با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
برزخ ژوری

دانلود و خرید کتاب برزخ ژوری

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب برزخ ژوری  نوشته  داریوش مهرجویی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب برزخ ژوری

برزخ ژوری اثری از داریوش مهرجویی نویسنده کارگردان ایرانی درباره زندگی‌ و تأملات فلسفی و هنری، دغدغه‌ها، تناقضات و دلمشغولی‌های خود او است.

کارگردان مطرح ایرانی در مقام یکی از اعضای هیات ژوری یک جشنواره بین المللی باید به ایتالیا سفر کند. اما دکترش می‌گوید که تومور مغزی او در حال رشد است و باید هرچه زودتر عمل شود. این مسئله او را با پرسش و چالشی هستی‌شناسانه در آستانه این واقعه هنری روبه رو می‌کند. او این سفر را بیشتر به خاطر خانواده‌اش قبول کرده و قرار است برایش بیشتر تفریحی باشد تا کاری اما فکر مرگ لحظه‌ای او را رها نمی‌کند حتی در کشمکش‌های هنری و جدل‌های داوری و تنگ‌نظری‌ها و تعصبات عقیدتی و ناسیونالیستی و جانبداری‌های برخی از اعضای هیئت ژوری:

«به گذشتهٔ خودم نگاه کردم. سعی کردم ببینم چه لحظهٔ شیرین و ممتازی در زندگی داشته‌ام... هیچ‌یک از آن رابطه‌های عاطفی و عشقی... هیچ‌یک از آن پیروزی‌های هنری در فستیوال‌ها و گرفتن جوایز و مرور بر آثار... هیچ‌کدام لحظه‌های ممتازی نبودند که بتوانند مثل ستاره‌ای نورانی در زندگی‌ام بدرخشند... شاید عشق اولم... وقتی که خیلی خام بودم و سرم پر از تخیلات واهی و بلندپروازی‌های ابلهانه بود... در دانشگاه اوکلند... که بعد از سه سال به جدایی و کدورت و شکست انجامید؛ خیلی جوان بودیم و می‌خواستم تا درسم تمام می‌شود برگردم ایران و ازدواج در آن سن‌وسال، بیست‌وسه چهار سالگی، برایم بسیار زود بود، اما طرف می‌خواست هر چه زودتر تکلیفش را روشن کنم.»

این رمان جستجویی است درباره زندگی، عشق، حسد، فلسفه و درگیری‌های امروزی در فضای مجازی و ابتذال و عامی‌گری دامنگیر جامعه امروز.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
arastou1981@
۱۳۹۸/۰۴/۱۷

بی نهایت زیبا. ......داستان فیلمساز و داور جشنواره که بین که بین مرگ و زندگی و دازاین هایدگر ساعت شنی را به دست هادس سپرده ......اما قیمت کتاب !!!!!توسط ناشر معمولا نیم قیمت چاپی است واین کتاب با بهای۳۰۰۰۰تومان نسخه

- بیشتر
ramtin
۱۳۹۸/۰۵/۲۶

خیلی گرانه چه خبره کتاب ۲۰۰صفحه ای این قیمت را برایش گذاشتید کاش شما هم بعضی ناشرهای گرانفروش را تحریم کنید والا خیلی علاقه دارم بخرم ولی صرفه نظر کردم

کاربر ۹۵۴۸۳۲
۱۳۹۸/۰۷/۰۵

هیچ وقت نظری نداده ام،اما میخواستم با نظرم هرکس که قصد خرید این کتاب را دارد منصرف کنم،چون قطعا با خواندن نمونه شیفته کتاب خواهید شد و با ادامه آن کاملا پشیمان ،تکرار،تکرار،تکرار در تمام متن کتاب،حیف هزینه ک وقت.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
با قدم‌های آرام راه می‌روم، عجله‌ای ندارم، قصد خاصی ندارم. آزادم... مثل جمله‌ای می‌مانم که ته ندارد و به چیزی ختم نمی‌شود... و معنایی ندارد... من هم همانم. هیچ معنایی در خود و در این جهان بی‌کران نمی‌بینم...
Pasha
این منظره برای آن‌ها زیبا و هیجان‌انگیز بود. برای من ولی کارت‌پستال تروتمیزی بود که هزار بار دیده بودم: کدر، هولناک و تکراری... چیزی بود فناشدنی و رفتنی. مثل همهٔ این مسافران و خدمه و حتی خود این هواپیما که روزی فرسوده می‌شود و فرومی‌ریزد و می‌میرد...
anahita.bdbr

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تعداد صفحات۲۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۱