با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شوالیه‌ی ناموجود

دانلود و خرید کتاب شوالیه‌ی ناموجود

۳٫۲ از ۵ نظر
۳٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شوالیه‌ی ناموجود  نوشته  ایتالو کالوینو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شوالیه‌ی ناموجود

شوالیه ناموجود ایتالو کالوینو اولین‌بار در سال ۱۹۵۹ منتشر شد. داستان این رمان در زمان حکومت شارلمانی موسس امپراطوری روم و جنگ‌های صلیبی می‌گذرد و درباره راهبه‌ای است که اسراری را برملا می‌کند. این اثر یکی از سه‌گانه‌های نیاکان ما اثر ماندگار ایتالو کالوینو است.

 خلاصه کتاب شوالیه ناموجود 

داستان درباره شوالیه‌ای به اسم آژیلوف است که وجود خارجی ندارد. درواقع یک اراده و صدا از درون زره‌ای سفید است که دقیق‌تر و پرکار از جنگجویان دیگر است. آژیلوف که شوالیه‌ای با اراده و کاردرست است زره خود را هنگام دفاع از راهبه داستان، به دست می‌آورد و این زره در ماجراهایی از فرانسه، انگلیس و شمال افریقا سر درمی‌آورد تا گواهی بر پاکدامنی زن راهبه باشد. شوالیه ناموجود داستان شباهتی به انسان‌ها ندارد و عاری از هر نوع احساس نیاز است. ایتالو کالوینو این زره توخالی را جان داده و از او یک منتقد ساخته است. 

 خواندن شوالیه ناموجود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟ 

دوست‌داران آثار ایتالو کالوینو و تمام کسانی که از خواندن رمان‌های نمادین لدت می‌برند.

ایتالو کالوینو در این رمان نمادین و طنز موضوعاتی همچون اخلاق جوانمردی و هویت را مطرح کرده و شخصیت اصلی داستان نمادی از مردانگی، پارسایی و وفاداری است. کالوینو با طنز ظریفش جنگ‌های صلیبی را هم در این اثر به سخره گرفته و از چشم و همچشمی مسحیی‌هاب رای شرکت در نبردها انتقاد کرده است. از جمله لطیفه هایی که کالوینو در این داستان به کار می‌برد این است که می گوید در نبرد میان مسیحیان و مسلمان ها هر یک به جای درگیر شدن با هم، به گفتن ناسزا و فحش های رکیک به زبان خودشان اکتفا می کردند.

 درباره ایتالو کالوینو

ایتالو کالوینوی ایتالیایی نویسنده‌ای مبدع، نوآور بود که توانست از قید و بند سبک‌ها رها شود. می‌توان سبک خاص نوشتن او را چیزی بین سورئال یا پست‌مدرن دانست. کالوینو، برای نوع نگارش داستان‌های کوتاهش شهرت بسیاری پیدا کرده است و او را یکی از مهم‌ترین نویسندگان ایتالیایی قرن بیستم می‌دانند. او در طول حیات ادبی‌اش در ژانرها و سبک‌های گوناگونی از داستان کوتاه، رمان، مقاله و رساله علمی قلم زد. بارون درخت نشین، شوالیه ناموجود، کمدی‌های کیهانی و ویکنت دونیم‌شده از آثار معروف این نویسنده‌اند.

 جملاتی از کتاب شوالیه ناموجود

اگر کسی وجود داشته باشد که باید به حالش دل سوزاند، عاشقی است که هرگز طعم بوسه‌های معشوقه را نچشیده و به خاطر آن آه می‌کشد و هزاران بار ترحم انگیزتر از او، عاشق بی‌نوایی است که فقط لحظاتی چند طعم این بوسه‌ها را چشیده و بعد برای همیشه از آن محروم مانده است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۷/۱۴
تعداد صفحات۱۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۷/۱۴