با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفه تنهایی

دانلود و خرید کتاب صوتی فلسفه تنهایی

۴٫۲ از ۲۵ نظر
۴٫۲ از ۲۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی فلسفه تنهایی  نوشته  لارس اسوندسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی فلسفه تنهایی

کتاب صوتی فلسفه‌ تنهایی یکی از کتاب‌های مجموعه خرد و حکمت زندگی نوشته لارس اسوندسن است که به فلسفه، جوهر و ابعاد گوناگون تنهایی و رابطه تنهایی با مفاهیم دیگری همچون دوستی، اعتماد، فردگرایی، سلامتی، مسئولیت و... می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی فلسفه تنهایی

 اسوندسن در کتاب فلسفه تنهایی از دریافت‌های خودش از مسئله تنهایی می‌گوید. دریافت‌هایی که با مطالعات بیشتر او درباره تنهایی به کلی دگرگون شدند. او در ابتدای این کتاب درباره تصور غلطش از تنهایی می‌گوید: 

«گمان می‌کردم مردان از زنان تنهاترند؛ و آدم‌های تنها از دیگران منزوی‌تر هستند. فکر می‌کردم با افزایش شمار آدم‌هایی که مجرد زندگی می‌کنند شاهد افزایش چشمگیری در جمعیت آدم‌های تنها باشیم. خیال می‌کردم شبکه‌های اجتماعی که جای معاشرت‌های معمول را گرفته‌اند سبب تنهاییِ بیشتر آدم‌ها شده‌اند. همینطور فکر می‌کردم درست است که تنهایی پدیده‌ای ذهنی‌ست، اما آن را در بستر فضای اجتماعی بهتر می‌شود فهمید تا با اتکای صرف به خصلت‌ها و منش‌های فردیِ آدمی. می‌پنداشتم مردم کشورهای اسکاندیناوی تنهاییِ بیشتری را تجربه می‌کنند، و شاخصِ تنهایی در کل رو به افزایش است. همچنین فکر می‌کردم که این افزایش تنهایی ربط دارد به فردگراییِ جوامع مدرن، و تنهایی در جوامع فردگرا از جوامع جمع‌گرا بیشتر است. تا حالا پیش نیامده بود با موضوعی سروکله بزنم که اینطوری همهٔ فرضیه‌ها و پنداشت‌هایم را از بیخ زیرورو کند».

شاید بیشتر ما همین تصورات اسوندسن را از تنهایی داریم. چشم‌انداز رایجی که رسانه‌ها با اصطلاحات رایجی مثل اپیدمی تنهایی برایمان ترسیم کرده‌اند اما اسوندسن می‌گوید وقتی بخواهیم به مسئلهٔ تنهایی بپردازیم، تصویری که این فرضیه‌ها و تصورات برایمان می‌سازند بسیار گمراه‌کننده است چون حرف زدن از تنهایی کار خیلی سختی است؛ چرا که هم می‌تواند آزاردهنده و مخرب و هم خیلی دلچسب باشد. چون ما در این تنهایی به چیزهای مهمی راجع به خودمان و موقعیت‌مان در جهان پی می‌بریم.

کتاب فلسفه‌ تنهایی که حاصل تلاش‌های لارس اسوندسن برای فهمیدن ماهیت تنهایی است، شما را وامی‌دارد که با واقعیت خودتان روبه‌رو شوید و در آن اندیشه کنید، خود را از نو بشناسید و درکتان را از مفهوم تنهایی گسترش دهید.

تنهایی دقیقاً چیست، چه کسانی بدان مبتلا می‌شوند، چرا حسِ تنهایی بروز پیدا می‌کند و پدیدار می‌شود، جا خوش می‌کند و بعد ناپدید می‌شود، و اینکه چطور می‌توانیم در ساحت فردی یا اجتماعی از تنهایی سر در بیاوریم موضوعاتی است که اسوندسن در کتاب فلسفه تنهایی به آنها پرداخته است.

 شنیدن کتاب صوتی فلسفه تنهایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های فلسفه و زندگی را به شنیدن این کتاب دعوت می‌کنیم.

درباره مجموعه کتاب‌های خرد و حکمت زندگی

کتاب‌های مجموعه خرد و حکمت زندگی، فلسفه را ساده نمی‌کنند بلکه از ابهّتِ ترس‌آور فلسفه می‌کاهند. این کتاب‌ها پیشنهادهایی هستند برای تفکر، دعوت به اندیشیدن در زندگیِ روزمره و تأمل در مسائلی که هرروزه با آن روبه‌روییم، اندیشیدن به غایت و معنای زیستن، لذات دنیا، تنهایی، عشق، دوستی و ....

 این کتاب‌ها نقطهٔ آغازی هستند برای فکر کردن به پرسش‌های ازلی ابدیِ انسانی و همچنین تعمق در خوشی‌ها و مصائبِ انسانی که در این گوشهٔ جهان و در این جای تاریخ پدیدار شده است. 

کتاب‌های مجموعه خرد و حکمت زندگی نسخه نمی‌پیچند و سیاهه‌ای از اعمال نیک و بد پیش روی شما نمی‌گذارند؛ بلکه می‌خواهند به فهم بهتر زندگی و پرسش‌ها و تجربه‌هایمان کمک کنند؛ چراغی روشن کنند تا در اتاق تاریکِ زندگی و در لحظاتِ دشوار، درکمان از پرسش‌های بی‌پایان انسانی روشن‌تر شود، بدانیم فیلسوفان و حکیمانِ جهان به این پرسش‌ها چطور فکر کرده‌اند؛ تا با فهمِ دقیق‌تر و دیدی بازتر بتوانیم در زندگی‌مان تصمیم بگیریم، مسئولیت تصمیم‌مان را شجاعانه برعهده بگیریم و با عواقب تصمیم‌هایمان آگاهانه روبرو شویم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
matin
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

کتاب خوبیه تونستم بیشتر تنهایی رو بفهمم

کاربر ۲۲۱۶۱۶۲
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

خیلی خسته کننده هست ، بیشترش هم به گویندگی مربوط هست . صدا خیلی بی احساسه اصلا نمی تونم تمرکز کنم روی کتاب

زیبا
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

بنظرم صدا بشدت با احساس است و بطور کامل میشه ارتباط برقرار کرد

کاربر ۲۸۴۱۱۵۴
۱۴۰۰/۰۲/۳۱

به نظرم یکی از کتاب هایی هستش که هر فردی برای شناخت نوع تنهاییش باید بخونه خیلی زیبا بود.

کاربر ۲۲۶۲۶۳۸
۱۴۰۰/۰۳/۱۹

بسیار عالی صدای عالی وجذاب حس خوبی بهتون دست می ده

Mohammad
۱۴۰۰/۰۳/۳۱

مثل این میمونه که یک نفر میخواد آدم‌های تنها و تنهایی رو بررسی کنه. نتونستم خیلی ارتباط برقرار کنم. لحن گوینده یکنواخت بود.

مها
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

نمیتونم واسه گفتن اینکه چقدر صدا و گویندگی میثاق ابطحی دوستداشتنیه، صبر کنم.. مقاومت بی فایده ست :)

HAMED
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

به توصیه مجتبی شکوری گرانقدر در برنامه کتاب باز. درون مایه نیازمند خلوت و تامل، گویندگی آرامبخش و روان

minu mansoori
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

بنظرم درک خاصی میطلبه. قبلا نسخه چاپیو هدیه گرفته بودم ولی آمادگی اولیه برای درک و پذیرشش نداشتم. خوشبختانه بعد از مدتی دیدم نسخه صوتی موجوده. البته بخاطر گویندگی و محتوای لطیف کتاب ترجیح میدادم وقتی گوش بدم که نیاز

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۶ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۰٫۱ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۴۰٫۱ مگابایت