با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرد غیرقابل اعتماد

دانلود و خرید کتاب مرد غیرقابل اعتماد

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرد غیرقابل اعتماد  نوشته  یوستاین گاآردر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مرد غیرقابل اعتماد

«مرد غیر قابل اعتماد» داستانی از نویسنده دنیای سوفی، یوستاین گاآردر است.

گاآردر در این کتاب حکایت مردی را بازگو می‌کند که از تنهایی رنج می‌برد و برای رهایی از آن به دنبال درآمیختن با مردم است.

یاکوب در کودکی تنها با مادرش زندگی می‌کرده. پدرش مردی خانه‌به‌دوش بوده است. او برادر و خواهری ندارد و مادرش را هم در جوانی از دست می‌دهد. متاسفانه در زندگی زناشویی هم موفق نیست و در نهایت از همسرش جدا می‌شود. دوست صمیمی او یک عروسک پارچه‌ای است. یاکوب با این عروسک حرف می‌زند تا خود را اندکی تسکین دهد اما همواره به دنبال یافتن همدم است. زمانی با یک راننده تاکسی دوست می‌شود، زمانی دیگر دلبسته دختری به نام یلوا می‌شود، هیپی می‌شود تا بتواند دوستانی بیابد اما با عقاید آنها موافق نیست. موضوع جالب دیگر درباره او این است که شرکت در مراسم خاکسپاری را دوست دارد چون می‌خواهد در جمع باشد و ارتباطاتی داشته باشد اما در نهایت هیچ‌کدام از این‌ها راضی‌اش نمی‌کند:

«آسان‌ترین راه برای فهم زندگی‌مان چیست؟ آیا این است که به ابتدا توجه کنیم و یا این که از امروز که البته از نگاه ما تازه‌تر است آغاز کنیم و از این نقطه از گذشته‌ها یاد کنیم و به جایی برگردیم که اکنون آغاز کردیم؟ عیب شیوه دوم این است که هیچ رابطه علت و معلول مطلقی در زندگی مردم وجود نخواهد داشت.

ممکن نیست اثبات کنیم که چرا یک انسان راهی را که دارد، تغییر می‌دهد. بسیاری سعی کرده‌اند که به همین شیوه عمل کنند، اما نصیب آن‌ها چیز بیشتری جز تاکید بر انسان بودن‌شان نبوده است.»

گاآردر در این رمان به یک تنهایی عمیق می‌پردازد. تنهایی‌ای که در جمع از میان نمی‌رود یک تنهایی وجودی و فلسفی که بیماری نیست بلکه متعلق به وجود انسان است، یک تنهایی اگزیستانس که با او زاده می‌شود و در او مداوم است. این تنهایی معطوف به فاصله و جدایی انسان با این جهان است. فاصله‌ای که باعث می‌شود انسان گاهی آن چنان خود را در این جهان غریب و بیگانه بیابد که هیچ چیز نتواند رنج و دلهره حاصل از این غربت را تسکین دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
HZD
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

ترجمه بسیار ضعیف است و اصلا روان نیست

فائزه
۱۳۹۹/۱۰/۲۵

من کتاب مرد غیرقابل اعتماد را با ترجمه خانم اعظم خرام خوانده ام. ترجمه ی ایشون بسیار قابل قبول بود و با اینکه با کتابی پر از اصطلاحات و ارتباطات زبان شناسانه روبه رو هستیم، ترجمه خوب باعث شده بود

- بیشتر
...
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

این تازه ترین کتاب یوستاین گاردر هست... البته من هنوز نخوندمش... ولی مطمئنم اونایی که فلسفی دوست دارن از این کتابم خوششون میاد... کتاب راز فال ورق و دختر پرتقالی یوستاین گاردر هم عالی هستن... امیدوارم طاقچه این کتاب ها رو هم بذاره...

فرشاد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵

اصلا برام جالب نبود.اصلا .دویست صفحه شو خوندم ولی واقعا حوصله بر بود و دیگه ادامه ندادم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
این جا خودم هستم و خودم و هیچ کس جز خودم نمی‌تواند مرا از تنهایی برهاند. پس باید به حقیقت تنهایی پناه آورم و بر خودم آشکار شوم.
...
وجود انسان گاهی سوالات و دغدغه‌هایی را برای او طرح می‌کند که هیچ کس قادر به پاسخ آن‌ها نیست و شخص تنها و بی کس باید با این دغدغه‌ها دست و پنجه نرم کند و تبعات آن را بپذیرد. این لحظه‌ای است که هیچ ساختار و تکیه‌گاهی نمی‌تواند انسان را از بند دلهره این درگیری برهاند.
...
ساعتی میزان آنی ساعتی موزون این بعد از این میزان خود شو تا شوی موزون خویش
...
«اکنون در وجودم احساس می‌کنم که دیگر تحمل ندارم در زندگی مردم یک مهمان ناخوانده باشم».
...
اگر تنها زمان در کنارم می‌بود!
...
اما با تمام این سرگردانی‌ها برای یافتن همدم، یاد می‌گیرد که بایستی به خویش متکی باشد و دیگران را رها کند ساعتی میزان آنی ساعتی موزون این بعد از این میزان خود شو تا شوی موزون خویش «اکنون در وجودم احساس می‌کنم که دیگر تحمل ندارم در زندگی مردم یک مهمان ناخوانده باشم».
...

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۹
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۹