داستان راستان (جلد ۱)
۴٫۷از ۱۰۹ نظر

دانلود کتاب داستان راستان (جلد ۱)

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۷از ۱۰۹ نظر
۴٫۷از ۱۰۹ نظر
۴٫۷از ۱۰۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داستان راستان (جلد ۱)

کتاب داستان راستان (جلد ۱) نوشته و تالیف شهید مرتضی مطهری است. داستان راستان مجموعه داستان‌هایی است که از حدیث‌ها و کتب رجال و داستان‌های تاریخی گرفته شده‌اند و درباره‌ی حکمت و اخلاق اسلامی هستند.

درباره‌ی کتاب داستان راستان (جلد ۱)

مجموعه داستان راستان دو جلدی و شامل 125 داستانِ برگرفته از کتب حدیث و نیز کتب رجال و تراجم و تواریخ و سیر است. در کتاب داستان راستان قهرمان داستان‌ها غالباً پیشوایان بزرگ دین و یا شخصیت‌های بزرگوار علمی و فقهی می‌باشند. حکایت‌های مجموعه‌ی داستان راستان بسیار کوتاه هستند. این داستان‌ها علاوه بر آنکه عملا می‌تواند راهنمای اخلاقی و اجتماعی سودمندی باشند، معرّف روح تعلیمات اسلامی نیز هستند و خواننده از این رهگذر با حقیقت و روح تعلیمات اسلامی آشنا می‌شود.

کتاب داستان راستان (جلد ۱) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

داستان راستان (جلد ۱) برای علاقه‌مندان به آثار و ادبیات دینی بسیار جالب است. اگر دوست دارید با اخلاق اسلامی در قالب داستان‌های کوتاه آشنا شوید، کتاب داستان راستان (جلد ۱) گزینه‌ی خوبی برای شما است.

درباره‌ی مرتضی مطهری

مرتضی مطهری در ۱۳ بهمن ۱۲۹۸ در قریه‌ی فریمان در خراسان متولد شد. او استاد فلسفه و کلام اسلامی و استاد دانشکده الهیات دانشگاه تهران بود. بعد از انقلاب به ریاست شورای انقلاب منصوب شد. مرتضی مطهری در شامگاه روز سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ بعد از جلسه‌ای در خیابان هدف گلوله قرار گرفت. روز شهادت او در ایران، به عنوان روز معلم نامگذاری شده است. مطهری کتاب‌های بسیاری تالیف کرد که بسیاری از آن‌ها در خصوص مسائل فلسفی بودند. از میان آثار او می‌توان به فلسفه اخلاق، فلسفه تاریخ، داستان راستان، حرکت و زمان در فلسفه‌ی اسلامی و درس‌های الهیات شفا اشاره کرد.

جملاتی از کتاب داستان راستان (جلد ۱)

«شخصی با هیجان و اضطراب به حضور امام صادق « ع» آمد و گفت: درباره من دعایی بفرمایید تا خداوند به من وسعت رزقی بدهد که‌ خیلی فقیر و تنگ‌دستم».

امام : هرگز دعا نمی‌کنم.

- چرا دعا نمی‌‌کنید ؟ !

برای اینکه خداوند راهی برای این‌کار معین کرده است. خداوند امر کرده که روزی را پی‌جویی کنید و طلب نمایید. اما تو می‌‌خواهی در خانه‌ خود بنشینی و با دعا روزی را به خانه خود بکشانی !».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۷)
صادق
۱۳۹۹/۰۷/۰۶

از خواندن این کتاب به شدت لذت بردم. داستان ها در موضوعات مختلف بسیار دلنشین در عین حال مستند و واقعی بودن. خدا رحمتش را بر شهید مطهری بیشتر کند

کاربر X
۱۳۹۹/۰۵/۱۳

عالی عالی عالی

khz madadi
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

مناسب نوجوانان ...توصیه میکنند داستان ها را بخوانند و لذت ببرند

فاطمه برزگر
۱۳۹۹/۰۲/۲۸

بد نبود

Mohajerino
۱۳۹۹/۰۲/۰۵

به دل من ننشست چون موضوعات خیلی بسته به خرافات هستن ولی متن شیوا وساده ای داره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۲۲)
دهمین نفری که در آن جنگ شهید شد همان جوان بود
کاربر ۱۴۹۳۲۶۸
«از همه قویتر و نیرومندتر آن‌کس است که
مستاجر
«ای مصادف! شمشیر زدن از کسب حلال آسانتر است.»
mahsa
حکمت در زمینه تواضع رشد می‌کند نه در زمینه تکبر
مستاجر
قبل از آنکه حاجت خود را بگوید این جمله از زبان رسول اکرم به گوشش خورد: «هر کس از ما کمکی بخواهد ما به او کمک می‌کنیم، ولی اگر کسی بی‌نیازی بورزد و دست حاجت پیش مخلوقی دراز نکند خداوند او را بی‌نیاز می‌کند.»
Aysan
حواریین گفتند: «تو معلم ما هستی، شایسته این بود که ما پای تو را می‌شستیم نه تو پای ما را.» عیسی فرمود: «این کار را کردم برای اینکه به شما بفهمانم که از همه مردم سزاوارتر به اینکه خدمت مردم را به عهده بگیرد «عالم» است. این کار را کردم تا تواضع کرده باشم و شما درس تواضع را فرا گیرید و بعد از من که عهده‌دار تعلیم و ارشاد مردم می‌شوید راه و روش خود را تواضع و خدمت خلق قرار دهید. اساسا حکمت در زمینه تواضع رشد می‌کند نه در زمینه تکبر، همان‌گونه که گیاه در زمین نرم دشت می‌روید نه در زمین سخت کوهستان.
Aysan
هر کس از ما کمکی بخواهد ما به او کمک می‌دهیم، ولی اگر بی‌نیازی بورزد خداوند او را بی‌نیاز می‌کند.
hassan fatemi
بساط عشرت و می‌گساری پهن بود و جام «می» بود که پیاپی نوشیده می‌شد. کنیزک خدمتکار درون خانه را جاروب زده و خاکروبه‌ها را در دست گرفته از خانه بیرون آمده بود تا آنها را در کناری بریزد. در همین لحظه مردی که آثار عبادت زیاد از چهره‌اش نمایان بود و پیشانی‌اش از سجده‌های طولانی حکایت می‌کرد از آنجا می‌گذشت، از آن کنیزک پرسید: «صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟» ـ آزاد. ـ معلوم است که آزاد است. اگر بنده می‌بود پروای صاحب و مالک و خداوندگار خویش را می‌داشت و این بساط را پهن نمی‌کرد.
امین
عایشه: «مگر نمی‌بینی یا رسول‌اللّه‌ که اینها با کمال وقاحت و بی‌شرمی به جای سلام چه می‌گویند؟» ـ چرا، من هم در جواب گفتم: «علیکم» (بر خود شما) همین‌قدر کافی بود.»
Aysan
ـ همین پرسشی که می‌کنی از منتهای جهالت است، معلوم می‌شود که یک حساب ساده را در کار دین نمی‌توانی درک کنی، مگر نمی‌دانی که خداوند در قرآن فرموده: «مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ عَشْرُ اَمْثالِها» هر کار نیکی ده برابر پاداش دارد. باز قرآن فرموده: «وَ مَنْ جاءَ بِالسَّیئَةِ فَلا یجْزی اِلاّ مِثْلَها» هر کار بد فقط یک برابر کیفر دارد. روی این حساب پس من دو نان دزدیدم دو خطا محسوب شد، دو انار هم دزدیدم دو خطای دیگر شد، مجموعا چهار خطا شد؛ اما از آن طرف آن دو نان و آن دو انار را در راه خدا دادم، در برابر هر کدام از آنها ده حسنه دارم، مجموعا چهل حسنه نصیب من می‌شود. در اینجا یک حساب خیلی ساده نتیجه مطلب را روشن می‌کند و آن اینکه چون چهار را از چهل تفریق کنیم، سی و شش باقی می‌ماند. بنابراین من سی و شش حسنه خالص دارم. و این است آن حساب ساده‌ای که گفتم تو از درک آن عاجزی.
Aysan

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تعداد صفحات۲۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB