با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه تنهایی

دانلود و خرید کتاب فلسفه تنهایی

۴٫۰ از ۹۵ نظر
۴٫۰ از ۹۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفه تنهایی  نوشته  لارس اسوندسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فلسفه تنهایی

«فلسفه‌ی تنهایی» از کتاب‌های مجموعه خرد و حکمت زندگی نوشته لارس اسوندسن است که به فلسفه، جوهر و ابعاد گوناگون تنهایی و رابطه تنهایی با مفاهیم دیگری همچون دوستی، اعتماد، فردگرایی، سلامتی، مسئولیت و... می‌پردازد. این کتاب شما را وامی دارد که با واقعیت خود روبه‌رو شوید و در آن تأمل کنید، خود را از نو بشناسید و درک خود را از مفهوم تنهایی گسترش دهید.

کتاب‌های این مجموعه فلسفه را ساده نمی‌کنند بلکه از ابهّتِ هراس‌آورِ فلسفه می‌کاهند. پیشنهادهایی هستند برای تفکر، دعوت به اندیشیدن در زندگیِ روزمره و تأمل در مسائلی که هرروزه با آن مواجهیم، اندیشیدن به غایت و معنای زیستن، لذات دنیا، تنهایی، عشق، دوستی و .... این کتاب‌ها نقطهٔ عزیمتی هستند برای فکر کردن به پرسش‌های ازلی ابدیِ انسانی و همچنین تعمق در خوشی‌ها و مصائبِ انسانی که در این گوشهٔ جهان و در این جای تاریخ پدیدار شده است. کتاب‌های این مجموعه نسخه نمی‌پیچند و سیاهه‌ای از اعمال نیک و بد پیش روی شما نمی‌گذارند؛ بلکه می‌خواهند به فهم بهتر زندگی و پرسش‌ها و تجربه‌هایمان کمک کنند؛ چراغی بیفروزند تا در این اتاق تاریکِ زندگی و در لحظاتِ دشوار، درکمان از پرسش‌های بی‌پایان انسانی روشن‌تر شود، بدانیم فیلسوفان و حکیمانِ جهان به این پرسش‌ها چطور فکر کرده‌اند؛ تا با فهمِ دقیق‌تر و دیدی بازتر بتوانیم در زندگی‌مان تصمیم بگیریم، مسئولیت تصمیم‌مان را شجاعانه برعهده بگیریم و با عواقب تصمیم‌هایمان آگاهانه روبرو شویم.

بخشی از کتاب:

«همهٔ آدم‌ها در تجربه‌شان از جهان تنهایند. وقتی به سخنرانیِ کسی گوش می‌دهید، در حالی‌که صدها نفر اطرافتان هستند، شما در شنیدن کلمات به نوعی تنهایید. در یک کنسرت بزرگ، گرچه در میان هزاران نفرید، باز هم با موسیقی تنهایید، چون آنچه اهمیت دارد تجربهٔ شما از موسیقی است. واضح است که ما این تجربه‌ها را با دیگران هم در میان می‌گذاریم ــــ واکنش‌هایشان را تحلیل می‌کنیم و از واکنش‌های خودمان هم در قالبِ کلمات به آنها می‌گوییم، حتی می‌کوشیم تجربه‌مان از کنسرت یا سخنرانی را با ژست و ادا اطوار بیان کنیم‌ــــ اما بخشی از تجربه‌مان همیشه خصوصی و شخصی می‌ماند چون نمی‌توان آن را کاملاً با دیگران در میان گذاشت. درد را معمولاً نمی‌شود مطرح کرد. وقتی درد خیلی شدید شود، جهان و زبان فرد را نابود می‌کند. درد آدم را لال می‌کند. درد شدید را نمی‌توان با دیگران درمیان گذاشت،‌ صرفاً به این دلیل که وقتی درد همهٔ دنیای آدم می‌شود، دیگر جایی برای چیز دیگری باقی نمی‌گذارد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۸)
امیرحسین صالحی
۱۳۹۹/۰۸/۱۴

لارس اسوندسن نویسنده ای هست که در بیشتر موارد به صورت مستقیم دستور العملی نمیده اما با طرح مثال ها و داستان های مختلف از فلاسفه و نویسنده ها و شعرا ، به ما یک دید کلی و خوب در

- بیشتر
mahanzarif
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

دلبستن به انسانها بزرگترین مصیبت و تنهایی بزرگترین نعمته.

mahsa mokhtari
۱۳۹۹/۱۰/۱۲

ترجمه ی آقای خشایار دیهیمی خیلی ترجمه ی قوی و خوبیه و می‌تونه نظرتون در مورد کتاب را کاملا تغییر بده

farzane
۱۳۹۸/۱۱/۱۰

تصور کن ساعت سه نصفه شب، با احساس سنگینی از تنهایی از خواب بیدارشی و فکر کنی چه جوری باید باهاش کنار بیای. تو کتاب ها بگردی ، هزار تا کتاب شعر و داستانِ رمانتیک ببینی با فقط یک کتاب راجب

- بیشتر
ali_salehi_82
۱۳۹۹/۰۸/۲۰

به افراد تنها خیلی کمک میکنه، خیلی زیاد

shahrzad
۱۳۹۹/۱۱/۰۹

به نظر من کتاب روند جذابی داشت. از طرح دغدغه و مسئله تنهایی شروع میشه و به مرور پاسخ به سوالاتی میده که شما فک میکردی بهش فکر نمیکنی اما در پس ذهنت در حال شکل گرفتن هستن. ما در

- بیشتر
Zax
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

کامل نخوندم هنوز ولی کتاب خوبیه . شاید اسم فلسفه براش سنگین باشه ولی اگه بخوایید درمورد تنهایی بدونید خوبه . برای من حتی کاربردی هم هست .

آرتمیس
۱۳۹۹/۱۱/۲۸

عالی....به شخصه به من خیلی کمک کرد تا بتونم این حس گنگ تنهاییمو بهتر درکش کنم و بدونم چه جوری بهش غلبه کنم و خودمو درمان کنم.

Husayn Parvarde
۱۳۹۹/۱۲/۱۱

حقیقتا دید انسان را به تنهایی دگرگون می‌کند. بسیاری از مفاهیم و قواعد را آموزش می‌دهد و یا یادآوری می‌کند. تفاوت میان انزوا و تنهایی و طردشدگی و ... را تبیین می‌کند. راهکار مشخص و یکسان نمی‌دهد، بلکه زوایای مختلف

- بیشتر
rama
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

جالب بود اما کمی پراکندگی داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹۴)
از همان کودکی با تنهایی آشنایید، از آن روزی که یکهو متوجه شدید همه هم‌بازی دارند جز شما؛ از همان سرِ شبی که می‌خواستید با کسی بگذرانید ولی تنها ماندید؛ از آن مهمانی که حتی یک نفر آشنا نبود و دورتان پر بوده از آدم‌هایی که داشتند باهم اختلاط می‌کردند؛ از آن شبی که کنار عشق‌تان گذراندید و خیلی خوب می‌دانستید که همه چیز بین‌تان تمام شده است؛ و از آن لحظه‌ای که تنها ماندید در آپارتمان خالی، وقتی که او برای همیشه رفته بود.
مـَه‌سـا
تنهایی به معنای عدم وجود جمع و گروه نیست بلکه بیشتر مبیّنِ این است که ایده‌آلی که از جمع و گروه در ذهن داریم محقق نشده است.
Hanieh
ما همه یک‌جور دورویی یا تضاد ذاتی درونمان داریم: هم به سوی دیگران میکشدمان چرا که به آنها نیاز داریم، و هم ما را از دیگران دور می‌کند چون‌که به دور بودن از آنها هم نیاز داریم و می‌خواهیم گاهی تنها بمانیم.
مـَه‌سـا
خیلی از آدم‌ها وقتی که حواس‌پرتی‌ها و آشفتگی‌های بیرونی از زندگی‌شان حذف می‌شوند، نمی‌توانند زندگی‌شان را با " خودشان" پر کنند.
k.t
تنهاماندن در بیابانی بزرگ راحت‌تر است تا انزوا در میان مردم.
Mostafa Farhadkhani
آدم‌های تنها بیشتر خودشان دلشان می‌خواهد تنها باشند، چون نمی‌خواهند بهای روحی و روانیِ بادیگران‌بودن را بپردازند. آنها به آدم‌ها آلرژی دارند و ازشان زیادی متأثر می‌شوند. ـــ دیوید فاستر والاس
🌵🍁 cactus
مارکار می‌نویسد: " بلوغ بیشتر از هرچیزی توانِ تحمل تنهایی و انزواست."
حسین حمیدیا
آدم‌ها همیشه تنها می‌مانند، صدا و ادا در می‌آورند و فکر می‌کنند دارند با یکدیگر تعامل می‌کنند و همدیگر را می‌فهمند. اما در واقعیت تمامِ اینها توهمی بیش نیست.
Hassan Ghasemi
آدم‌ها خود مدام در حال تغییر و تحول هستند.
🌵🍁 cactus
وقتی میان آدم‌های زیادی هستم، مثل آنها زندگی می‌کنم، و آنطور که باید فکر نمی‌کنم؛ پس از چند صباحی به نظرم می‌آید انگار می‌خواهند از خودم دورم کنند و مرا از روح‌وجانم بربایند. (۳۵)
🌵🍁 cactus

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۵
تعداد صفحات۲۰۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۲۵