه حسینی» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸) است. وی به تعبیر امام خمینی "متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام" بود، استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مأمور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد.

این کتاب مجموعه‌ای است دوجلدی که جلد اول آن شامل سخنرانی‌ها و جلد دوم مشتمل بر نوشته‌ها و یادداشت‌های استاد شهید درباره حادثه کربلاست.

عناوین سخنرانی‌های جلد اول به ترتیب عبارتند از: حماسه حسینی، تحریفات در واقعه تاریخی کربلا، ماهیت قیام حسینی، تحلیل واقعه عاشورا، شعارهای عاشورا، عنصر امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حسینی، عنصر تبلیغ در نهضت حسینی.

مطالب جلد دوم که به مرور ایام نگاشته شده از نظر اجمال و تفصیل متفاوت می‌باشد، به طوری که برخی از آنها به صورت یک مقاله است و برخی دیگر چند سطری بیش نیست و در موارد اندکی، مطلب با اشاره بیان شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۹)
hana79
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

این کتاب واقعا کتاب خوبیه مخصوصا برای کسایی که سوال دارن راجع به امام حسین و واقعه عاشورا و بهتره بعد از این جلد جلد دوم و سوم این کتاب رو بخونید جلد های اول و دوم این کتاب دست

- بیشتر
عرفان
۱۳۹۹/۰۷/۱۱

بسیار مفید. اگر عبارات عربی ترجمه داشت بهتر میشد.

ونوشه
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

بسیار کتاب روان و پر معنا، خوشحالم که این فرصت رو پیدا کردم تا کتاب رو مطالعه کنم. هر کسی که به دنبال شور به همراه شعور حسینی هست سفارش میکنم این دو جلد رو مطالعه کنند چون پر از

- بیشتر
کاربر ۱۱۲۳۸۲۲
۱۳۹۹/۰۶/۱۱

خیلی عالی

mobinaaa
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

کتاب های استاد مطهری کلا جذابن این کتاب به بعدی از عاشورا پرداخته که ما آزادی و عزت از امام حسین علیه السلام یاد بگیریم . «حتما مطالعه کنید»

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۹۳)
اکثریت ما مسلمانها ننگ عالم اسلام هستیم.
Zeinab
اساسا روح که بزرگ شد تن به زحمت می‌افتد، و روح که کوچک شد تن آسایش پیدا می‌کند.
زینب
موضوع بحث «حماسه حسینی» است.
k.t
اگر اشکی که ما برای او می‌ریزیم ـ قبلاً عرض کردم ـ در مسیر هماهنگی روح ما باشد، روح ما پرواز کوچکی با روح حسینی بکند، ذره‌ای از همت او، ذره‌ای از غیرت او، ذره‌ای از حریت او، ذره‌ای از ایمان او، ذره‌ای از تقوای او، ذره‌ای از توحید او در ما بتابد و چنین اشکی از چشم ما جاری شود، آن اشک هر چه دلتان بخواهد قیمت دارد. اگر گفتند به اندازه یک بال مگسش هم یک دنیا ارزش دارد، باور کنید. اما نه اشکی که برای نفله شدن حسین باشد، بلکه اشکی که برای عظمت حسین باشد، برای شخصیت حسین باشد. اشکی که نشانه‌ای از هماهنگی کردن و پیروی کردن از حسین بن علی باشد، بله یک بال مگسش هم یک دنیا ارزش دارد.
مادر بزرگ علی💝
«یا اَیهَا الَّذینَ امَنُوا اسْتَجیبوا للّه‌ِ وَ لِلرَّسولِ اِذا دَعاکمْ لِما یحْییکمْ» ایها النّاس! این دعوت پیغمبر را اجابت کنید؛ می‌خواهد شما را زنده کند. حیات یک ملت به داشتن ثروت زیاد نیست، حتی به علم هم نیست (علم به تنهایی کافی نیست که یک ملت را زنده کند)، بلکه حیات ملت به این است که آن ملت شخصیتی را در خودش احساس کند.
مادر بزرگ علی💝
این کتاب شامل هفت فصل است.
k.t
از خداوند تبارک و تعالی توفیق می‌خواهیم که دلهای همه را به حق و حقیقت رهبری بفرماید، گناهانی که از طریق تحریف یا غیرتحریف مرتکب شده‌ایم بر ما ببخشاید، به ما توفیق بدهد که این وظیفه و رسالتی را که در این زمینه داریم به خوبی انجام بدهیم.
k.t
حسین بن علی علیه‌السلام شایسته‌تر از هر کس بود که منتظر بنشیند تا خدا رحمت خود را بر او و امت او نازل کند. چرا نکرد؟
محبوبه
اگر اشکی که ما برای او می‌ریزیم ـ قبلاً عرض کردم ـ در مسیر هماهنگی روح ما باشد، روح ما پرواز کوچکی با روح حسینی بکند، ذره‌ای از همت او، ذره‌ای از غیرت او، ذره‌ای از حریت او، ذره‌ای از ایمان او، ذره‌ای از تقوای او، ذره‌ای از توحید او در ما بتابد و چنین اشکی از چشم ما جاری شود، آن اشک هر چه دلتان بخواهد قیمت دارد. اگر گفتند به اندازه یک بال مگسش هم یک دنیا ارزش دارد، باور کنید. اما نه اشکی که برای نفله شدن حسین باشد، بلکه اشکی که برای عظمت حسین باشد
محبوبه
امر به معروف و نهی از منکر، نهضت حسینی را بالا برد ولی حسین علیه‌السلام این اصل را به نحوی اجرا کرد که شأن این اصل بالا رفت؛ یک تاج افتخار به سر اصل امر به معروف و نهی از منکر نهاد. خیلیها می‌گویند امر به معروف و نهی از منکر می‌کنیم. حسین هم اول مثل دیگران فقط یک کلمه حرف زد، گفت: «اُریدُ اَنْ آمُرَ بِالْمَعْروفِ وَ اَنْهی عَنِ الْمُنْکرِ وَ اَسیرَ بِسیرةِ جَدّی وَ اَبی». خود اسلام هم همین‌طور است. اسلام برای هر مسلمانی افتخار است اما مسلمانهایی هم هستند که به معنی واقعی کلمه فخرالاسلام‌اند، عزّالدین‌اند، شرف‌الدین‌اند، شرف‌الاسلام‌اند.
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۰-۰۶۴-۶
تعداد صفحات۳۹۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۰-۰۶۴-۶