با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرنده به پرنده

دانلود و خرید کتاب پرنده به پرنده

درس‌هایی چند درباره‌ی نوشتن و زندگی

۴٫۶ از ۱۰ نظر
۴٫۶ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرنده به پرنده  نوشته  آن لاموت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پرنده به پرنده

کتاب پرنده به پرنده نوشته آن لاموت است که با ترجمه مهدی نصراله‌زاده منتشر شده است این کتاب درس‌هایی درباره‌ی نوشتن و زندگی است که نویسنده با زبانی جذاب در اختیار خواننده قرار داده است.

درباره کتاب پرنده به پرنده

آن لاموت به خواننده‌هایی که در سودای نوشتن هستند یاد می‌دهد که چگونه نوشتن را به بخشی از زندگی تبدیل کنند. لاموت در کتاب «پرنده به پرنده» ترغیب می‌کند، تعلیم می‌دهد و الهام می‌بخشد. کتاب پرنده به پرنده یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌ها درباره نویسندگی است، اما چیزی که کتاب را متمایز می‌کند این است که تنها کتابی درباره نویسندگی نیست و بیشتر شبیه به خودزندگی‌نامه‌‌‌ای خواندنی است که در آن لاموت همانقدر که درباره نویسندگی می‌گوید درباره زندگی نیز می‌نویسد.

خواندن کتاب پرنده به پرنده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌نویسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب پرنده به پرنده

بیست‌وشش‌ساله بودم، موقعی که پدرم دیگر  یک سالی می‌شد که مُرده بود. باورکردنی نبود. از من کتابی منتشر شده بود! من اکنون درست همان چیزی بودم که همواره رؤیایش را داشتم. و راست نبود اگر می‌گفتم که اکنون دیگر به نیروانا رسیده‌ام؟ چه عرض کنم!

پیش از آنکه نخستین کتابم را بفروشم به‌جد خیال می‌کردم که انتشار کتاب به‌طور آنی و خودبه‌خودی رضایت‌بخش خواهد بود، تجربه‌ای بسیار مثبت، روحیه‌بخش و رمانتیک، چیزی شبیه یک آگهی تبلیغاتیِ شرکت هالمارک، آنجا که یک نفر، در حرکت آهسته، دوان‌دوان از بین چمنزاری پوشیده از گل‌های وحشی عبور کرده و خودش را در آغوش گرمِ تحسین و تفاخر پرتاب می‌کند.

چنین چیزی برای من اتفاق نیفتاد. برای بیشتر نویسنده‌ها، ماه‌های قبل از بیرون آمدن و روی خشت افتادنِ یک کتاب مصداق دست‌وپنجه نرم کردن با بدترین کابوس‌هایی است که زندگی برایتان در چنته دارد، بسیار شبیه بیست دقیقهٔ اول فیلم و اینک آخرالزمان کوپولا، آنجا که مارتین شین را در اتاق متلی در سایگون می‌بینیم، کاملاً به‌هم‌ریخته و ازهم‌پاشیده. انتظار و خیالات مختلف، هم شاد و آفتابی و هم گرفته و تیره‌وتار، جان آدم را می‌گیرد. افزون بر همهٔ اینها، یک مورد دیگر هم هست: نقدهای اولیهٔ کتاب که حدود دو ماه قبل از انتشار کتاب درمی‌آیند. من کتابی نازک دربارهٔ پدرِ درحال‌مرگم که اکنون دیگر مرده بود نوشته بودم. حال، برطبق دو یادداشت اولِ منتشرشده دربارهٔ آن، کتاب من یک اتلاف‌وقت تمام‌عیار بود، اثری فوق‌العاده کسل‌کننده، احساساتی و ازخودمتشکر که مثل استفراغ عنکبوت همهٔ چیزهای حال‌به‌هم‌زنِ دنیا را یک‌جا باهم داشت.

این البته عین کلمات استفاده‌شده در آن یادداشت‌ها نیست.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
س.سپیده.م
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

این کتاب اولین کتابیه که درمورد نویسندگی خوندم و با اینکه اوایل کتاب با ترجمه و نوشتار کتاب نمیتونستم ارتباط برقرار کنم (و خیلی طول کشید تا عادت کنم بهش) اما به شدت به من انگیزه داد برای شروع. نویسنده‌ی

- بیشتر
AliAlizadeauthor.ir
۱۳۹۹/۱۱/۲۳

لاموت بامزه و در عین حال به شکل بیمارگونه‌ای پرحرف است. فکر می‌کنم خواندن این کتاب می‌تواند حال نویسنده‌های افسرده را کمی بهتر کند.

Fatima
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

میشه این کتاب رو به طاقچه بینهایت اضافه کنین؟

کاربر ۱۱۸۳۹۹۰
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

S99RENPXQ187P۴۰٪تخفیف اشتراک

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۲)
اما صِرف خواست و ارادهٔ شما برای اینکه این امور اتفاق بیفتد کافی نیست. مداومت و استقامت و ایمان و کارِ سخت لازم دارد. بنابراین، کار دیگری که می‌توانید بکنید آن است که پیش بروید و دست‌به‌کار شوید.
کاربر ۲۰۸۴۰۷۳
فلانری اُکانر گفته است، هرکس دوران کودکی را سپری کرده باشد مواد و مصالح کافی برای آنکه باقی عمرش را بنویسد دارد
کاربر ۲۰۸۴۰۷۳
وقتی گیر و مشکل بینش‌تان را دریافتید، از بند رها می‌شوید و شروع به دویدن می‌کنید
کاربر ۲۰۸۴۰۷۳
اگر، برای مثال، دست روی شخصیتی گذاشته باشید که خودتان او را نمی‌فهمید و به او احساساتی بدهید که خودتان به‌حقیقت آن را حس نمی‌کنید و این کارها را فقط برای آن انجام داده‌اید که می‌خواهید طرحتان کار کنداحتمالاً از آن قِسر درنخواهید رفت. خواننده دیگر به شما اعتماد نخواهد کرد و شاید حتی ناراحت و آزرده شود. اینها بدترین چیزهای ممکنی است که می‌تواند برای یک خواننده اتفاق بیفتد.
AliAlizadeauthor.ir
خواندن دیالوگی که با لهجه نوشته شده باشد کار بسیار خسته‌کننده‌ای است.
AliAlizadeauthor.ir
اگر می‌خواهی خدا را به خنده بندازی، به او بگو که برای آینده چه نقشه‌ها داری.
AliAlizadeauthor.ir
به قول ساموئل گلدوین، یکی از کله‌گنده‌های هالیوود، اگر پیامی دارید نیازی به نوشتن کتاب نیست، یک تلگرام بفرستید.
AliAlizadeauthor.ir
بعضی از تنهاترین، بدبخت‌ترین، عصبی‌ترین، و نفرت‌انگیزترین آدم‌هایی که می‌شناسیم موفق‌ترین آدم‌ها در جهان بوده‌اند.
AliAlizadeauthor.ir
اگر می‌خواهی بدانی که خداوند چه احساسی نسبت به پول دارد، نگاه کن که آن را به چه کسانی می‌دهد.
AliAlizadeauthor.ir
آن روز حال پَمی خیلی خوب بود و هیچ مشکلی وجود نداشت غیر از آنکه داشت می‌مرد.
AliAlizadeauthor.ir

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۵
شابک۸-۲۷-۶۸۶۳-۶۲۲-۹۷۸
تعداد صفحات۳۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۱۵
شابک۸-۲۷-۶۸۶۳-۶۲۲-۹۷۸