با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب هنر ظریف به هیچ‌نشمردن اثر مارک منسون

دانلود و خرید کتاب هنر ظریف به هیچ‌نشمردن

رویکردی نامتعارف برای خوب‌زیستن

۴٫۳ از ۱۹ نظر
۴٫۳ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر ظریف به هیچ‌نشمردن  نوشته  مارک منسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب هنر ظریف به هیچ‌نشمردن

به جِد گرفتنِ همه‌چیز برای سلامت روان مضر است. باعث می‌شود بیش‌ از اندازه به مسائل سطحی و کاذب بچسبی و زندگی‌ات را وقف دنبال کردن سرابی از خوشبختی و رضایت بکنی. کلید زندگی خوب این نیست که چیزهای بیش‌تری را جدی بگیری. برعکس: راهش این است که کم‌تر جدی بگیری. فقط چیزهایی را جدی بگیری که حقیقی، ضروری و مهم هستند.

این آموزه جدید مارک منسن در کتاب «هنر ظریف به هیچ نشمردن» است. او در این کتاب با رویکردی نامتعارف که سخت آن را باور می‌کنید، به سوی موفقیت می‌رود.

او در این اثر می‌خواهد شما را از توجه به چیزهای غیر ضروری باز دارد. از اضطراب گرفتن موقع دیدن شخصی خاص، از احساس این که «من باید کامل باشم وگرنه همه‌چیز خراب می‌شود» از فکر این که «من خاص هستم و باید کارهای منحصربه‌فرد بکنم» از ارزش‌های خودساخته و مزخرفی که بی‌خودی گریبان زندگی را گرفته‌اند و از همه چیزهای حاشیه‌ای که اگر خوب نگاه کنیم نه تنها در موفقیت ما تاثیری ندارند بلکه چه‌بسا مثل یک مانع بزرگ عمل می‌کنند تا ما دست به هیچ کاری نزنیم.

منسن در این اثر با شما خیلی روراست و بدون تعارف صحبت می‌کند. او شما را وامی دارد که بپذیرید اشتباه می‌کنید، انتخاب می‌کنید شکست می‌خورید و گاهی همه چیز پیش چشمتان فرومی‌پاشد. پس لطفا همه چیز را مهم تصور نکنید. فقط به هدفی که دارید فکر کنید و حاشیه‌ها و حرف‌ها و باورهای متداول همیشگی را دور بریزید و باور کنید که هر شکست راهی به جلو است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
Dexter
۱۳۹۹/۰۶/۳۰

چند نکته ی خلاصه شده از این کتاب؛ ◽همه می خواهند شما باور کنید که راز یک زندگی خوب داشتن شغل بهتر یا ماشین بهتر یا همسر زیباتر است. کلید زندگی خوب این نیست که بیشتر بخواهید. ◽ ما دیگر با

- بیشتر
Eman Amini
۱۳۹۸/۰۶/۰۴

تنها ترجمه‌ای از این کتاب که حداقل عنوانش درست و دقیق ترجمه شده.

ftm.a
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

من با خوندن این کتاب بیشتر حس کردم که چقد چیزایی که این کتاب میگه توی قران درباره واضحتر صحبت شده مثلا اینکه دغدغه های مادی نداشته باشم به انسان قدرت اختیار داده شده و دارای عزت نفس کلا کتاب

- بیشتر
fahimeh
۱۳۹۹/۰۷/۳۰

به نظر من ترجمه این کتاب بهتر هست و به همه کسانی که به اهدافشون میخوان و نمیرسن و گیج شدن توصیه میکنم حتما بخونن عالی هست

banoo
۱۴۰۰/۰۷/۱۶

بسیار عالی بود چه قدر درد همه ی ما انسان ها مشترکه. ممنون مارک منسون! فکر نکنید این کتاب برای بی خیال شدن و شاد و شنگول بودن به سبک اینستاگرامیه! کتاب چیزی فراتر از عنوان هست. به نظرم همه باید این کتابو

- بیشتر
mohxmad
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

عالی.

fataneh
۱۴۰۱/۰۱/۱۸

مدتها بود ترجمه ای به این خوبی در طاقچه نخونده بودم. ایکاش نویسنده کتاب در انتهای هر فصل یک پاراگراف خلاصه مطالب را می نوشت.

رضا عابدیان
۱۴۰۰/۱۰/۱۰

عالی بود، نویسنده با استفاده از تجربیات شخصی اش در زندگی تحلیلی خواندنی از زندگی و مرگ ارائه می دهد. بنظر می رسد انسانی که اراده اش بر تولید معنایی از کلاف سردرگم زندگی تعلق دارد زیست مومنانه دارد و

- بیشتر
حسین
۱۳۹۹/۰۱/۰۲

از انتشارات اختران کتاب فرهنگ سمبل‌ها، اساطیر و فولکلور را نیز قرار دهید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۵)
تو نمی‌توانی در زندگی برخی آدم‌ها حضوری مهم و متحول‌کننده داشته باشی بدون اینکه گروهی دیگر تو را مسخره و مایهٔ خجالت ببینند.
امیرحسینم
هنر ظریفی هست به نام به هیچ گرفتن.
AliDarvish
از آن دست آدم‌هاست که دربارهٔ خودش با ضمیر سوم شخص می‌نویسد
امیرحسینم
امروزه فرهنگ ما به شکلی وسواسی بر توقعاتی متمرکز شده که به طرز ناواقع‌گرایانه‌ای مثبت است:‌ خوشحال‌تر باش. سالم‌تر باش. بهترین باش، بهتر از بقیه. باهوش‌تر باش، سریع‌تر، پول‌دارتر، جذاب‌تر، محبوب‌تر، مؤثرتر، رشک‌برانگیزتر، و تحسین‌شده‌تر. کامل و فوق‌العاده باش. هرروز صبح ناشتا مشتی مزخرفات گهربار صادر کن و بعد هم همسرِ همیشه آمادهٔ سلفی گرفتن و دوتاونصفی بچه‌ات را ببوس و با هلی‌کوپترت برو سر کار محشرت، و کل روز به کارهای فوق‌العاده مهم و پرباری بپرداز که احتمالاً روزی جهان را نجات خواهد داد.
Amir Kalhor
مثلی در تگزاس هست که می‌گوید «سگ هرچه کوچک‌تر صدایش بلندتر». آدمی که اعتمادبه‌نفس دارد نیازی ندارد این را ثابت کند. آدم پول‌دار نیازی ندارد کسی را متقاعد کند که پول‌دار است. یا هستی یا نیستی. و اگر مدام داری در مورد این‌جوری بودن یا آن‌جوری بودن خیال‌پردازی می‌کنی، داری پیوسته بر واقعیتی ناخودآگاه صحه می‌گذاری: اینکه آن‌جوری نیستی.
هرچه درد عمیق‌تر باشد آدم در برابر مشکلات بیش‌تر احساس عجز می‌کند، و برای جبران آن خود محق‌بین‌تر می‌شود. این حق‌به‌جانبی به یکی از دو روش زیر خود را نشان می‌دهد: ۱. من فوق‌العاده‌ام و بقیهٔ شما افتضاح هستید، پس مستحق رفتار خاص هستم. ۲. من افتضاحم و بقیهٔ شما فوق‌العاده‌اید، پس من مستحق رفتار خاص هستم.
Amir Kalhor
حسرتِ حال مثبت‌تر به‌خودی‌خود حالی است منفی. و به‌عکسِ آنچه به نظر می‌آید، پذیرفتن حال منفی به‌خودی‌خود حالی است مثبت.
parisa
چیزی برای ترسیدن وجود ندارد. هیچ‌وقت. و در طول سال‌ها یادآوری مکرر مرگ خودم ـ چه از طریق مراقبه، چه از طریق خواندن فلسفه، یا با کارهای دیوانه‌وار مثل ایستادن بر لبهٔ پرتگاه در آفریقای جنوبی ـ تنها چیزی است که به من کمک کرده که این کشف را در مهم‌ترین قسمت ذهنم نگه دارم. این پذیرش مرگ خودم، این درک شکنندگی خودم، همه‌چیز را ساده‌تر کرده است ـ اعتیادهای مرا از بین برده، و باعث شده حق‌به‌جانبی خودم را بفهمم و با آن مقابله کنم. باعث شده مسئولیت مشکلاتم را بپذیرم، از جمله عذاب کشیدن از انواع ترس‌ها و احساس ناامنی. باعث شده شکست‌هایم را بپذیرم و از رد کردن و رد شدن نگریزم ـ و همهٔ این‌ها به برکت فکر کردن به مرگم اتفاق افتاده. هر چه بیش‌تر به تاریکی چشم می‌دوزم زندگی روشن‌تر می‌شود، جهان آرام‌تر می‌شود، و مقاومت ناخودآگاه من در برابر همه‌چیز کم‌تر می‌شود.
mohxmad
مسئله این است که این‌قدر به جِد گرفتنِ همه‌چیز برای سلامت روان مضر است. باعث می‌شود بیش‌ازاندازه به مسائل سطحی و کاذب بچسبی و زندگی‌ات را وقف دنبال کردن سرابی از خوشبختی و رضایت بکنی. کلید زندگی خوب این نیست که چیزهای بیش‌تری را به جد بگیری. برعکس: راهش این است که کم‌تر جدی بگیری. فقط چیزهایی را به جد بگیری که حقیقی، ضروری و مهم هستند.
فواد
به‌هرحال بزرگ‌ترین حقایق در زندگی معمولاً همان‌هایی هستند که شنیدن‌شان از همه ناخوشایندتر است.
dian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۰۹
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۰۹