با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خدمات متقابل اسلام و ایران

دانلود کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

۴٫۸ از ۲۸ نظر
۴٫۸ از ۲۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران

*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است.

«خدمات متقابل اسلام و ایران» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸)، وی به تعبیر امام خمینی "متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام" بود، استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مامور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد.

این کتاب تکمیل شده و تفصیل یافته نه جلسه سخنرانی است که در ماه محرم و صفر سال ۱۳۸۸قمری (۱۳۴۶شمسی) در حسینیه ارشاد ایراد شده است. مطالب بحث شده در این سخنرانیها مجموعاً در سه بخش : اسلام از نظر ملیت ایرانی، خدمات اسلام به ایران و خدمات ایران به اسلام تدوین یافته است.

در بخش اول به این پرسش پاسخ داده شده است که آیا هیچ گونه تضاد و تناقضی میان احساسات مذهبی و احساسات ملی ما ایرانیان وجود ندارد یا اینکه اساساً دارای دو نوع احساس متضاد (مذهبی و ملی) می‌باشیم؟

بخش دوم متکفل پاسخ به پرسش دیگری است و آن اینکه دین اسلام آنگاه که در چهارده قرن پیش به ایران وارد شد، چه تحولات و دگرگونیهایی در میهن ما به وجود آورد و آیا اصولا ورود اسلام به ایران برای این کشور موهبت بود یا فاجعه؟ فصل «کارنامه اسلام در ایران» در واقع ماحصل و نتیجه نهایی مباحث طرح شده در این بخش است. در این فصل رهاوردهای ارزشمند اسلام برای ایران بیان شده است.

در بخش سوم به پرسش دیگری پاسخ داده شده و آن اینکه ایرانیان چه نقشی در راه نشر و بسط تعالیم دین اسلام داشته‌اند و انگیزه ایرانی در این خدمات چه بوده است؟

با مطالعه کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران، خواننده به این نتیجه روشن دست خواهد یافت که «مسائل مشترک اسلام و ایران، هم برای اسلام افتخارآمیز است هم برای ایران؛ برای اسلام به عنوان یک دین که به حکم محتوای غنی خود ملتی باهوش و متمدن و صاحب فرهنگ را شیفته خویش ساخته است، و برای ایران به عنوان یک ملت که به حکم روح حقیقت‌خواه و بی‌تعصب و فرهنگ‌دوست خود بیش از هر ملت دیگر در برابر حقیقت خضوع کرده و در راهش فداکاری نموده است.»

این کتاب نقش اساسی در مبارزه با سیاست رژیم شاه در اسلام‌زدایی از ایران و ترویج ناسیونالیسم ایرانی داشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
کاربر X
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

همه کتاب های استاد مطهری رو باید خوند👌

هانیه اکبری
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

خیلی اطلاعات جالبی داره و واقعا جذابه. به بسیاری از سوالات در مورد اینکه ایرانی ها چطور مسلمان شدند، و آیا اسلام رو اجبارا پذیرفتند؟ و یا اینکه اسلام مایه عقب ماندگی ایرانی ها شد و... جواب می ده. البته

- بیشتر
ahmad zarei
۱۳۹۸/۰۱/۰۹

عالیه،توصیه میکنم خونده بشه، تعجب میکنم از شهید مطهری که خودش اینهمه کتاب خونده و به همه رفرنس زده. کتاب پرمغز و استخوان داری است. عزیزانی که مثل من احساس میکنن درباره موضوع سوال تو ذهنشون هست و شک دارند، بخونن

کاربر ۱۹۸۱۹
۱۳۹۴/۰۵/۲۱

این کتاب رو باید آقایون به اصلاح روشن فکر بخوانند تا در واقعیت قرار بگیرند

Amin_CA
۱۳۹۳/۰۹/۱۰

عالی بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
دسته بندی
تعداد صفحات۵۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB